Wpis z mikrobloga

@szybciutki: A nie pomyślałeś, że gość ma już jakiś swój fanbase, ludzi którzy śledzą jego poczynania i doceniają to co robi i w dowód uznania dorzucili mu się do projektu?

debile wpłacają


Ludzie wydają kasę na to co chcą, szok i niedowierzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale pewnie to ten z pokolenia co im się należy, z resztą widać po mordzie


Czekałem na takie komentarze xD
fanbase to chyba wspiera "artystę" na chociażby patronite. Na pomagam są zbiórki na faktycznie potrzebujących a nie niespełnionych artystów.


@Kaijot: niby czemu? Portal jak portal - narzędzie do zbierania kasy ¯\_(ツ)_/¯ tak jakby powiedzieć że muzyk nie powinien zbierać kasy do pokrowca bo tak mogą zbierać tylko bezdomni
Do tych wszystkich co piszą - co ci do tego, ich pieniądze

MACIE RACJĘ co do tego, że to ich pieniądze, ale na szczęście mamy wolność słowa i OP, imho słusznie, krytykuje takie #!$%@? kasy na czyjeś fanaberie. Z całym szacunkiem, ale zebranie 10k zł, pomimo tego, że słabo zarabiam, i dla mnie nie jest sporym wyzwaniem.

A oprócz tej zbiórki na pomagam.pl widziałem zbiórki na temat
- chcę iść do elitarnej
@szybciutki: jak najbardziej się zgadzam. To nie są wielkie pieniądze, a myślę, że są znacznie bardziej szczytne cele na które można przeznaczyć kasę.

Równie dobrze mogę założyć zbiórkę na auto rajdowe, bo to moje marzenie w końcu. I z tych dzbanów, które by wpłacały na mnie kasę, zamiast przeznaczyć je na coś chociażby dla siebie, zwyczajnie bym sie śmiał.
@Verdu no widzisz, a on zamiast czuć zażenowanie w 3 dni zrealizował swoje marzenie
Ludzie biedni też mają jakieś marzenia i cele, chorym na raka pomagają całe te gówniane "make a wish" fundację, i wtedy to już nie jest żenujące?

@cienki137 ale jak ktoś woli dać komuś na fanaberie czy też nawet na podróż z psem do okola świata to nie jest to nic złego
10 razy bardziej wolę wpłacić na coś
Chyba brakuje wam tu kilku informacji. Ta zbiórka to nie była zbiórka tylko na marzenie autora, czyli zrobienie sesji zdjęciowej. Efektem tej zbiórki miał być (i jest) album ze zdjęciami zrobionymi podczas tej sesji. Każdy kto dorzucił się w określonej kwocie dostał później taki album i była to niższa kwota, niż ta za którą album można kupić obecnie. Więc to była raczej forma zakupu preorder (wierzę w jakość przyszłego produktu, więc kupuję
@Kamil10445 Czyli to ten typ co na wykopie się reklamował i zarabia na swoim marzeniu które mu internauci opłacili?
Gardzę, gdyż myślałem, że sam za to zapłacił i teraz chciał odzyskać i może nawet zarobić.
@wojowcza: mozna na pomagam ustalic progi? Bo na portalach typowo crowdfundingowych, na ktore w takim razie lepiej by to pasowalo mozna i to sa specjalne portale do tego przeznaczone. Dla mnie jednak jest roznica miedzy crowdfundingiem a zbieraniem na pomagam.
@Goronco: Kup sobie, a potem jeszcze wrzucić zdjęcie tej kurtki i jak napiszę Ci, że beznadziejna to zacznij płakać, że mam się nie wtrącać co kto kupił za SWOJE !!! Szkoda, że nie widzisz swojego głupiego podejścia.
@Cisi: no i sobie wpłacaj, a ja będę to krytykował, bo moim zdaniem jest to głupota. Nie masz własnych marzeń, na które mógłbyś przeznaczyć zarobione przez siebie pieniądze?

Imho ludziom się w dupach przewraca.

@Goronco: wyobraź sobie, że nie idę na żebry do mamy po kasę na kurtkę czy na wykonanie sesji zdjęciowej warszawie.

Serio, 10k zł i gość sam sobie tego uzbierać nie może. To nie jest jak dokument