Wpis z mikrobloga

A może Tajlandia? Nowy, jeden z najdłuższych wpisów, w całości poświęcony jest temu azjatyckiemu państwu. Kilka powodów by odwiedzić Tajlandię, garść zdjęć z jej różnych zakątków, a także masa porad - od tego kiedy lecieć, przez szczepienia, wizy i pieniądze na miejscu, aż po miejsca, które trzeba zobaczyć ( ʖ̯)

5 powodów, by odwiedzić Tajlandię. Jak zorganizować wyjazd do Tajlandii?

#zwtravel #podroze #tajlandia
zbigniew-wu - A może Tajlandia? Nowy, jeden z najdłuższych wpisów, w całości poświęco...

źródło: comment_G2Cpqrols1p2IMNC9LLCSpVaGE1WlQql.jpg

Pobierz
  • 38
@zbigniew-wu: dorzuć tam, że jak lecisz przez Qatar Airways przez Doha i masz przesiadkę dłuższą niż (z tego co pamiętam) 8h i przylatujesz wieczorem, a kolejny lot jest rano - to dają nocleg za friko w jednym hoteli do wyboru - plus wycieczkę zorganizowaną po mieście (już nie pamiętam czy to nie było dodatkowo płatne jakieś 10-20$). Hotele do wyboru wypasione - ja wybrałem Westin Doha np. Ogólnie fajny motyw, wycieczka
@rozklekotany: @BlondPasek w arcie jest link do artykułu z cenami, który pojawił się sporo wcześniej, i tam jest informacja, że alkohol jest drogi ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak, w restauracjach obiad kosztuje ~15 zł, ale masz też masę barów (?), gdzie zazwyczaj jadają miejscowi i tam szamę dostajesz za 5-6 zł za pad thai z krewetkami, czy owocami morza. A jedzenie tu i tu smakuje wg
@zbigniew-wu: Pisanie 'obiad za 5zl' to jest zwykly clickbait.
Bylam w przybytkach tajskich, ceny to od 70bahtow w gore za PORZADNY obiad. 50 bahtow kosztowal kurczak z ryzem w miejscowosci totalnie nieturystycznej, brzydkiej na ulicy.

Teraz nagle piszesz, ze chodzilo ci o knajpy w miejscach nieturystycznych. No fajnie, tylko ze przecietny odbiorca twojeog artykulu nie jezdzi z plecakiem pol roku po Azji, a raczej ma dwa tygodnie urlopu, w tym czasie
@BlondPasek: 680 metrów od plaży Nppharat Thara Beach, to plaża położona tuż obok Ao Nang w Krabi. Jeśli to nie jest turystyczne miejsce, to nie wiem, gdzie jest, ale tam właśnie znajdziesz dobre obiady po 50 bahtów. I jakoś nie miałem problemów z wyszukiwaniem takich miejsc i o dziwo każdy mój znajomy, który był w Tajlandii, też jadał w takich miejscach i był zadowolony, więc widocznie to Ty masz jakiś problem.
@zbigniew-wu: juz takie wpisy nie sa potrzebne, od kilku lat tajlandia to nie jest wakacyjne odkrywanie swiata tylko jeden z najpopularniejszych urlopowych kierunkow. Zrob o organizacji wycieczki do jakiejs brazylii albo innej nowej zelandii. Tajlandia to tak jakbys opisywal all inclusive w egipcie.