Wpis z mikrobloga

18+ nsfw

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@norepinefryna: Tak szczerze to co zrobiła? BO nie chcę się czepiać, ale intencję i działania powinny być przemyślane inaczej mogą bardziej szkodzić niż pomagać. I nawet jak intencje są dobre, działania moralnie też są dobre, można wbrew pozorom czynić zło. Dla mnie w 99% pomaganie w afryce szkodzi, wysyłanie im żywności, pomoce finansowe, bardzo rzadko mają sens, jeszcze rzadziej przynoszą pozytywny efekt. Dla mnie ludzie pomagający w afryce szkodzą i są
@Loloman nwm jak tam jest ale myślę że nie maja takiej dostępności do antykoncepcji niż my w Europie czy na innych kontynentach . człowiek potrzebuje bliskości tak jak my tu tak i oni więc nwm czy myślenie że nie powinno się pomogą bo mają dużo dzieci jest dobre to też są ludzie nikt nie wybiera gdzie się rodzi w jakim stanie finansowym i w jakiej kulturze.Pewnie się mylę ale takie jest moje
@Loloman jak masz 40km do najbliższego źródła wody, i stado bydła do ogarnięcia, to żeby przetrwać lepiej mieć jedno dziecko czy ósemkę?

()
Zdejmij klapki z oczu, bo twoje rozwiązania są na poziomie "niech bezdomni kupią sobie domy"
@nom_om: Mogę. BO umiem zachować emocję w sobie tam gdzie nie pomagają. Tak, wolałbym by teraz wyginęło 80% populacji afryki bo w perspektywnie czasu jest to lepsze rozwiązanie, przynoszące mniej cierpienia i ogólnie mniej śmierci łącznie niż pseudo pomagania afryce i utrzymanie jej w stanie agonalnym.
@Mollina: Dziękuje za przykład. Najlepiej zastonowić się wtedy czy nie czas zmienić miejsce zamieszkania, wykopać studnię, albo zrobić cokolwiek by poprawić byt a potem
@Loloman dude, naprawdę nie ogarniasz strategii przetrwania, co?

Czuj. Brak dostępu do leków. Epidemie. Głód. Ubóstwo. Brak wody. A Ty mówisz "no nie wiem, niech się przeprowadzą tam gdzie jest woda". Jedno dziecko to brak jedzenia i wody, jedno dziecko to zagrożenie, że ugryzienie komara i nie ma żadnego dziecka. Użyj wyobraźni.

Zapytam tylko: za co maja się wyprowadzić? Mają zmienić pracę i wziąć kredyt?