Wpis z mikrobloga

Witam mireczków spod tagów: #nedvedinspace #astronomia #kosmos . Mam dla Was skromne rozdajo. Do zdobycia książka "Atlas gwiazd - Przewodnik po konstelacjach" autorstwa Przemysława Rudzia.

Miło by mi było gdyby trafiła ona do kogoś kto dopiero zaczął interesować się astronomią lub interesuję się od dawna, ale nie ma jeszcze na półce żadnej astro-książki. Dlatego jeśli jednak nie kręci Cię kosmos lub jesteś starym astro-wyjadaczem a gwiazdozbiory masz w małym palcu to zachęcam do NIEplusowania tego wpisu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Zasady:

1. Udziału nie biorą zielonki i miłośnicy pato tagów.
2. Wysyłka po mojej stronie (chociaż data wysyłki może się przeciągać z powodu braku czasu).
3. Losowanie wśród plusujących jutro o 22:00 przez mirko random.
Nedved - Witam mireczków spod tagów: #nedvedinspace #astronomia #kosmos . Mam dla Was...

źródło: comment_iNMWNbNGC541dr1XzFMeCCR5VNjqPIhR.jpg

Pobierz
  • 28
@Nedved: brakuje tagu #rozdajo przez co widzę ten post, ale mnie tak zaciekawił, że aż sobie chyba sprawię książkę o astronomii dla kompletnych laików. Pamiętam jak w młodości oglądałem ogromny atlas PWN, gdzie były mapy nieba i ogromnie mnie to wtedy fascynowało. Dzięki za brak tego tagu! :)
@Nedved: Dzięki, ale nie trzeba - mam tendencję kupowania książek i ich nieczytania. Na półce mam już chyba z 15 ksiażek zdobytych w taki sposób :(
Poza tym mieszkam w Łodzi, gdzie jedyne co zobaczę, to piękne chmury. :P
Zawsze byłem ciekaw, jakie konstelacje widzę na niebie,


@Kieres: Nie wiem czy używałeś, jeśli nie to polecam np. aplikację Sky Map (są też inne, ale ich nie znam - Sky Map ściągnąłem dawno temu i od czasu do czasu stosuję, acz przyznaję, że ewentualnych błędów nie byłbym raczej w stanie z marszu zweryfikować). Pokazuje większość widzialnych gołym okiem obiektów na niebie, w tym schemat konstelacji.