Wpis z mikrobloga

Brak uprawiania sportu przez Polaków w wieku 45+ to jest dramat. Ludzie po 60 tce w naszym kraju to jakieś ledwie drepczace żywe trupy, które boja sie gdziekolwiek wyjść, a ponadto ciągle narzekaja na bole miesniowe w calym ciele.

W Niemczech widziałem mnóstwo ludzi 50+ uprawiajacych sport w całkowicie amatorskim zakresie. Widać tego efekty. Ciała lepiej wygladaja, mniej jest "brzuszka" u panów i pań, no i poruszaja sie normalnie, a nie jak cien człowieka.
Dobrze, ze obecne mlode pokolenie bardziej dba o siebie i uprawia sport. Jest nadzieja na zdrowszy naród.
#emigracja #niemcy #polska #zdrowie #zalesie
  • 17
@mambuziejakziemniaczek: Na szczęście widuję coraz więcej pań 40+ na siłowni (szczególnie, kiedy przychodzę w godzinach porannych). I to nie tylko na jogę i fitnessy chodzą. W niedzielę widziałam nawet matki z dziećmi, ubierające się na jakieś zajęcia. Też fajnie. A panów dźwigających, dobrze wyglądających 45+ też widzę sporo. Praktycznie co trening się przewija kilku. Aż miło popatrzeć. No i dość dużo zadbanych ludzi 45+ widuję, tak generalnie - nie tylko na
@SVCXZ:

Świadomość dopiero się buduje, ale jeszcze dłuuuuuuga droga przed Nami aż będzie wystarczająca


A tam, świadomość to według mnie najmniejszy problem. Po prostu stać nas i mamy czas na zaspakajanie potrzeb na czubku piramidy Masłowa. Większość naszych rodziców nie miała takich możliwości, warto to docenić.
Dobrze, ze obecne mlode pokolenie bardziej dba o siebie i uprawia sport. Jest nadzieja na zdrowszy naród.


@mambuziejakziemniaczek: #!$%@? prawda
ludzie tacy do 30 roku zycia w mojej pracy to w 80% otyli ludzie, totalnie zaniedbani, nie uprawiajacy zadnego sportu
@mambuziejakziemniaczek: Nie wiem jak jest w Niemczech, ale w Polsce w mniejszych miastach patrzą na starszych ludzi uprawiających sporty jak na wariatów. Jeszcze chodzenie żółwim tempem z kijkami przejdzie, ale bieganie to już coś dziwnego. Raz widziałam na lodowisku starszego pana, który świetnie jeździł i był bardzo sprawny, to go jakieś stare raszple, które przyszły z wnukami, obgadywały, że po co on w tym wieku w ogóle jeździ i że na
@mambuziejakziemniaczek: Niestety to smutna prawda. Mam teściów Niemców i jak porównam ich kondycję z kondycją moich rodziców, to jest jak niebo i ziemia. Moi rodzice niedawno nawet zaczęli trochę o siebie dbać, kupili rowery (ale używają ich ze 3 razy w roku) i zapisali się na basen. Na basen chodzą nawet w miarę regularnie (ok. 4-5 razy w miesiącu). Byłam z nich mega dumna, aż nie poszłam z nimi raz na