Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego fundacja WOŚP trzyma cały rok na koncie prawie 100 mln zł, czyli niemal równowartość jednej zbiórki? I to na koniec roku, a więc 2 tyg przed zbiórką, w której zbierają kolejne 100 mln. Rozumiem, że trzeba mieć rezerwę rzędu paru mln, ale nie aż tyle. W 2017 roku zysk netto fundacji to 40 mln. Tak, nikt tych pieniędzy nie ukradł. Kasa jest, ale nie ma już wielu dzieci, którym te pieniądze mogły pomóc...
#pytanie #wosp #4konserwy
badtek - Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego fundacja WOŚP trzyma cały rok na koncie p...

źródło: comment_yFqS3ZPulQUCqHLw8OTTzuRmurpbEyNl.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@badtek

@Rzlk: o rany, a gmina czy powiat to jak działa? Ma budżet na rok i organizuje przetargi i wykonuje zadania w ciągu roku. Poza tym w historii wydawali spokojnie całą zbiórkę, a nawet więcej:

Tylko że to nie jest instytucja, która ma oparcie w państwie to robi sporą różnice
  • Odpowiedz
@badtek: weź napisz do Fundacji, to może ci wreszcie wytłumaczą, że za forsę ze zbiórki z jednego finału kupuje się sprzęt przez półtora roku za specjalnym zezwoleniem MSWiA. Sprzęt jest zaawansowany, najpierw szpitale wysyłają zapotrzebowanie, potem są konkursy ofert, które trochę trwają, żeby wybrać najlepiej, potem jest realizacja zamówienia, czyli firma produkuje na specjalne zamówienie WOŚP, a taki np. najnowocześniejszy tomograf to nie grahamka, żeby w ciągu tego samego dnia
  • Odpowiedz
@badtek nie można rozpisać przetargów finansowych z kasy, która "może będzie". Najpierw zbiórka, potem liczenie, potem przetargi, potem zamówienia... nie ważne. Chcesz tylko gnój robić, więc nie zwracaj uwagi na metryczne komentarze.
  • Odpowiedz
ie można rozpisać przetargów finansowych z kasy, która "może będzie".


@maciejg: ale właśnie chodzi o to, że oni mają kase bez zbiórki, Ty tego nie rozumiesz? No na koniec roku 2017 mieli 92 mln zl a w styczniu zebrali dopiero nową zbiórkę 120 mln, zatem już dużo wcześniej mogli zaplanować wydatki na 90 mln.
  • Odpowiedz
@badtek: wszedłem we wpis, bo myślałem że OP ma RiGCz i pokaże w komentarzu mea culpa, a ty nadal się jak ostatni debil wykłócasz. Co #!$%@?, myślałeś że sprzęt do szpitali kupuje się w każdym sklepie ze sprzętem do szpitali?
  • Odpowiedz
  • 0
@sing ludzie mu tłumacza, a ten dalej swoje.
@badtek tak na koniec 2k17 mieli te 90 baniek. Ale przetargi, zamówienia, oferty #!$%@? muje dzikie węże, trochę trwają. W 2k18 kasa wyszła. O co chodzi? Że nie #!$%@? tego na gównosprzęt? Czy sam startowałeś w przetargu, kazali Ci spadać na drzewo i kręcić afere?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@badtek: ale w momencie nowej zbiórki oni są już w trakcie rozmów, przetargów, zamówień i produkcji sprzętu za kasę z zeszłego roku. Zbierają w styczniu nową kasę i machina rusza ponownie - trwa to półtora roku, więc naturalnym jest że kasa z zeszłej zbiórki leży na koncie kiedy wpływa już nowa. Stara będzie wydana za pół roku, a nowa za półtora, kiedy na koncie będzie jeszcze nowsza.
  • Odpowiedz
@badtek: Dlatego co roku wrzucam więcej , żeby takie osoby jak ty mogły się #!$%@?ć dlaczego 90 milionów mają na koncie. Kolego dowiedz się ile trwa sama produkcja sprzętu medycznego nie mówiąc już o całej papierologii.

Mój młody miał robione badanie słuchu na sprzęcie zakupionym z WOSP.

PS. Co do wynagrodzenia Owsiaka ( 170tys ) to jest zdecydowanie za mało.
  • Odpowiedz