Wpis z mikrobloga

Wizyta w perfumerii Douglas.
Pani: w czym możemy pomóc?
Ja: szukam zapachów z grupy fougere
P: proszę poczekać (lekka konsternacja)
Pani poszła do swojego komputera.
P: Przykro mi perfum tej marki u nas nie ma.
Ja: Chodziło mi grupę zapachów w ramach nurtu fougere
P: Proszę poczekać.
Pani woła za chwilę, żebym podszedl do komputerka. Strona Fragrantici odpalona #pdk
Grupa 3 Pan konsultantek się zebrała i kminia o co temu dziwnemu klientowi chodzi
P: jak to się piszę?
wiec mówię jak i dodaje info uzupelniajace, wie Pani to grupa zapachów trawiastych, trochę zielonych: kumaryna, wetiweria, lawenda, bergamotka. Tak jak by Pani wąchała mężczyzne 30+ lat temu. Klasyka.
Pani: cóż bym mogła Panu zaproponować takiego... hmm. Proszę zobaczyć to i podaje mi "Gentleman Givenchy" (nie mylić z klasyką "Givenchy Gentleman", którą na marginesie lubię, choć w fougere wg mnie nie wpada), czyli to nowoczesne dziadostwo i "odnowienie" starego hitu, które pachnie irysem jak Dior homme....
Facepalm.
P.S. w sephorze nie lepiej, ze znajomością.

#perfumy
  • 336
  • Odpowiedz
@Rain_: Ide do sklepu komputerowego i nie oczekuje ze pan za 2,5k/mc na reke bedzie wiedzial czy chipset wifi atherosa w wersji xxxx obsluguje minitor mode... i nie gram buca ani tez nie faluje z pana za ladą
  • Odpowiedz
  • 2
@SlavedWizard ale koleś się wcale nie wymadrzał a próbował nakierować dziunie bo myślał, że mu pomogą, serio tego nie widać?

Może z określeniem czysto branżowym przegiął, ale jak logicznie i prosto powiedział o nutach zapachowych to tak trudo zrozumieć?
  • Odpowiedz
@gofr: nie oburzyla, a rozśmieszyła i ostatecznie zasmucila, bo nie znalazłem odpowiedzi na pytanie mnie nurtujace, spodziewając się, że raczej tam mi ktoś może pomóc. Nie zgodzę się z tym, że powinienem się liczyć z tym, ze w takich miejscach, gdzie dziedzina jest wąska i specyficzna a finalnie trzeba cos poradzić klientowi to norma. Zwłaszcza,że to nie było pytanie rocket- science. Ty chcesz wydać pieniądze trochę na czuja i liczysz,
  • Odpowiedz
@doktor_poziomka Jeśli serio nie dostrzegasz na czym polega problem to mi Ciebie szkoda bo ekspedientki jak odszedłeś najpewniej wybuchły śmiechem po tej akcji. Jak do lekarza idziesz to każesz mu po łacinie diagnozować?
  • Odpowiedz
P.S. wszelkie komentarze nic nie wnoszące do dyskusji, a jedynie wulgaryzmy i ublizenia beda usuwane. Dlaczego? Bo mogę :) to tak a propos akcji stop dla hejtu w Internetach :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rain_: Popieram choć z przykładami słaby strzał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Brutal i pani Walewska mimo skojarzeń to solidne zapachy, klasyczne, acz u nas niedoceniane przez skojarzenie z nędza PRL-u i starymi dziadkami którzy do dziś ich stosują (niestety często zamiast prysznica)
  • Odpowiedz
@doktor_poziomka: > W Internecie perfum nie powąchasz :)

Nie. Ale mnie już łatwiej było poprzeglądać nuty zapachowe i kupić większą ilość próbek niż gdzieś iść, liczyć, że ktoś pomoże, zwąchać 20 jeden po drugim i zgłupieć. Moncredo sprzedaje próbki np, masz też większy wybór niszowych firm, tylko ceny inne.
Oczywiście nie każdemu coś takiego pasuje z różnych powodów
  • Odpowiedz
@MrErbeen: wiem, ale dzięki :) ja wiem, że niestety na mirko jak masz inny punkt widzenia niz inni to pewnie jesteś lewakiem, pisowcem albo innym odmieńcem :) fajnie z niektórymi sie w dyskusje wchodzi, niektórzy próbują sprowadzić sprawę do absurdu dajac w ogole nieanalogiczne przykłady to sytuacji :) jak np wolowina kobe w biedronce :) gdzie tu analogia to nie wiem :)
  • Odpowiedz
skoro wiesz co chcesz kupić to idź i kup a nie pajacujesz i zawracasz dupę ekspedientkom zarabiającym grosze chcąc pokazać cholera wie co. Myślisz, że one tam wertują blogi jakichś hipsterów czy mirków piszących niezrozumiałe recenzje perfum na 3 ekrany? xD

Wy tu niektórzy serio jesteście rakiem jak z elektrody albo pasty o polskich forach.


@BrakPomysluNaNick: jak pracuje w specjalistycznym sklepie to powinna wiedzieć co sprzedaje

jak mnie #!$%@? jak w sklepie budowlanym wchodzę i proszę o radę sprzedawcę a ten mnie prowadzi przed alejkę i czyta mi opis z opakowania... tyle to i ja potrafię a po to pytam o radę, aby sprzedawca który powinien wiedzieć więcej niż ja coś
  • Odpowiedz
@xagarth: Bardziej adekwatnym porównaniem byłoby pójście do salonu vw i poproszenie o pokazanie wszystkich aut z korbowodami wykonanymi z kutego aluminium. OP nie wyjaśnił sprawy normalnymi słowami tylko chciał się pochwalić znajomością tematu.
  • Odpowiedz