Wpis z mikrobloga

@JAI2L9LAD: antyaborcjoniści to tacy śmieszni ludzie, uważa że parę zlepionych komórek = człowiek. co z tego że kiedy zabijasz muchę to zabijasz mniej więcej tyle samo komórek co przy aborcji we wczesnym stadium płodu. co z tego że zakaz aborcji nie zmniejsza liczby aborcji. kościół mówi że to niemoralne to znaczy że to niemoralne, po co się kłócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@animelover_97: badania nad ubóstwem informują nas o czymś innym. Zreszta badania z wykorzystania 500+ również pokazują że jest to najlepiej wydawana pomoc publiczna ze wszystkich zasiłków wyplacanych przez MOPS.
@utopjec: @animelover_97:

rodziny gdzie masz ubustwo nie jedza, jak się zwiększa dochód to i jedzenie. widać to i w danych gus-owskich

https://businessinsider.com.pl/finanse/poziom-ubostwa-w-polsce-spada-dane-gus-2015-2016/bw1cng2

jak i danych międzynarodowych organizacji, które maja inne kryteria

Polska z największym spadkiem do najniższego poziomu w historii. Eurostat podał dane o dzieciach zagrożonych ubóstwem


https://businessinsider.com.pl/finanse/ubostwo-dzieci-w-polsce-historyczny-spadek-dane-eurostatu/0p9prqn

Ale no tak, zapomniałem, eurostat jest lewacki więc jego dane ignorujemy.

Do tego dane gdzie żeby nie zostać ubogim trzeba spełnić 8z12
@imateapot: w takim razie mój błąd, miałeś rację. ale sam przyznasz że te miliardy złotych można było dużo lepiej wydać, tylko wtedy ludzi nie zachęciłoby to tak do głosowania na "jedyną słuszną partię" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@animelover_97: partii mamy w polsce multum. Każda ma swój program i postulaty. PiS szło do wyborów z 500+ na sztandarach. Uczciciwie wygrali i swoje obietnice wyborcze zrealizowali.

Ja osobiscie uważam, że obietnice wyborcze wypadało by realizować. Co najwyżej mogę ubolewać, że nie robią tego wszystkie partie. Być może, gdyby PO zrealizowała zapawiadane przez siebie 3*15% rządzili by do teraz.
@anonimek123456: eurostat albo któraś z fundacji sprawdza ubóstwo w oparciu o 12 kryteriów. Aby nie być biednym trzeba spełnić 8z12 warunków takich jak np. obiad z mięsem/rybą co 2-3 dni, wyjazd na 2 tyg wakacje (lub 2x1 tydz.) itp. itd. W tych statystykach ubóstwo też nam gwałtownie spada.

Ergo: twarde statystyki vs twoje "widzi mi sie". Ciekawe, co jest bliższe rzeczywistości xD
@animelover_97: Czyli jeśli uważasz że wszyscy rodzice dzieci żyjących w ubóstwie mają swoje własne dzieci w dupie i większa ilość pieniędzy nie przekłada się na lepsze warunki dzieci to co proponujesz? Profilaktyczne przypisanie kuratora wszystkim ubogim rodzinom w końcu muszą być patologiczne, czy może od razu odbierał byś dzieci poniżej pewnego poziomu dochodów?