Wpis z mikrobloga

Hej mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj wrzucałem wpis z pytaniem dla dużych miast czym jeździcie i jak długo wam zajmuje dojazd do pracy. Wrzuciliście mi bardzo dużo opowiedzi, niektórzy z was mieli nawet sprawdzone kilka różnych środków transportu! :D Zebrałem to wszystko do kupy i zrobiłem bardzo podstawowe podsumowanie.
Generalnie nie było jakiejś reguły wrzucania, nie każdy pisał wszystkie informacje, więc porównanie bazuję na tym na czym mogłem czyli wpisach gdzie było wymienione miasto, środek transportu i czas dojazdu. Takich odpowiedzi było 145 (jak ktoś wymienił kilka środków transportu to liczyłem to jako 3 różne odpowiedzi :)).
Do dzieła:
Uwaga: w komentarzach wrzucam proste wykresy do tego opisu :)
Średni czas dojazdu do pracy we wszystkich miastach wyniósł 30 i pół minuty!
Najwięcej odpowiedzi miałem z Warszawy - 34, Wrocławia - 30, Krakowa - 17, Poznania - 10 i Katowic - 8. Było nawet kilka odpowiedzi z Londynu i jedna z USA :)
Generalnie pomijając wartości gdzie próba wynosi 1 lub 2, to najdłużej dojeżdżają ankietowani z Poznania - średnio 34 i pół minuty, a najszybciej z Katowic - średnio 21,4 minuty.
Największy średni czas dojazdu zanotował ankietowany z Wrocławia - średnio 90 minut samochodem, a najmniejszy ktoś z Katowic mieszkający praktycznie pod pracą - 3 minuty pieszo.
No właśnie - dystans - średnio do pracy pokonujecie 12,3 km (to uwaga, mniejsza próba danych) - przy 30 minutach średniego doajzdu prędkość wychodzi ledwie 24 km/h - straszne korki!
A czym jeździcie?
Niemal 50/50 dojeżdżacie Komunikacją miejską (szeroko pojętą) i samochodami - 56 odpowiedzi z komunikacją i 55 autem. Ciekawostka - aż 4 osoby dojeżdżają hulajnogą ;)
Rower (12) deklaruje nawet mniej osób niż spacer (15).
Najszybszym środkiem transportu okazały się własne nogi, ale trudno się temu dziwić, bo skoro ktoś może iśc z buta to ma raczej blisko :) Poza nogami najszybszy był rower (średnio 20,3 minuty) a zaraz potem samochód (28,3). Najdłużej dojeżdżacie pociągami, średnio 54,7 minuty, ale trudno się dziwić, bo tutaj zazwyczaj wchodzi w grę duży dystans.
Jeżeli jesteście zainteresowani dokładniejszymi wynikami, mogę zrobić na ten temat jakąś ankietę gdzie to lepiej usystematyzuję i bedzie większa próba :) To tyle ode mnie, popatrzcie na wykresy w komentarzach i dzięki za odpowiedzi :D

  • 12
@HansLanda88: Raczej tak, niestety więcej nie miałem. Chociaż patrząc na wartości średnie, wydaje się całkiem prawdopodobne. Może jeśli będzie zainteresowanie mogę spróbować zebrać z mireczków więcej danych :) Nie chciałem przede wszystkim żeby wasze odpowiedzi poszły w niebyt więc zebrałem do kupy chociaż to co było.
@kozaqwawa: Komunikacja to razem tramwaj, autobus i metro, ale rozbiłem też osobno żeby mniej więcej było widać ile osób jeździ poszczególnymi zbiorkomami i jednocześnie ilu w ogóle jeździ komunikacją. Nie chciałem wszystkiego pisać we wstępie :) Oczywiście, że jest średnio miarodajne, w końcu nie mam dużej próby ani nie planowałem z tego robić aż takiego podsumowania, ale odpowiedzi pojawiło się na tyle dużo, że postanowiłem zebrać to do kupy :)