Wpis z mikrobloga

Mam życiowy dylemat.

Gdybyście mieli możliwość pracować tam, gdzie chcecie, na terenie Polski, za jednakowe pieniądze, #!$%@?ąc od rodziny i znajomych, to jakie miejsce byście wybrali?

Właśnie zaczynam nową pracę, nazwijmy ją zdalną, i mam taką możliwość. Pierwszy i prawdopodobnie ostatni raz w życiu. Partnerki nie mam, przyjaciół też nie, a dla kumpli nie będę specjalnie gdzieś się przenosił, czy zostawał. Do rodziny w odwiedziny mogę dojeżdżać.

Jestem jeszcze młody. Do tej pory mieszkałem w dużym mieście, sam pochodzę z maleńkiego miasta. Lubię wyjść na miasto, czy aktywnie spędzać czas, wyjechać w góry na weekend, itd. Z drugiej strony duże miasto odstrasza mnie korkami i cenami nieruchomości - kupna/wynajmu.
Mniejsze to z kolei skromny wybór jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu i małe perspektywy do zwiększenia grona znajomych.

Chodzą mi po głowie pewne lokalizację, ale może ktoś z was rzuci jakąś myślą, która mi pomoże.
Rzućcie jakąś radą albo napiszcie, co byście sami wzięli pod uwagę w takiej sytuacji. Albo gdzie byście zamieszkali i dlaczego.

Mile widziane własne refleksje.

Aby was zmobilizować przygotowałem dla was małe #rozdajo. Spośród komentujących wylosuje 1-3 osoby (w zależności od liczby komentujacych), które otrzymają paczkę pistacji, które we wczorajszej ankiecie okazały się waszymi ulubionymi orzeszkami. Zwycięzców wybiorę jutro o 20:00.

#zycie #kiciochpyta #praca #pracbaza #pytanie #niewiemjaktootagowac #problemypierwszegoswiata
dodam też #anonimowemirkowyznania, bo mirki spod tego tagu lubią poradzić w potrzebie...
  • 19
  • Odpowiedz
@Kontado: ja bym chyba celował w Suwałki, budują lotnisko więc będzie dobra komunikacja, ceny nieruchomości mniejsze niż na zachodzie Polski, a miasto ponad 100k mieszkańców więc kina, galerie, dyskoteki są
  • Odpowiedz
@Kontado: Zależy jakie to są zarobki. Ale dla przykładu, rozumiem, że praca zdalna i zarobki bez względu na miejsce? W takiej sytuacji imho bez sensu wynajmować np w stolicy, jeśli możesz mieszkać 30-50 km od miasta wojewódzkiego za dużo mniejsze pieniądze, a chyba nie masz zamiaru codziennie chodzić do teatru itd ^^ Wedle potrzeby zawsze sobie dojedziesz autem/pociągiem, np. na weekend, a oszczędność jednak spora.

tl; dr celowałbym w miasta
  • Odpowiedz
@Kontado: Szczerze mówiąc to zależy co to za zdalna praca
Podstawowy problem to, to czy potrzebujesz szybkiego internetu w ramach tej pracy zdalnej? A może robisz jakieś projekty "fizycznie" i internet to byle jaki- ale za to niezawodny kurier jest potrzebny?

Najbezpieczniejsza opcja to przeprowadzić się gdzieś w okolice dużego miasta - tak 20 km (o ile jesteś zmotoryzowany). Będzie taniej jak w dużym mieście, a zawsze masz możliwość zaznać
  • Odpowiedz
@Guardis: Tak, zarobki bez wzgledu na miejsce takie same, coraz wyższe.
Trochę małe miasta mnie odstraszają, przez to, że na ulicach królują tam starsi ludzie. A młodych mało...

Obczaiłem ceny nieruchomości (najem/kupno) w pewnym miescie satelickim wielkosci, którą podajesz w tl; dr, lezacym blisko innego dużo wiekszego miasta. Ceny najmu byly niewiele nizsze, bo podaz mieszkan byla znaczne mniejsza niz w duzym miescie, a ciagle nawet spore zainteresowanie. Ceny sprzedazy
  • Odpowiedz
@Kontado: mocno zalezy co lubisz, ja bym wybral obrzeza jakiegos duzego miasta. Taniej niz w centrum, do knajpy mozna skoczyc, wydarzenia jakies tez beda. Tylko celuj w takie bez ogromnego smogu xd
  • Odpowiedz
@Kontado: no to ja nie wiem o co pytasz szczerze mówiąc, szukasz fajnego miejsca do życia, moim zdaniem fajnie wybrać stosunkowo małe miasteczko które zapewnia jak najwięcej rozrywek wielkiego miasta, czyli jak dla mnie podstawa to lotnisko, zdrowy klimat, stosunkowo mały ruch żeby nie kisić się w korkach, dyskoteki i inne puby, kina, itp. żeby mieć co robić + stosunkowo tanie nieruchomości. Jeśli nie pasują Ci Suwałki to znajdź coś
  • Odpowiedz
@Kontado: Pracuje zdalnie z zadupia w Bieszczadach. Polecam. Cisza i spokój, kończę robotę i wychodzę do lasu. Jak nie chcesz zadupia to Rzeszów. Nieduże miasto w sumie, dość przyjemnie się mieszka, rozwija się i w miarę tanio.
  • Odpowiedz