Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki!
Pomyślałem, że napiszę tutaj bo moja cierpliwość się kończy. Konkretnie - Skoda Fabia Comfort hatchback 2000r, benzyna 1.4 16V 75KM i wyskoczył check engine. Pod kompem pokazuje problem z układem recyrkulacji spalin, za mały przepływ. Kod błędu - P0401
Wymieniona sonda lambda, dalej błąd. Wymieniony zawór EGR, dalej błąd. Wymieniona wiązka elektryczna, dalej błąd.
Zaznaczę, że nie znam się zbyt dobrze na autach. Co jeszcze proponujecie? Byłem u kilku mechaników i wszyscy sugerują się tym co komputer wypluje, czyli P0401 układ recyrkulacji spalin - za mały przepływ. Na nic tłumaczenia, że już pół auta wymieniłem. Patrząc po forach w necie to też nie widzę rozwiązania kóre by komuś pomogło.

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika #skoda #auta #januszemotoryzacji
  • 32
@CrispyBear: objawia sie to zla dawka paliwa i wlasnie to pokazywalby komputer. Nie jest drogie i proste w wymianie tak ze sam wymienisz. Ale skoro mechanicy jeszcze tego nie wskazali to watpie w to. Zwlaszcza ze przeczytalem teraz kod bledu i nie wyglada na powiazane. Aczkolwiek rzucam pomyslami
@wstalemwczesnierano: Jutro będę dalej działał z autem, na bieżąco dam znać co i jak.
@rdy: No też się zdziwiłem, ale już wtedy widocznie normy emisji spalin były ważne :p

Dzięki Mirasy za chęć pomocy i sugestie, dam znać na dniach co dalej udało się ustalić.
Witajcie ponownie!
@rdy: Mireczku, miałeś rację. Usterka sterownika silnika. Stwierdziłem, że nie będę tego wymieniał i po prostu będę jeździł dopóki będzie silnik działał. W międzyczasie może poszukam z odzysku jakiegoś sprawnego, ale wiem że może się to wiązać z kosztami wymiany zegarów i immo.
Dziękuję wszystkim za pomoc w zdiagnozowaniu problemu, pozdro!