Wpis z mikrobloga

@seryjny__samobojca: Jestem zadowolony. Mam porównanie między low/mid (CS-R1) i highendem (RPHA 70). Highend oczywiście na plus, ale czasem blenda zaskrzypi (przynajmniej u mnie). Wentylacja w highendzie jest mega. Low end chłodzi tylko akceptowalnie. Na dłuższą metę wszędzie zatyczki obowiązkowe, bo można nieco ogłuchnąć. Na plastiki nie narzekam.
@seryjny__samobojca: głośny może być nawet kask za milion euro, stopery rozwiązują problem i wtedy zostaje Ci wygoda, jakość, bezpieczeństwo

Ja mam HJC TR1, czyli model, który już stracił na wartości i można go kupić za 430 zł, ma blendę. Nie odpada i nie zapowiada się by miała odpaść. Kask dla mnie bardzo wygodny. Głośny. Wentylacja fatalna, bo dziś jeździłem, 3C, 100 kilometrów, głównie trasa, otwory wentylacyjne otwarte i efekt taki, że
blendy odpadają.


@seryjny__samobojca: Prze trzy lata raz odpadła - jak #!$%@?łem o ziemię. Głowa natomiast cała. To był IS I. Teraz mam IS II i jest trochę poprawiony. Nadal nie ma opcji n nosek, co mnie osobiście #!$%@?, bo w araju miałem i okulary od oddychania nosem nie parowały zimą. Poza tym - żadnych problemów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@seryjny__samobojca: jeżdżę w HJC, miałem FG-15, później IS-17, teraz mam FG-17, i RPHA-ST, mając pewne kontakty w sklepie, jeździłem sobie dla testów w Shoeiach, Nolanach, Sharkach, AGV etc.
Jakość HJC jest jedną z lepszych na rynku, mogę Ci powiedzieć, że wnętrza HJC są półkę wyżej niż w Shoeiach, dużo przyjemniejsze materiały. Z blendami problem jakiś był w pierwszych IS-17, chociaż osobiście się nie spotkałem :). Co do głośności, nawet najcichszy na