Wpis z mikrobloga

Zmiany w zabezpieczeniach Wykopu

1. Zablokowaliśmy możliwość rejestracji i logowania w Wykopie przez TOR. Nie ma możliwości by to rozwiązanie było 100%, dlatego jest jednym z wielu sit.

2. Zablokowaliśmy możliwość rejestracji w serwisie z domen oferujących 10-minutowe maile. Lista domen będzie na bieżąco rozbudowywana.

3. Sprawdzamy IP użytkowników i weryfikujemy ich wiarygodność.

4. W następnym tygodniu wymusimy autoryzację SMSem przy rejestracji konta.

5. Aby przyspieszyć moderację budujemy system automatycznej moderacji, gdzie będziemy automatycznie weryfikować zdjęcia przez AI, a do tego każdy zgłaszający będzie miał pewną siłę głosu bazującą na prawidłowości jego poprzednich zgłoszeń, więc przy odpowiednim poziomie zgłoszeń treści bedą również moderowane automatycznie.

6. Chcemy zmienić sposób działania moderacji, w której moderator będzie ostatnim ogniwem. System w pierwszym kroku będzie bazował na pewnych automatach, następnie użytkownicy, zgłoszenia użytkowników z wiarygodną historią moderacji, będą przy zebraniu przy zebraniu odpowiedniej liczby zgłoszeń automatycznie moderowane. W ten sposób to Wy będziecie wyznaczać politykę moderacji.

7. Chciałbym też niebawem opublikować ogólne zasady moderatorów, o których już pisaliśmy w wielu miejscach, ale teraz by były zebrane w jednym miejscu i by odpowiadały na wiele zadanych pytań

8. Oczywiście nie ma moderacji bez moderatorów. Dlatego rekrutujemy dodatkowe osoby.

9. Ponadto wprowadziliśmy wiele dodatkowych zabezpieczeń, ale ujawnienie ich działałoby na naszą wspólną niekorzyść.

Podziękowania dla wielu użytkowników, którzy w wiadomościach prywatnych na Wykopie, FB, Linkedinie i mailach dzielili się z nami pomysłami na wzrost poziomu zabezpieczeń serwisu. Wiele z pomysłów było mocną inspiracją :)

Jak widzicie, mimo soboty, jesteśmy na posterunku ;)
W kontakcie!

#wykop #moderacja #zabezpieczenia
  • 759
  • Odpowiedz
czy sa jescze jakies inne metody zarabiania na tej informacji


@BigArtoo: Tak, śmiecenie powiadomieniami o aktywności na stronie, a gdy nic się nie działo np. przysyłanie "minęło 60 dni od ostatniej wizyty", żeby zwiększyć oglądalność i przez to zarabiać więcej.
  • Odpowiedz
@m__b: Wystarczyłoby żeby zgłaszany materiał po np: 5 zgłoszeniach znikał dopóki mod nie zatwierdzi go aby był widoczny i cały ten Orwellowski system byłby nie potrzebny.

A tak same dziwne rozwiązania: AI, autoryzacja SMS, potem autoryzacja facebook i skany dowodu w przyszłości lub nr konta bankowego...

1, 2 i 4 można by rozwiązać lepiej.

A jak ktoś by chciał zamieścić ważny temat ale nie chce mieć problemów itd Tym sposobem wiele
  • Odpowiedz
@Gremo: ja swoją prywatność traktuje bardzo poważnie i bardzo uważam komu podaję swój nr telefonu. Ten śmieszny portal napewno nie jest na tyle godny zaufania żebym im go podał xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@m__b: będzie można się rejestrować na numer zza granicy? Jakaś tam część ludzi siedzi za granicą i blokada może w nich uderzyć.
2. Blokowanie rejestracji z domen na 10 minut jest trochę bez sensu. Bardzo szybko można założyć konto na jakiejś Interii i wtedy działa.
  • Odpowiedz
@Vatos_Locos: No w punkt.

W pracy używam tylko służbowego, na prywatny numer uważam bardzo mocno. Od dobrych kilku lat jak mam numer nigdy nie zadzwonił do mnie żadne telemarketer. A teraz mam podać na portal ze śmiesznymi obrazkami? Te żarty to mnie tu załamują xD
  • Odpowiedz
czy sa jescze jakies inne metody zarabiania na zbieraniu numerow telefonow

Tak, śmiecenie powiadomieniami o aktywności na stronie, a gdy nic się nie działo np. przysyłanie "minęło 60 dni od ostatniej wizyty", żeby zwiększyć oglądalność i przez to zarabiać więcej.


@jacekprim: Ja tez mam pewne zasady. Nigdy nie wylaczam pewnych zabezpieczen, adblockow, nie podaje nr telefonow. Jak sprobuja wymusic to sie pozegnamy. POLECAM TE METODE WSZYSTKIM!
  • Odpowiedz
3. Sprawdzamy IP użytkowników i weryfikujemy ich wiarygodność.


Dzwonek do drzwi
- dzień dobry jesteśmy z wypkou
- przecież jest 5 rano

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Pieczyw: Dlatego będą też sprawdzać IP. :) Nieważne, czy korzystasz z VPNa, czy z innego proxy - JAKIEŚ IP zawsze masz, a te wykorzystywane przez VPNy można łatwo namierzyć, bo korzysta z nich wiele osób.
  • Odpowiedz
@m__b: gratulacje! Odważne kroki jak na trzynastoletni serwis xD a wystarczyło raptem parę tygodni pedofilskich zdjęć. Jak niewiele trzeba żeby coś się zaczęło zmieniać xDD
  • Odpowiedz
@m__b: jedna rzecz, ustalcie czy można na wykopie #!$%@? przeklinać czy nie. Jest opcja ukrywania przekleństw a mimo to wpisy za zwykle #!$%@? czy ja #!$%@? są usuwane.
  • Odpowiedz
@m__b: ha ! czyli mój pomysł lekko zmodyfikowany ! zamiast przycisku zgłoś będze liczba zgłoszeń decydowała o automoderacji
czyli gorszące zdjęcia będą automatycznie zdejmowane ?
  • Odpowiedz