Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #auto słuchajcie Mirki, jako że wkrótce będę się rozglądał za jakimś dupowozem dla córki myślałem żeby jej oddać moje auto (peugeot 308) a sobie kupić jakąś wozidło do jazdy. I teraz tylko bez smiechów proszę. Będę szukał czegoś z tylnym napędem (tak bmw też wchodzi w grę a raczej chyba tylko), raczej benzyna. No i najlepsze kwota do 5000pln. Zakładam, że po zakupie na początek dołożę ze 2000pln. Resztę bym robił na bieżąco. Co można by wziąć pod uwagę?
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@salvador5000: Jakieś zgruzowane BMW, W124 do remontu, jakaś przekatowana i przerdzewiała Omega przed liftem, no i Polonez Caro/Atu Plus, który za 5k może jeszcze być zupełnie sprawnym samochodem.
  • Odpowiedz
@salvador5000: Spadek cen e36 już sie zatrzymał i nawet lekko poszły one do góry. Szczególnie zadbanych egzemplarzy.

Sam osobiście mam e36 323i od 2.5 roku. W tak starym aucie silnik i napęd będzie w dobrym stanie o ile nie był katowany przez sebixa. Niestety pojawiąją się inne problemy spowodowane przez sam wiek auta. Mi ostatnio padła pompa paliwa (auto 200k potwierdzone), po kolei pozacinały mi się zaciski z przodu powodując że 2 razy wymianiałem tarcze, audio był tak c-----e że musiał coś do niego dołożyć ale dzisiaj można się obejść bez dobrego radia, przewód chłodzenia pękł czy wymiana olejów we wszystkich elementach.

Niestety ale takie auta nie kupuje się do jazdy po bułki, wiec od nowości są bardziej złożone od Deawoo Tico a co za tym idzie ksozty ich utrzymania spadają z wiekiem ale zatrzymuje się w pewnym
  • Odpowiedz
@salvador5000: Zamiast brać za 5k to dołóż te 2k co masz na remont i 3k na bieżące naprawy. Za 10k szukaj i może akurat się trafi, po dogłębnym sprawdzeniu przez kolegę mechanika, że będziesz jeździł i nie odstawiał co chwilę do warsztatu.. ;-)
  • Odpowiedz
  • 1
@ashmedai tak, wiem. Ale dołożę do ceny zakupu i dalej tak naprawdę nie będę wiedział co kupuje. Chyba, że brałbym od naprawdę dobrego i uczciwego znajomego ;). Już w życiu kilka aut kupiłem i mniej więcej wiem jak to wygląda. Szczególnie jak się szuka auta. Zawsze jest: a jakbym tak miał te 5 tys więcej.... itd. ;) Mniej więcej wiem czego mogę się spodziewać szukając takiego auta. Po prostu niespodzianek pod
  • Odpowiedz