Wpis z mikrobloga

Wyrok za napaść na banki był niski a idioci walczą o niezależność sądów. Prawda jest taka, że sędziowie muszą czuć nad sobą bata bo to co się dzieje w orzecznictwie jest śmieszne. Tacy sędziowie, którzy orzekają śmieszne wyroki z automatu powinni być pozbawieni prawa wykonywania zawodu.
#gdansk #sady
  • 20
  • Odpowiedz
@daot mhm, jednostkowy przypadek, to od razu wszystkie sądy są be
Niezależność sędziów to jeden z gwarantów państwa prawa, więc przestań #!$%@?ć, że sędziowie muszą czuć nacisk ze strony polityków
  • Odpowiedz
@daot: oho, zaczyna się #!$%@? o sądach. I co, wyszedłby pare lat później i zadźgał Adamowicza, Płażyńskiego albo kogokolwiek kto by był prezydentem miasta. Co by to zmieniło?
  • Odpowiedz
@Gizbert: lepiej, żeby sędziowie orzekali surowe wyroki i czuli, że nad nimi ktoś jeszcze jest z batem. Prokuratura to samo ale częściowo Żiobro trzyma bata nad nimi.
  • Odpowiedz
@daot Jak kiedyś pracowałem w skarbówce to sądy administracyjne w podobnych sprawach podkradały sobie uzasadnienia wyroków. Większej bandy #!$%@? chyba w tym kraju nie ma
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że sędziowie muszą czuć nad sobą bata


@daot: Widzę, że nie masz żadnego pojęcia o kontroli dwuinstancyjnej oraz nadzwyczajnych środkach zaskarżenia.

lepiej, żeby sędziowie orzekali surowe wyroki i czuli, że nad nimi ktoś jeszcze jest z batem.


jakiś polityk? Zapoznaj się z historią polskiego sądownictwa w PRL'u
  • Odpowiedz
@daot a co w prokuraturze się zmieniło na lepsze odkąd prokuratorem generalnym i ministrem sprawiedliwości jest ziobro?
Bo poza samym gadaniem że jest lepiej to żadnej realnej poprawy nie widać
  • Odpowiedz
Nie ma co się czarować, że wyroki przez te wszystkie lata (odkąd jesteśmy krajem demokratycznym) były absurdalne w pewnych sprawach gdzie kodeks przewidywał wyższe kary. Tymczasem sędziowie zaniżali wyroki albo dopiero w wyższych instancjach wyroki były w miarę racjonalne. Praca prokuratorów też pozostawia, pozostawiał wiele do życzenia.
  • Odpowiedz
@daot w pewnych sprawach
To że w kilku przypadkach rocznie są błędy, nie znaczy że całe sądownictwo należy trzymać za mordę
A to co właśnie proponujesz, to szybki powrót do sądownictwa z czasów PRL-u
Rozdział władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej, mówi to panu coś?
  • Odpowiedz
@Cisi: jednostkowy przypadek, a co z wyrokami w sprawie "zwykłych" obywateli gdzie wyroki były śmiesznie niskie. Dopiero gdy sprawy stawały się medialne sędziowie i prokuratorzy zaczęli nagle lepiej rozumować i sumienniej pracować?
  • Odpowiedz
@daot: Od wydawania wyroków są sądy. Koniec, kropka bez dyskusji. Możemy dyskutować o orzecznictwie, przeprowadzać konferencje naukowe, szkolenia dla sędziów. Inaczej będziesz miał dyktaturę.
  • Odpowiedz
@daot a możesz dać przykłady jakiekolwiek?
Bo jak na razie, brmmisz jakbyś powtarzal słowa polityków
Wiele przypadków, gdy sprawy są medialne, musi być nadzór
Nawet jak znajdziesz mi takich 10 przypadków rocznie, to jest to kropla w morzu wszystkich spraw, i na pewno nie powód, aby wywracać system do góry nogami
  • Odpowiedz
@Cisi: przejrzyj sobie orzecznictwo począwszy od wyroków za zabicie kogoś jadąc po pijaku skończywszy na gwałtach i zabójstwach. Przez cały ten czas sądy się #!$%@?ły i się #!$%@?ą dalej. Dopóki nie będzie realnego bata dopóty sędziowie będą popełniać takie "błędy". Podobnie jest z całym systemem.
  • Odpowiedz
@daot konkrety, a nie przejrzyj sobie orzecznictwo
Jeżeli wysuwasz propozycje, poprzyj ją faktami, a nie ogólnym gadaniem
Ja z faktów mogę Ci powiedzieć, że odkąd sądy są niezależne, wyroki są bardziej sprawiedliwe, niż z czasów PRL, kiedy to na sądy był wywierany nacisk
Poza tym, sądy też muszą trzymać się pewnych procedur, nie każdy dowód w sprawie można dopuścić, błędy na etapie śledztwa również mają wpływ na ostateczny wyrok, a sąd orzeka
  • Odpowiedz
@daot: ja jestem za więzieniem tylko w określonych przypadkach natomiast za zbrodnie przeciw człowiekowi wynierzalbym zupełnie inne kary. Na przykład za zabójstwo nie byłoby 15 lat gdzie po 8 wychodzi na wolność. Degenerat który nie potrafi żyć w społeczeństwie nie zasługuje żeby go przez lata utrzymywać w więzieniu. Zamiast tego obcialbym mu dwie nogi powyżej kolan i jedna rękę powyżej łokcia. Do tego dostałby 650zl renty i niech #!$%@? zdycha na
  • Odpowiedz
@Banan917: coś w tym jest chociaż jestem zwolennikiem neutralizowania degeneratów, którzy targnęli się na czyjeś życie. Wyroki po 8 czy 15 lat więzienia za zabójstwo są śmieszne i to mam m.in. na myśli, że sędziowie muszą czuć bata nad sobą aby zaczęli orzekać racjonalnie i surowo.
  • Odpowiedz