Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam takie pytanie, czy nauczyciel ma prawo zabronić mi pisania sprawdzianu i wstawić mi z automatu 1? Sprawa jest taka, z matematyki mam słabe oceny, ledwo 2 na semestr będzie. Z ostatniego sprawdzianu dostałem 1, no i z poprawy wyszło tak że też dostałem 1. Nauczycielka mówi mi i tym osobom, które 2gi raz dostały jeden, że nie dam nam napisać kolejnego sprawdzianu (ostatniego w semestrze), bo jak nie zaliczyliśmy tego, to nie pozwoli nam napisać tego kolejnego ostatniego. Pytanie brzmi - czy ma takie prawo? Moze wpisac mi 1, mimo tego ze nawet nie da mi podejść do sprawdzianu? Gdzie ewentualnie zgłosić takie coś?
#szkola #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jak to teraz jest z tymi ocenami końcowymi, ale logicznie, jeśli nawet po otrzymaniu pozytywnej oceny z tego egzaminu, średnia nie wyjdzie większa niż 2, to co za różnica? Może nauczyciel jedynie chce sobie oszczędzić czasu na sprawdzanie, bo i tak będziesz mieć taką samą ocenę końcową.
PolnyZwyrodnialec: Raczej nie ma prawa, nawet jakbyś miał same 1 z góry do dołu i to i tak masz prawo napisać sprawdzian. W mojej starej szkole było coś takiego jak rzecznik praw i obowiązków ucznia. Jeżeli u Ciebie czegoś takiego nie ma najpierw idziesz do wychowawcy, jak to nie pomoże możesz spróbować w samorządzie szkolnym albo u pedagoga. Jak to nic nie daje zgłaszasz wyżej tj. dyrekcja a jak to nie