Wpis z mikrobloga

Uwaga Mirki i Mirabelki, pierwszy raz jadący samochodem do Poznania. Przed Państwem najbardziej po...bane rondo w Polsce:
https://www.youtube.com/watch?v=vfN4FPio8Nw&feature=youtu.be&t=263
Mój znajomy rok temu pojechał dokładnie tak samo jak na powyższym filmiku (akcja od 4:23) i również dostał w bok, co skutkowało dachowaniem. Wina znajomego, bo na tym rondzie (rondo Śródka w Poznaniu) jest LEWO SKRĘT i zarząd dróg Poznań nie widzi potrzeby wstawienia jak na każdym innym takim rondzie tzw. między-świateł. Przeciwne kierunki dostają zielone światło jednocześnie dlatego jak się skręca w lewo to trzeba ustąpić tym co wieżdzają na rondo z twojego naprzeciwka patrząc w momencie wjazdu na rondo. Z ciekawości rozmawiałem o tym z instruktorem jazdy z Poznania i tego typu zdarzeń na tym rondzie są setki, wystarczy poczytać na necie.
Zdradzieckie miejsce dla osób które nie miały do czynienia z takimi rondami, więc szerokości i uważajcie :)
#prawko #prawojazdy #wykop #motoryzacja #ciekawostki #jedzbezpiecznie #poznan #polska #rozrywka #samochody
trumnaiurna - Uwaga Mirki i Mirabelki, pierwszy raz jadący samochodem do Poznania. Pr...

źródło: comment_JELK2BXn3qG5bK2EAonjMOMjvPzf6KO9.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

https://www.google.com/maps/@52.4101833,16.9579197,3a,75y,306.47h,83.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1sOmVyr-yv-K1Tfr5bMtOx8Q!2e0!7i13312!8i6656


@trumnaiurna: @Grzesiek_astronaut: Tak, ale znak ronda jest przed światłami. A zgodnie z PoRD to najpierw są światła. Więc rondo Śródka jest rondem (zgodnie ze znakami) w przypadku, gdy nie działa sygnalizacja świetlna. W przeciwnym razie, obowiązują zasady jak przy innych skrzyżowaniach, gdzie ten po prawej ma pierwszeństwo.

Co nie zmienia faktu, że oba ronda (Śródka i Rataje) są
  • Odpowiedz
Jak dojebią tam dodatkowe światła dla nieuważnych, to już w ogóle nie da się przez to rondo przejechać w godzinach szczytu, w ogóle idea ronda i świateł jest p------a. Ale kobiety i trzy-literowe rejestracje sobie by inaczej nie poradziły.
  • Odpowiedz
@Stragan: Bo prujesz się o wyrażenie ze skrzyżowaniem o ruchu okrężnym.
@trumnaiurna: Ja wiem, że to się może wydawać nieprawdopodobne, ale sygnalizacja dla tramwajów jest zsynchronizowana z sygnalizacją dla ruchu kołowego. To nie jest tak, że jeden kierunek ma czerwone, poprzeczny ma zielone i dla tego stojącego kierunku dla tramwaju zapala się pionowa kreska i c--j k---a większy ma pierwszeństwo. Poza tym na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną tramwaj
  • Odpowiedz
@kefirowaty:
Przed rondem na wszystkich wjazdach masz znaki C-12 (Ruch okrężny) i A-7 (Ustąp pierwszeństwa przejazdu).
Przy wyłączonej sygnalizacji jest to zwykłe rondo, w skrócie ustępujesz pierwszeństwa tym na rondzie.

@insystem:
Ale wszyscy (chyba) to rozumieją, bo to są podstawy podstaw jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
@trumnaiurna: Moim zdaniem, powinien zostać wytoczony pozew zbiorowy, przez ubezpieczalnie, przeciwko osobie odpowiadającej za oznakowania dróg w Poznaniu (prezydent miasta?), na kwotę szkód za każdą kolizję/wypadek na tym rondzie.
  • Odpowiedz
który wjechał już na rondo i założył, że to on ma pierwszeństwo nad pojazdami, które chcą na nie wjechać :)


@trumnaiurna: ja tak założyłem i kosztowało mnie to 250 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale akurat na r. Rataje.

Bo rondo Śródka to masakryczne obłożenie ruchem, szczególnie teraz jak most Lecha jest remontowany. Jak tam światła się zepsują to tylko cud pomoże aby było ono przejezdne
  • Odpowiedz
Jak tam światła się zepsują to tylko cud pomoże aby było ono przejezdne =)

@insystem: Żebyś się nie zdziwił. Rzeszowscy kierowcy to dno i metr mułu i to ci przyzna każdy, który ma tę wątpliwą przyjemność mieszkać tutaj i jeździć autem. Mamy takie jedno niby duże rondo w samym centrum (w praktyce wystarczy jeden debil z MPK i całe stoi zablokowane), oczywiście świateł tyle, co na choince, ruch jak w
  • Odpowiedz
@trumnaiurna: ale jaja, parę godzin temu oglądałem ten odcinek Polskich Dróg i parę razy przewijałem ten fragment, bo nie mogłem rozkminić, kto ma pierwszeństwo, a teraz czytam to. Straszne te rondo.
  • Odpowiedz
@trumnaiurna: To mało widziała. Tam autobus MPK potrafi stanąć do prawego pasa tak, żeby stanąć w poprzek ronda i zablokować wjazd na wszystkie trzy pasy. I to nie są jednostkowe przypadki, tylko notoryczne zachowania, na które wszyscy mają w------e. Poza tym z trzech stron mają bus-pas i nigdy z niego nie korzystają, a jak już, to robią to bezmyślnie. Na wiadukcie Tarnobrzeskim w---------ą się na siłę na lewoskręt zamiast wcześniej
  • Odpowiedz