Wpis z mikrobloga

@windwalker03: Gumowe podkładki zakłada się tylko jak się schodzi na asfalt albo inną plaskaciznę. Tam gdzie kijki są przydatne szpikulec musi być odsłonięty aby łatwiej się klinował.

@zakamuflowany_fetyszysta: Kijki szczególnie przydają się jak chodzę z dużym obciążeniem. Oraz na stromych podejściach i zejściach (albo ne tak stromych jak jest mokry śnieg, lód, albo błoto).
Kijki pomagają odciążyć stawy. Również ich umiejętne użycie pozwala przyspieszyć marsz.

Jeżeli dużo chodzisz bez kijków
@zakamuflowany_fetyszysta: Polecam i używam niezależnie od pory roku. W zimę cały czas, a jak warunki są dobre i jest w miarę płasko to po prostu mam co z rękami zrobić i się lekko odpycham :)
W wiosnę/lato przy zejściach o wiele lepiej bo się nie trzeba spinać nogami by zwolnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@x-ray: Tak. Bo wtedy więcej ciężaru spoczywa na kijkach. Nie obciąża się wtedy stawów i mięśni. Miałem porównanie na tych samych odcinkach z kijkami i bez i jak bym miał chodzić bez kijków to bym oszalał :)
@x-ray: Bardzo pomaga. Nawet nie chodzi o to, że przenosi tak dużo obciążeń na ręce, co złagadza najmocniejsze uderzenia. Oraz fakt, że łatwiej utrzymać równowagę też mocno zmniejsza obciążenia.
@x-ray: Bardzo pomagają. Sama mam problem z kolanami i jeśli chodzi się w dobry sposób, to niesamowicie odciążają stawy przy wchodzeniu jak i przy schodzeniu. Nic tak bardzo mi nie pomogło jak kijki. Jeżeli szukasz kijków dla dziewczyny, to bardzo polecam Black Diamond Women’s Trail. Swoje kosztują, ale są super lekkie, po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, mają przedłużony uchwyt, no i są porządnie wykonane. Warto zwrócić uwagę, żeby były przeznaczone
@gc89: jakoś nie widzę kijków u ludzi którzy po górach biegają, a jednak stawy dostają w kość nieprawdaż? Do tego to jest dość nowy wynalazek, ludzie chodzą po górach od zawsze i człowiek jest stworzony do chodzenia, jakoś nikt masowo do ortopedy nie chodzi