Wpis z mikrobloga

SUBIEKTYWNE PODSUMOWANIE GROWE 2018

Nie zamierzam wołać ludzi z tagu który pałuje się do 60fps, pomimo tego że będę mówił o PCtach, bo nie potrzebuje wylewu szamba w komentarzach.

2018 udowodnił hegemonie Sony na rynku gier, indolencję Microsoftu, dobrą pozycję Switcha na kolejne lata i fakt że PC jest bezużyteczny do grania dla 90% ludzi.

Sony zamiotło tytułami ekskluzywnymi:

- God of War czyli gra roku (dyskusyjnie ale jednak), coś o czym użytkownicy innych platform mogą pomarzyć, oprócz RDR2 w tym roku nic mnie tak nie zmiotło z planszy, Baldur na zawsze w moim serduszku.
- świetny Spiderman
- remake Shadow of the Collosus
- Bloodbourne za darmo na PS Plus.

Microsoft znów pokazał że nie do końca rozumie obecne trendy i nie posiada chyba żadnego singlowego AAA, które mogłoby stawać w szranki z tym co ma w ofercie Sony lub Nintendo w tej kwestii, a przyszłość też nie wygląda szczególnie obiecująco.

Nintendo robi swoje, świetny Smash, nowe Pokemony i masa multiplatform których specyfika idealnie wpisuje się w ideę przenośnego grania na Switchu. Do tego jeśli weźmiemy pod uwagę że dużo ludzi jednak kupiło konsolę w 2018 to dochodzą Mario i Zelda z poprzedniego roku, czyniąc ze Switcha fenomenalny sprzęt na którym można spędzić setki godzin.

Master Race ... jaki jest, każdy widzi - najwyżej oceniane gry na tę platformę w 2018 to Dusk czy Dead Cells, czyli platformówki 2D dostępne również na inne platformy. Jedyne gry godne uwagi to Pillars of Eternity 2 (a raczej dodatek) czyli jednak mimo wszystko niszowe RPG. Poza tym bieda. Oprócz grania w FPSy, strategie i RPGi (niektóre) PC jest bezużyteczne dla przeciętnego gracza. Wiem wiem RDR2 wyjdzie, szkoda że już miesiąc temu przeszedłem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Przynajmniej Metro zapowiada się dobrze, no i może Cyberpunk wyjdzie, chociaż to raczej 2020.

Patrząc na najbliższe miesiące, wygląda na to że Sony nadal będzie dominować - Dayz Gone i przede wszystkim Last of Us 2 wyglądają co najmniej dobrze, LoU będzie silnym pretendentem do gry roku. Nintendo też może namieszać kolejnymi Pokemonami i Metroidem, plus możliwe że zapowie nową Zeldę.

Podsumowując - jeśli chcesz pograć w najlepsze możliwe tytuły AAA - kup konsolę Sony, pomimo tego że jest u schyłku życia i jeszcze w tym roku Sony zapowie PS5. Biblioteka gier na tą platformę to oprócz świetnych multiplatform, mnóstwo ekskluzywnych tytułów, z God of War i grami Naughty Dog na czele. A po przejściu zawsze można konsolę opchnąć na Allegro ( ͡º ͜ʖ͡º)

Gdybym miał zrobić ranking z ocenami:

1. Sony 5/5
2. Nintendo 4.5/5
3. Xbox 3/5
4. PC 1.5/5

#gry #ps4 #xboxone #nintendo #nintendoswitch #przemysleniazdupy #gownowpis
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kozajsza: ja gram i single i multi na wszystkich platformach i też nie rozumiem dlaczego stawiasz tak mało punktów dla PC. Tam mogę odpalać exy Sony i MS poprzez strumyk ( ͡° ͜ʖ ͡°) XPA oraz PS Now robi swoją robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
2018 udowodnił hegemonie Sony na rynku gier, indolencję Microsoftu, dobrą pozycję Switcha na kolejne lata i fakt że PC jest bezużyteczny do grania dla 90% ludzi.


@MasterChief112PL: Nie chcesz szamba w komentarzach i potem takie infantylne zdanie piszesz. Nawet reszty nie chcę czytać, bo widzę frustrata, który z kolei pałuje się do każdej konsolowej premiery zamiast jak człowiek grać w co tam lubi.
MerytorycznieNiepoprawny - > 2018 udowodnił hegemonie Sony na rynku gier, indolencję ...

