Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy walczę ze złodziejami samochodów, dziś kolejna próba zaje:(4;!nia mojego drugiego już auta spod okna. Tym razem przygotowałem się lepiej chodź nie dość wystarczająco, nie obeszli dwóch alarmów , powiadomienia SMS i kodowanego kluczyka na ID chodź mam drzwi przewiercone i wyrwana stacyjkę czuje ze mogłem zrobić więcej niż krzyk z okna... szukam speca który pomógłby mi zainstalować w aucie kamerę skierowana na ryje tych partaczy i która to zapisuje obraz online w chmurze (wi fi) łapie z mieszkania, trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_YPkukwiCkixlzR3JSagP4NGEgizgGRhK.jpg
  • 196
@czlowiekbutelka: wiem, czytałem wątek. Żaden przepis nie zabroni ci w swoim samochodzie trzymać haczyków w dowolnym miejscu tym bardziej, jeśli tylko ty jesteś kierowcą. Możesz też zapomnieć lub nawet nie zauważyć, że się wysypały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@czlowiekbutelka: no niestety tak jest. Jest nawet jakiś wyrok SN, że gościowi próbowali sie #!$%@? do chaty, a ten miał okna podpięte pod duże natężenie prądu, #!$%@? złodzieja i gościu dostał wyrok za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu złodzieja xD paranoja
@Bepanten: go pro na głowę by wszystko się nagrało, że legitnie i nic im się nie stało przy zatrzymaniu i umawiasz się z ochroniarzami, których wynajmiesz. Obserwujecie ich i sami łapiecie gości i czekacie na policję. Według prawa Polskiego można zatrzymać na gorącym uczynku przestępców i potem oddać ich policji.
https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/przestepstwa/279108,Czym-jest-obywatelskie-zatrzymanie.html
Choć pewnie taki minus że nie próbują Ci ukraść codziennie i za takich ludzi zabulisz niezłą kasę. Równie dobrze jak
@murgal: Dlatego mówiłem o przestawieniu elektryki i wsadzeniu jej kilka nowych "blokad", które miałby blokować/odcinać prąd na pierwszych przełącznikach, kostkach, bezpiecznika. Tak, aby nawet stacyjka mu nie odpowiedziała po przekręceniu kluczyka, zwarciu kabli, a przynajmniej do momentu uruchomienia ukrytego przełącznika. Roboty jest, ale jak komuś dobrze posmarujesz to Ci to ogarnie, a szczególnie porządny elektryk/elektromechanik.
No nie jest tak do końca, bo jeśli się ktoś niepowołany dostanie, wbije sobie coś w dupsko, dostanie zakażenia i utną mu nogę to na pewno prokułatuła sie tobą zainteresuje


@czlowiekbutelka: no właśnie mnie ciekawi jak to jest.
Gdybym się włamał komuś do mieszkania i w środku coś sobie zrobił, to też właściciela mieszkania skażą?
@Shajo tak. Taki kraj. Nie mamy prawa znanego jako "mój dom - moja twierdza".
@Bepanten: jakby karą za kradzież było, jak za dawnych lat, #!$%@? rąk przy samych łokciach to by takim frajerom nawet nie przyszło do głowy #!$%@?ć komuś samochód ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@BooB takie prawo już było kiedyś. Czy było stosowane? Było. Co oznacza, że kradzieże nadal były. CBDU.