Wpis z mikrobloga

Jak powstawała Java to c++ miał 12 lat a jak c# to 17


@kebab-case: Java i C# sa podobne technologicznie. Jak widać Java na swój wiek jest bardzo nowoczesna, a C# na swój wiek mocno zacofany. Ale nic w tym dziwnego jak C# po prostu kopiował z Javy.
@mk321: Java jest ciągle 5-10 lat za C# pod względem normalnych featurów, 100 lat do tyłu jeśli chodzi o przyjemność pracy, a jeśli chodzi o rozwój to praktycznie stoi w miejscu.

Przykład - mniej więcej rok temu Java wprowadziła słówko kluczowe "var", w tym samym czasie ekosystem .NET wprowadził język Q# do programowania komputerów kwantowych - mniej więcej tak wygląda porównanie rozwoju Javy i .NET

Java jest (i będzie) popularna tylko
@Waldemar_Morawiec:

Jako argument C# vs Java podajesz to, że na .NET powstał Q# xD? To tak jakby powiedział, że Java jest lepsza bo na JVM działa Kotlin, który jest dużo nowocześniejszy od C# xD

Zresztą nie rozumiesz filozofii tego języka. To nie jest język który goni za trendami i dodaje każdy feature, który jest na rynku. To ma być solidny język, bez funkcjonalności, które mogą wpłynąć niekorzystnie na pisany kod. Jak
Jako argument C# vs Java podajesz to, że na .NET powstał Q# xD? To tak jakby powiedział, że Java jest lepsza bo na JVM działa Kotlin, który jest dużo nowocześniejszy od C# xD


@kebab-case: Porównywałem środowiska a nie języki.
Porównanie Kotlina do Q# to nie wiem jak skomentować. Kotlin to przecież ma być lepsza Java, a Q# nie ma być lepszym C#. Już więcej punktów dla obozu javy ugrałbyś mówiąc że
@Waldemar_Morawiec:

Porównywałem środowiska a nie języki.


No to tutaj C# zdecydowanie przegrywa. JVM jest dużo bardziej rozpowszechnioną platformą, sprawdzoną w wymagających środowiskach, naukowych, z rozproszonymi obliczeniami, big data, streamowanie (np. Netflix). Dużo większa ilość bibliotek (13.4 mln jarów w maven repository). Platforma chętniej wybierana przez banki i duże korporacje, działa wszędzie, od kart sim po super komputery.

Porównanie Kotlina do Q# to nie wiem jak skomentować.


Może tak jak twoje porównanie
No to tutaj C# zdecydowanie przegrywa. JVM jest dużo bardziej rozpowszechnioną platformą, sprawdzoną w wymagających środowiskach, naukowych, z rozproszonymi obliczeniami, big data, streamowanie (np. Netflix). Dużo większa ilość bibliotek (13.4 mln jarów w maven repository). Platforma chętniej wybierana przez banki i duże korporacje, działa wszędzie, od kart sim po super komputery.


@kebab-case: No przecież napisałem że popularność javy wynika z tego że była pierwsza i od początku wieloplatformowa więc zajęła duży