źródło: comment_OOKxcqmEqirhrMKHpPEJ5IneiWXTxAqg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@BatonikKokosowy: Mam neta 400mb/s więc niższy ping w grach znacznie jak i pobieranie w porównaniu do np Sony. Exy Halo/Gow i Forza w multi robią świetną robotę jak i nadchodzący Crackdown czy wydane jakiś czas temu Sea of Thieves. W dodatku multi w grach ze wstecznej z ludźmi zarówno z x360 jak i Xbox One też świetna sprawa. Mam dużo znajomych na różnych platformach więc ekipą zawsze gramy i zabawa
  • Odpowiedz
@Kozajsza: Niezły bait. Wszystkie te hity z konsol które wymieniłeś to g---o którego bym patykiem nie tknął bo to już było 1000 razy, PC nie potrzebuje takiego szajsu bo ma gry w które się gra przez lata i tysiące godzin jak Fortnite które nie miało premiery w tym roku ale jest rozwijane na bieżąco. Można tej gry nienawidzić itd. ale liczba graczy która w to gra jest oszałamiająca i generuje
  • Odpowiedz
@MasterChief112PL: a ja mam full prędkość z serwerów Sony i co teraz? Panuje jakieś przeświadczenie c--j wie skąd wzięte, że z serwerów Sony są słabe prędkości pobierania XD. Xbox jest lepszy bo masz tam znajomych? No zajebisty argument. Jak ktoś będzie miał znajomych na PS4 to dla niego też będzie lepsze xD. Na PS4 mam Gran Turismo lepsze od Forzy.
  • Odpowiedz
@BatonikKokosowy: widzę niezły fanboy jak piszesz GT lepsze od Forzy xD Nie to nie jest przeświadczenie, a bez problemu jak przyłożysz sobie dwie konsole na światłowodach to widać,ze na Xbox znacznie lepsze osiągi są i to zasługa całej usługi Xbox Live. I napisałem,że gram i na ps i na xbox i na nintendo i mam porównania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BatonikKokosowy: Ze srakich. Bloodborne? Grałem w DS, praktycznie to samo więc po co miałbym tracić czas? SOTC - grałem na PS2 i nawet nie chciało mi się przejść. Spiderman mnie kompletnie nie interesuje bo mnie nie jarają gierki o superbohaterach a na pewno nie o tym (Batman Arkham Asylum było niezłe, w tamtych czasach to było świeże), God of War tak samo, grałem w GOW na PS2 tutaj nie widzę
  • Odpowiedz
@drzuo: Racja. Tym bardziej Spider to kolejny kotlet z nudnymi powtarzającymi się pobocznymi. GoW nie jest zły ten nowy, ale do przejścia i zapomnienia jak to się mówi, bo co można robić po przejściu? 2 dni tyle zajmuje fabuła. Reszta gier to dla konkretnych fanów danej serii. W multi zawsze można fajne akcje porobić, pośmiać się i dobra zabawa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
OW (gra to rak ale są przynajmniej emocje)


@drzuo: o widzę, że mamy tutaj typowego przedstawiciela sfrustrowany race xD, który nie robi nic innego jak gra w gierki "esportowe" mówiąc jak niesamowicie go w-------ą, przy czym nie może się od nich oderwać, to się chyba nazywa syndrom sztokholmski.
  • Odpowiedz
@Need: Oczywiście że mnie w-------ą bo taki jest ich sens. Jak z kimś przegrywasz to się w-------z - proste. W tych waszych konsolowych hitach to emocje są jak na grzybobraniu. Takie np. Detroit - oglądaj scenki i wciśnij raz na jakiś czas jakiś przycisk.... Nie wiem jakim debilem trzeba być żeby za to płacić jak można to po prostu oglądnąć na YT i mieć to samo
  • Odpowiedz
@drzuo: Nie, nie mam po prostu typowego "esportowego" zapalenia mózgu i gram w gry dla przyjemności, co więcej missnąłeś, bo jestem raczej pc otywm graczem z mid-high endowym PC, a w tym roku przegrałem o wiele więcej godzin na konsoli, bo na PC g---o wyszło w tym roku w sumie (oprócz AC:O)
  • Odpowiedz
@drzuo: Lol, dlatego napisałem ze to moje subiektywne podsumowanie, bo piszę o singlowych AAA a nie esportowych gierkach. Zresztą sam piszesz że OW to rak, z tym się zgodzę bo po 2 dniach ziewałem nonstop, pomijając uczucie zażenowania poziomem ludzi którzy w to grają. Fortnite to nawet nie skomentuje bo jeśli OW to rak to Fortnite to złośliwy glejak z przerzutami na cały organizm.

Zresztą napisałem że do FPSów PC
  • Odpowiedz
Ja pierdziu, jakie szambo tu wybiło xD
Jak mało osób rozumie znaczenie słowa subiektywne.

@Kozajsza: Fajne podsumowanie. Na pewno Sony zrobiło dobrą robotę w tym roku. Microsoft w tym momencie nie jest nawet za bardzo konkurencją. Jedyne co mają dobrego to Forza, która akurat jest najlepszą ścigałką obecnie jaka powstaje i jedynym (moim subiektywnym zdaniem) powodem, dla którego warto by było kupić tą konsolę. Szkoda, bo jakby byli lepsi, to
  • Odpowiedz