Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy walczę ze złodziejami samochodów, dziś kolejna próba zaje:(4;!nia mojego drugiego już auta spod okna. Tym razem przygotowałem się lepiej chodź nie dość wystarczająco, nie obeszli dwóch alarmów , powiadomienia SMS i kodowanego kluczyka na ID chodź mam drzwi przewiercone i wyrwana stacyjkę czuje ze mogłem zrobić więcej niż krzyk z okna... szukam speca który pomógłby mi zainstalować w aucie kamerę skierowana na ryje tych partaczy i która to zapisuje obraz online w chmurze (wi fi) łapie z mieszkania, trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_YPkukwiCkixlzR3JSagP4NGEgizgGRhK.jpg
  • 196
@Bepanten: Dawaj fotki, a jeśli chodzi o kamery to Xiaoyi i Digoo które testowałem miały normalnie możliwość wykupienia zapisu w chmurze. Ewentualnie kilka kamer ip + rejestrator w domu a to można spiąć mostem wifi
@Bepanten W Warszawie dziennie leci 3-4 auta. Tego nie da się całkowicie wypłacić. Wbrew opiniom niektórych użytkowników policjanci organizują mnóstwo przyczajek na złodziei. Wydziały do walki z przestępczością samochodową mają jednak ograniczone siły przy skali złodziejstwa jaka panuje. Z jednej strony jest o wiele lepiej - statystycznie - niż 10 lat temu ale z drugiej - nie brakuje chętnych by zajmować się krojeniem aut. Ty, ja, inny normalny człowiek nie rozumie jak
@Bepanten: współczuje. Mi #!$%@? auto w czerwcu xD 3 miesiące bez auta, strata kilkunastu tys na AC - nie polecam...

Żeby było śmiesznie u mnie na "osiedlu" też zresztą w Warszawie w zeszłym roku ukradli łącznie 4 takie auta xD I mówie tutaj o odległości 200m pomiędzy każdą kradzieżą. Maj-czerwiec i listopad-grudzień. A 5 tego nie dali rady odpalić, ale też miał zamek wypruty i kable pociętę nad kolanami.

W grudniu
@Bepanten: Zamontuj w samochodzie gaz pieprzowy uruchamiany samoczynnie po iluś sekundach od otwarcia drzwi + blokowanie drzwi. Zdalnie może się nie spisać jeśli zagłuszą sygnał a jak drzwi zablokowane, to zawsze ich przytrzyma te kilka sekund dłużej.
@Bepanten: Jak mnie #!$%@? fakt, że nie możesz zrobić pułapki na złodzieja, która zrobiłaby z niego inwalidę albo coś. Nawet taka deska z wyprostowanymi haczykami na siedzeniu kierowcy. To jest właśnie prawo dla bandziorów - zajebią ci auto, to "ooo uuuu, 6 miesięcy w zawiasach" albo pały przyjadą po pół godziny i #!$%@?.
No ale jak pan złodziej się pokaleczy albo usmaży, to już wszystkim #!$%@? "oooo UUUUU ZABIŁ CZŁOWIEKA PUŁAPKOM
@agaciksa: takie akcje dzieja sie jak ktos chce ukrasc paliwo albo uczy sie fachu. Ewentualnie auto do popelnienia przestepstwa w innym miescie. Chodzi o to zeby bylo latwo ukrasc i nie rzucalo sie w oczy a do tego mala wartosc nie motywuje policjantow do dzialania
@Bepanten: znajomy nacieszył się RAV4 Hybrid całe 10 dni. Przyjechał do domu ok 18, zjadł kolację. Zobaczył że zostawił papierosy w samochodzie, więc zszedł na dół po papierosy... (może 40 minut po przyjechaniu do domu) a tu ani papierosów, ani samochodu :(
@Bepanten niestety GPS nie jest najlepszą metodą. Każdy choć lekko ogarnięty złodziej chodzi z zagłuszaczem, szczególnie że są one bardzo tanie.

Jeśli chcesz naprawdę zabezpieczyć samochód to potrzebujesz alarmu szytego na miarę, zrobionego samodzielnie albo na zlecenie przez elektryka samochodowego.

Przykładowo jeśli masz tam tradycyjną skrzynię z biegiem P, który można zdjąć tylko z wciśniętym hamulcem, to bardzo łatwo jest za pomocą prostego obwodu sprawić żeby bieg P dało się zdjąć tylko
@defyer: w hybrydach Toyoty nie ma klasycznych automatów. Ale wystarczy unieruchomić jeden z silników elektrycznych (ten większy) i samochód nigdzie nie ruszy. Właściwie to ciekaw jestem czy nie wystarczy prosty telegram CAN.
×jakiś paralizator, może haczyk czy coś co obezwładni złodzieja

@JakTamCoTam: i pójdzie do pierdla. W tym kraju już o podobnych przypadkach słyszałem. Narażanie przestępcy na krzywdę. To nie jest jakieś błache pobicie że skutkiem śmiertelnym, żeby zawiasy Ci dali albo umorzyli. To poważne przestępstwo już jest,
@Bepanten: rozmawialiśmy z niebieskim z policjantką z rodziny i powiedziała, że blokada na kierownicę wraca do łask, bo złodzieje potrafią rozgryźć nowe samochody, ale nadal pozostaje blokada do zdjęcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)