Wpis z mikrobloga

Smutek Mirki, smutek :( jakiś czas temu kupowałem TV do firmy. Chcieliśmy 55 cali. Zasadniczo TV nie będzie używany jakoś często, dlatego nad parametrami się nie rozwodziłem. W budżetowych cenach w oko wpadła Manta, ale był tez jakiś Sharp. No dobra - mamy już 2 Manty, a że fajnie wesprzeć polską firmę to wybór wydawał się prosty. TV przychodzi - odpalamy i pomimo wielkiego ekranu 55 cali podczas ładowania się androida gdy cały ekran jest czarny już wiesz, już to czujesz - jakby ktoś Ci w pysk strzelił wirtualną ręką -> MARTWY PIKSEL. Bo szeregu przekleństw, które padło pod nosem stwierdziliśmy - no dobra -> reklamujemy.
Zgłosiliśmy reklamację do OleOle (tam był zakup) - dostaliśmy po jakimś czasie informację lakoniczną, że reklamacja nie została uwzględniona. No to zaczęliśmy dopytywać - czy nie zauważyli martwego piksela czy o co chodzi? Nie byli w stanie nam udzielić odpowiedzi, ale przekierowali nas do serwisu manty. No dobra -> piszemy. Po czym dostaliśmy, krótką, acz treściwą informację, że piksel owszem martwy, ale martwy w zgodzie z normą: ISO 13406-2.
I tutaj dopadł mnie straszny smutek, no bo:
1) Ja już wiem, że ten martwy piksel tam jest i mimo że nie rzuca się bardzo w oczy - to już zawsze oglądając coś na tym TV będę się skupiał tylko i wyłącznie na kawałku tego białego dziadostwa
2) Smutne jest, że w XXI wieku tworzone są normy, które de facto umożliwiają sprzedaż, bądź co bądź, wadliwego produktu. Wyobraźcie sobie, że kupujecie nowe auto w salonie, które ma jedną rysę. Tylko jedną, malutką rysę - a sprzedawca Wam mówi, że 'wiem, że jest rysa, ale jest zgodna z normą ISOblablabla"
3) Smutne jest również to, że polska firma, która nie ma się co oszukiwać walczy z opinią tanich, kiepskiej jakości produktów tak szybko broni się normami, gdy tuż po otwarciu opakowania mamy martwy piksel.
4) A najsmutniejsze - że kupiłem w życiu wiele TV, różnych producentów i nigdy mnie to nie spotkało, a teraz gdy decyzja zapadła m.in. ze względu na rodowód producenta to niestety spotkało mnie co wyżej.
Zawołałbym Mantę, ale chyba nie mają tutaj profilu. Tagu 'afera' nie dodaję - bo jeszcze dostaną po jakichś łapkach od prawników czy coś - no bo zgodne z normą wszystko ;)
#zalesie #rtv #telewizory #technologia #csiwykop
Pobierz johnlocke-89 - Smutek Mirki, smutek :( jakiś czas temu kupowałem TV do firmy. Chcieli...
źródło: comment_mDdmB3bV6fTfC61kmUiN44UoB2HSei2G.jpg
  • 27
Manta zawsze była dziadowa i dziwie się że ktokolwiek o zdrowych zmysłach wybiera ich produkty, kiedy Manta się rozkręcała pamiętam że miałem jakiś odtwarzacz mp4, mp3 i coś tam jeszcze i wszystko po roku się rozpadało... Jakiś czas temu też stwierdziłem że spróbuję jeszcze raz z Mantą, i w Media Markt kupiłem transmiter FM do auta, zapłaciłem i poszedłem zadowolony do auta, jak zobaczyłem ten tandetny cienki plastik, mega słabe spasowanie i
Ja już wiem, że ten martwy piksel tam jest i mimo że nie rzuca się bardzo w oczy - to już zawsze oglądając coś na tym TV będę się skupiał tylko i wyłącznie na kawałku tego białego dziadostwa


@johnlocke-89: nie nie bedziesz, mam aktualnie jeden albo dwa na monitorze, wiem gdzie sa i jaki kolor. Mam #!$%@? i nie przeszkadz to. Moze pierwsze 2/3 dni potem olejesz.
@johnlocke-89: to nie jest gorący, a nie martwy piksel? Gorące da się łatwo usunąć (miałem 1 w monitorze, świecił się na zielono). Wystarczy delikatnie po naciskać matryce w jego okolicy, aż załapie.
ISO 13406-2


@johnlocke-89: 20 lat temu, gdy martwe pixele to był jeszcze dość duży problem przy produkcji LCD powstała lista kategorii ich ilości, aby nie trzeba było wyrzucać na śmietnik połowy produkcji, tylko sprzedać taniej tym którym nie zależy. Teraz większość nawet budżetowych sprzętów jest w klasie II co i tak jest nieźle, ale za klasę I trzeba dopłacić, nie bez powodu.