Wpis z mikrobloga

Zmiany w zabezpieczeniach Wykopu

1. Zablokowaliśmy możliwość rejestracji i logowania w Wykopie przez TOR. Nie ma możliwości by to rozwiązanie było 100%, dlatego jest jednym z wielu sit.

2. Zablokowaliśmy możliwość rejestracji w serwisie z domen oferujących 10-minutowe maile. Lista domen będzie na bieżąco rozbudowywana.

3. Sprawdzamy IP użytkowników i weryfikujemy ich wiarygodność.

4. W następnym tygodniu wymusimy autoryzację SMSem przy rejestracji konta.

5. Aby przyspieszyć moderację budujemy system automatycznej moderacji, gdzie będziemy automatycznie weryfikować zdjęcia przez AI, a do tego każdy zgłaszający będzie miał pewną siłę głosu bazującą na prawidłowości jego poprzednich zgłoszeń, więc przy odpowiednim poziomie zgłoszeń treści bedą również moderowane automatycznie.

6. Chcemy zmienić sposób działania moderacji, w której moderator będzie ostatnim ogniwem. System w pierwszym kroku będzie bazował na pewnych automatach, następnie użytkownicy, zgłoszenia użytkowników z wiarygodną historią moderacji, będą przy zebraniu przy zebraniu odpowiedniej liczby zgłoszeń automatycznie moderowane. W ten sposób to Wy będziecie wyznaczać politykę moderacji.

7. Chciałbym też niebawem opublikować ogólne zasady moderatorów, o których już pisaliśmy w wielu miejscach, ale teraz by były zebrane w jednym miejscu i by odpowiadały na wiele zadanych pytań

8. Oczywiście nie ma moderacji bez moderatorów. Dlatego rekrutujemy dodatkowe osoby.

9. Ponadto wprowadziliśmy wiele dodatkowych zabezpieczeń, ale ujawnienie ich działałoby na naszą wspólną niekorzyść.

Podziękowania dla wielu użytkowników, którzy w wiadomościach prywatnych na Wykopie, FB, Linkedinie i mailach dzielili się z nami pomysłami na wzrost poziomu zabezpieczeń serwisu. Wiele z pomysłów było mocną inspiracją :)

Jak widzicie, mimo soboty, jesteśmy na posterunku ;)
W kontakcie!

#wykop #moderacja #zabezpieczenia
  • 759
  • Odpowiedz
@m__b: Kot ma pytanie. Niedługo nowy sezon #f1. Jak na tą całą reputację wpływać będzie zgłaszanie spamu z Koterskim? Jak sama nazwa wskazuje spam jest masowy więc będę zgłaszał masowo, pomimo że nie reagujecie. Nie da się czytać takich znalezisk, gdzie co drugi komentujący jest na czarnej liście. I pewnie nie tylko ja będę zgłaszał.
  • Odpowiedz
4. W następnym tygodniu wymusimy autoryzację SMSem przy rejestracji konta.


@m__b: Trzeba będzie latać do żula rejestrować kartę SIM ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 31
@m__b Większość trolli z pedo czy innymi, nielegalnymi treściami to zielonki kilkugodzinne/ kilkudniowe więc ograniczajac ich aktywność przy wrzucaniu linków i zdjęć wyfiltrujecie wiele.

Wymagając weryfikację SMS mocno ograniczycie bazę userow i też uważam że niepotrzebny wam mój numer telefonu.

Walczycie z ACTA a sami teraz robicie automaty filtrujące treści?
  • Odpowiedz
@m__b: a gdzie jest ta rekrutacja na MOD'ów? może bym się zgłosił... PS. macie informacje, kto "przypadkiem" kliknął w te pedofilskie linki? ja bym dał tym osobom specjalne odznaczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@m__b: daj znać kto z ekipy Wykopu będzie tym szczęśliwcem i "uczył" algorytm rozpoznawania penisów. 7 dni w tygodniu, 8 godzin dziennie oglądania (również ohydnych) obrazków i klikania "Penis" lub "Nie penis".

Zapalę już świeczkę za jego zdrowie psychiczne [*].
  • Odpowiedz
  • 19
@m__b autoryzacja SMSem to początek końca wykopu, zapomnieliście że nie jesteście Facebookiem i ludzie tutaj nie chcą być anonimowi, co nie znaczy od razu że mają złe zamiary.

Tak samo automatyczna moderacja przez AI, to brzmi jak dyrektywa 13 unii europejskiej. Jestem stanowczo przeciw.

Miała być lepsza moderacja, zamiast tego będzie inwigilacja i cenzura.
  • Odpowiedz
4. W następnym tygodniu wymusimy autoryzację SMSem przy rejestracji konta.

@m__b: Do tego adres zamieszkania, NIP, PESEL, numer buta, długość fiuta.
Potem cyk numer sprzedany, a do mnie dzwoni miliard chińczyków z reklamami.
  • Odpowiedz
weryfikacja SMS


@interface: No wlasnie. Ktos mnie oswieci w jaki sposob portale weryfikujace przez SMS monetyzuja te informacje?
Oprocz udawanego "wykradania" kont.
Wysylanie SMS przeciez kosztuje portal. Czy portale zarabiaja na sprzedawaniu loginu wraz z numerem tel, ewentulanie na "wykradaniu" tych danych, czy sa jescze jakies inne metody zarabiania na tej informacji?
  • Odpowiedz