Wpis z mikrobloga

@Madridista98: już kiedyś o tym myślałem, transmisja tv działa w jedną stronę. Jest nadajnik i odbiorniki (telewizory), ilość nadajników da się policzyć i namierzyć ich miejsca. Odbiorników już nie ponieważ tylko odbierają. To tak w ułatwieniu i skrócie. Proszę o poprawienie jeśli się mylę
@Madridista98: Tu przy liczeniu dochodzi duże uogólnienie przy użyciu statystyki z badanej próbki ludzi którzy mają specjalny dekoder który informuje co i ile oglądają. Ty nie masz żadnego wpływu na te statystyki i nie ma fizycznie możliwości by nadajnik był w stanie określić ile ludzi ogląda konkretny program.
To coś jak zliczanie słuchających radia, fale są w eterze i czy je odbierzesz czy nie zależy od ciebie i dostrojenia odbiornika na
: Zawsze mnie zastanawia jak oni to liczą. Jeśli odpalam tv, i na sekundę włączę każdą ze stacji, a potme wybiorę jedną to i tak każda z nich liczy sobie mnie jako ich widza?


@Madridista98: szwagier koleżanki na każdym tv ma jakieś ustrojstwo, każdy domownik ma przypisany swój kod który należy wklepać aby włączyć tv (jest też kod dla gości). W ten sposób ustrojstwo rejestruje dokładnie kto, ile i co ogląda.
@Madridista98: jest wybierana grupa ludzi, którzy mają w swoich odbiornikach moduł, który pozwala sprawdzić, czy, i który kanał jest włączony. Grupa ta w statystyce określana jest mianem reprezentatywnej, czyli na jej podstawie można powiedzieć z pewnym błędem że tyle ludzi w Polsce coś oglądało. Przedziały oglądalności są co do minuty. Czyli jaka oglądalność jest w danej minucie, średnia z 60s danego przedziału minutowego.
Kurskiego morda średnio co 15 min leci chwaląc się, ze rekordowy wynik, 8 mln oglądających. Porzygac się można. Teraz powtórki przez pół roku będą lecieć z sylwestra. Przez jeden dzień już pare razy zapętlili utwory.
Tragedia XD