Wpis z mikrobloga

Od kilku miesięcy walczę ze złodziejami samochodów, dziś kolejna próba zaje:(4;!nia mojego drugiego już auta spod okna. Tym razem przygotowałem się lepiej chodź nie dość wystarczająco, nie obeszli dwóch alarmów , powiadomienia SMS i kodowanego kluczyka na ID chodź mam drzwi przewiercone i wyrwana stacyjkę czuje ze mogłem zrobić więcej niż krzyk z okna... szukam speca który pomógłby mi zainstalować w aucie kamerę skierowana na ryje tych partaczy i która to zapisuje obraz online w chmurze (wi fi) łapie z mieszkania, trochę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_YPkukwiCkixlzR3JSagP4NGEgizgGRhK.jpg
  • 196
@ZajebbcieTrudnyNick: Wydaje mi się, że gościu jednak jest starej szkoły i nie bawi się w "nowoczesną" kradzież. Inaczej nie musiałby rozwalać drzwi i rozwalać stacyjki. Śmiem twierdzić, że "zamknięcie" obd nie pomoże, bo ich młotek nawet nie spróbuje użyć. Nadal zostaję przy blokadzie kolumny kierowniczej, bądź wstawionym przełącznikiem, a jeżeli złodzieje skapną się, że odciął obd itp. to jeszcze skończy się jak w Kaliszu i mu furę w przypływie frustracji spalą.
@Bepanten: Cóż, skoro wiesz że ktoś się włamie to może dobrym pomysłem jest skorzystanie z metody wykorzystanej w szyfrowaniu.
Każdy szyfr da się złamać, ale nie każdy w "rozsądnym" czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc może zabezpiecz się chociaż przed metodą na lawetę?
Może jakieś wyciąganie świec na czas postoju?
Zapchanie szmatą filtra powietrza?
Ściągniecie kilku kół...

To ich nie zatrzyma, ale wydłuży czas kradzieży, a o
Pobierz
źródło: comment_WQxlq6cP7mdQT3Q86ppWIWLmI5WCfDPw.jpg
@Bepanten raczej komuś podpadles.


@rraaddeekk: racej watpie. W polsce pobicie kogos jest dziecinne proste (wystarczy gaz pieprzowy i po sprawie), wiec w taki sposób by się na nim odegrano zwłaszcza, że mafie w tym kraju są prawie bezkarne. Myślę, że po prostu polują na jakieś auto, powoli łamią zabezpieczenia. Czują się bezkarnie, bo jak widać OP z tym nic nie robi oprócz biernych zamków i krzyku.
Może być ewentualnie faktycznie wariant,