Wpis z mikrobloga

Wizyta w perfumerii Douglas.
Pani: w czym możemy pomóc?
Ja: szukam zapachów z grupy fougere
P: proszę poczekać (lekka konsternacja)
Pani poszła do swojego komputera.
P: Przykro mi perfum tej marki u nas nie ma.
Ja: Chodziło mi grupę zapachów w ramach nurtu fougere
P: Proszę poczekać.
Pani woła za chwilę, żebym podszedl do komputerka. Strona Fragrantici odpalona #pdk
Grupa 3 Pan konsultantek się zebrała i kminia o co temu dziwnemu klientowi chodzi
P: jak to się piszę?
wiec mówię jak i dodaje info uzupelniajace, wie Pani to grupa zapachów trawiastych, trochę zielonych: kumaryna, wetiweria, lawenda, bergamotka. Tak jak by Pani wąchała mężczyzne 30+ lat temu. Klasyka.
Pani: cóż bym mogła Panu zaproponować takiego... hmm. Proszę zobaczyć to i podaje mi "Gentleman Givenchy" (nie mylić z klasyką "Givenchy Gentleman", którą na marginesie lubię, choć w fougere wg mnie nie wpada), czyli to nowoczesne dziadostwo i "odnowienie" starego hitu, które pachnie irysem jak Dior homme....
Facepalm.
P.S. w sephorze nie lepiej, ze znajomością.

#perfumy
  • 336
  • Odpowiedz
Większość ludzi tam pracujących nie jest zainteresowana poszerzaniem swojej wiedzy w tym temacie również dlatego że swoją przyszłość wiążą z czymś innym.

Jeśli pracodawca nie daje Ci narzędzia (szkolenie, materiały) i nie wymaga pewnej wiedzy, to czy na pewno musisz się tego uczyć?


Z tym też się zgadzam.

@mahestro:
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@tylkostrimi: tylko op nie poszedł do sklepu specjalistycznego. To tak jak Ty byś poszedł do EuroRtvAgd i pytał o chłodzone cieczą jakieś turbokomputery czy Tesco i pytał o nuty funky w piwie. Przepraszam że piszę dopiero teraz trafiłem na tag xD
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: pracowałem w neonecie, w 90% przypadków doradzało się nie mając na uwadze wyniku sprzedaży, wskazywało się najlepszy sprzęt w danej cenie i tyle, tak wiec sugerowanie ze sprzedawcy wciskają wszystko to za co maja najwiecej premii jest nie na miejscu.
  • Odpowiedz
jak pracuje w specjalistycznym sklepie to powinna wiedzieć co sprzedaje

jak mnie #!$%@? jak w sklepie budowlanym wchodzę i proszę o radę sprzedawcę a ten mnie prowadzi przed alejkę i czyta mi opis z opakowania... tyle to i ja potrafię a po to pytam o radę, aby sprzedawca który powinien wiedzieć więcej niż ja coś mi doradził

i tak jest #!$%@? wszędzie... wciskanie ludziom byle gówna żeby się wykazać obrotem


@Arachnofob
  • Odpowiedz
@BrakPomysluNaNick: „jakby pani wąchała mężczyznę 30 lat temu „ powiedział 22 letni doktor poziomka do 20 letniej ekspedientki douglasa która przyszła do praca zaraz po skończeniu zajęc na pierwszym roku uczelni.
  • Odpowiedz
@doktor_poziomka wiem że post ma prawie dwa lata ale szukam i szukam używałem już dużo ale wciąż nie mogę znaleść perfumy która podobała by się wszystkim ludzią(kobietą), jestem chudym sprzedawcą w koszuli. Najlepsza której używałem to "Blue de chanel eau". Wtedy faktycznie kobiety się dosłownie odwracały w moją stronę. Bardzo bym prosił (), mógłbyś polecić coś od siebie dla gościa 22-23 lata
  • Odpowiedz