Wpis z mikrobloga

Smutek Mirki, smutek :( jakiś czas temu kupowałem TV do firmy. Chcieliśmy 55 cali. Zasadniczo TV nie będzie używany jakoś często, dlatego nad parametrami się nie rozwodziłem. W budżetowych cenach w oko wpadła Manta, ale był tez jakiś Sharp. No dobra - mamy już 2 Manty, a że fajnie wesprzeć polską firmę to wybór wydawał się prosty. TV przychodzi - odpalamy i pomimo wielkiego ekranu 55 cali podczas ładowania się androida gdy cały ekran jest czarny już wiesz, już to czujesz - jakby ktoś Ci w pysk strzelił wirtualną ręką -> MARTWY PIKSEL. Bo szeregu przekleństw, które padło pod nosem stwierdziliśmy - no dobra -> reklamujemy.
Zgłosiliśmy reklamację do OleOle (tam był zakup) - dostaliśmy po jakimś czasie informację lakoniczną, że reklamacja nie została uwzględniona. No to zaczęliśmy dopytywać - czy nie zauważyli martwego piksela czy o co chodzi? Nie byli w stanie nam udzielić odpowiedzi, ale przekierowali nas do serwisu manty. No dobra -> piszemy. Po czym dostaliśmy, krótką, acz treściwą informację, że piksel owszem martwy, ale martwy w zgodzie z normą: ISO 13406-2.
I tutaj dopadł mnie straszny smutek, no bo:
1) Ja już wiem, że ten martwy piksel tam jest i mimo że nie rzuca się bardzo w oczy - to już zawsze oglądając coś na tym TV będę się skupiał tylko i wyłącznie na kawałku tego białego dziadostwa
2) Smutne jest, że w XXI wieku tworzone są normy, które de facto umożliwiają sprzedaż, bądź co bądź, wadliwego produktu. Wyobraźcie sobie, że kupujecie nowe auto w salonie, które ma jedną rysę. Tylko jedną, malutką rysę - a sprzedawca Wam mówi, że 'wiem, że jest rysa, ale jest zgodna z normą ISOblablabla"
3) Smutne jest również to, że polska firma, która nie ma się co oszukiwać walczy z opinią tanich, kiepskiej jakości produktów tak szybko broni się normami, gdy tuż po otwarciu opakowania mamy martwy piksel.
4) A najsmutniejsze - że kupiłem w życiu wiele TV, różnych producentów i nigdy mnie to nie spotkało, a teraz gdy decyzja zapadła m.in. ze względu na rodowód producenta to niestety spotkało mnie co wyżej.
Zawołałbym Mantę, ale chyba nie mają tutaj profilu. Tagu 'afera' nie dodaję - bo jeszcze dostaną po jakichś łapkach od prawników czy coś - no bo zgodne z normą wszystko ;)
#zalesie #rtv #telewizory #technologia #csiwykop
johnlocke-89 - Smutek Mirki, smutek :( jakiś czas temu kupowałem TV do firmy. Chcieli...

źródło: comment_mDdmB3bV6fTfC61kmUiN44UoB2HSei2G.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • 0
@Lukowski o ile zgodzę się że to kiepskiej jakości produkt to nie ma co chrzanić o chińszczyźnie. BMW ma swoje olbrzgmie fabryki w Chibach. Iphone tez tam jest produkowany;) takze nie Chiny są problemem
  • Odpowiedz