Wpis z mikrobloga

Wizyta w perfumerii Douglas.
Pani: w czym możemy pomóc?
Ja: szukam zapachów z grupy fougere
P: proszę poczekać (lekka konsternacja)
Pani poszła do swojego komputera.
P: Przykro mi perfum tej marki u nas nie ma.
Ja: Chodziło mi grupę zapachów w ramach nurtu fougere
P: Proszę poczekać.
Pani woła za chwilę, żebym podszedl do komputerka. Strona Fragrantici odpalona #pdk
Grupa 3 Pan konsultantek się zebrała i kminia o co temu dziwnemu klientowi chodzi
P: jak to się piszę?
wiec mówię jak i dodaje info uzupelniajace, wie Pani to grupa zapachów trawiastych, trochę zielonych: kumaryna, wetiweria, lawenda, bergamotka. Tak jak by Pani wąchała mężczyzne 30+ lat temu. Klasyka.
Pani: cóż bym mogła Panu zaproponować takiego... hmm. Proszę zobaczyć to i podaje mi "Gentleman Givenchy" (nie mylić z klasyką "Givenchy Gentleman", którą na marginesie lubię, choć w fougere wg mnie nie wpada), czyli to nowoczesne dziadostwo i "odnowienie" starego hitu, które pachnie irysem jak Dior homme....
Facepalm.
P.S. w sephorze nie lepiej, ze znajomością.

#perfumy
  • 336
@dioxyna: przeczytaj jeszcze raz od początku do końca i pokaz, w którym miejscu był brak wlasciwego wytlumaczenia? Toż cała ironia i tragikomedia sytuacji byla właśnie po tym jak dokładnie nakreśliłem nuty zapachowe, którymi bylem zainteresowany a dostałem coś zupełnie z innej beczki, co nawet nie stało kolo tego. Prosisz o zapach retro 30+ lat temu klimat, nakreslasz finalnie nuty a dostajesz zapach wyprodukowany rok czy tam 2 lata temu, typowy nowoczesniak.
@doktor_poziomka: Tak, bo babka zatrudniona za minimalną w Sephorze ma skończone 5 kursów perfumiarskich xD Dorośnij gościu. Chcesz obsługi na takim poziomie to idź do jakiejś ekskluzywnej perfumerii, a nie się po sieciówkach bujasz. To trochę jakbyś poszedł do Lidla i się dziwił, że pracownik nie jest w stanie Ci polecić najlepszego wina, pomimo że mają je w sprzedaży.
@doktor_poziomka: poważne pytanko, koleżko - jakiego odbioru spodziewałeś się pisząc ten post na mikroblogu?

To, że próbujesz być świadomym konsumentem jest super. Ale czy opisana sytuacja naprawdę Cię oburzyła? Kurka, wydaje mi się to nadmiarowe. Mając tak dobrze sprecyzowane wymagania powinieneś liczyć się z tym, że po drugiej stronie spotkasz osobę mniej zorientowaną od Ciebie, bo co prawda Pani/Pan sprzedawca zna produkty w ofercie, ale nie koniecznie musi posiadać "fachową" (to
@doktor_poziomka: Skoro dobrze wiedziałeś jakie chcesz perfumy, to dlaczego takich dokładnie nie poprosiłeś (w sensie z nazwy) czy nie zamówiłeś sobie z neta? Ty serio myślisz że babki w jakiejś sieciówce pracując pewnie za minimalna, bądź niewiele więcej będą znały wszystkie zapachy podobne do tych jakie ty chcesz? A ty chcesz zapach kurła mężczyzny sprzed 30 lat xD

Dodałbym obrazek sugerujący co możesz zrobić, ale ostatnio jest akcja #stopnienawisci więc dodam
Mir0 - @doktor_poziomka: Skoro dobrze wiedziałeś jakie chcesz perfumy, to dlaczego ta...

źródło: comment_TfGkrQ5MNw9rrFso8JqtgsIfrzEDTqla.jpg

Pobierz
@WuDwaKa
@SlavedWizard
@WhoDidThatToYou
@BrakPomysluNaNick
@StanislawAniol idźcie się Brutalem namaścić czy inną Panią Walewską #!$%@? ignoranci xD gość idzie do PERFUMERII i nie może pytać o PERFUMY? Beka z was Janusze, jak się gdzieś pracuje to sam RiGCz nakazuje coś wiedzieć o swojej pracy a nie ignorancja na całego i kwiii chruuum jak on żąda by coś się wiedziało xD