Wpis z mikrobloga

Update:

1. Po naszych konsultacjach doszliśmy do zgody, że użytkownik @r50_ został zbanowany niesłusznie, a jego wpis wynikał z błędnej oceny, ze moderacja nie podejmuje działań w walce z treściami pedofilskimi. W związku z tym konto zostało odbanowane.

2. Przypominam także, ze Ania nie jest osoba publiczną i ma prawo do prywatności. Wrzucanie jej prywatnych zdjęć jest więc naruszeniem. Myślę, że każdy z wrzucających takie treści ma pełną świadomość swojego czynu, więc jest to jednoznaczne z prośbą o bana. \
Nie mam natomiast nic przeciwko treściom związanym z samym zbożem - dzięki za materiał o tym, jak działa elewator zbożowy :)

3. Zablokowaliśmy możliwość rejestracji i logowania się przez TORa z uwagi na to, że jego użytkownicy zbyt często mylili anonimowość i prawo do wolności wypowiedzi z wandalizmem.


Kolejne zmiany niebawem

#wykop #moderacja #nowosci
  • 425
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@GordonL: Bo nie wiedzą... No faktycznie że strony prawa to jest różnica, ale nie dziwne, że adminka tego portalu zawsze będzie na bieżąco wiedziała, że jej zdjęcia tu latają. Ze strony moralności tu nie ma różnicy. A i pewnie jest wiele użytkowniczek których zdjęcia są tutaj używane bez ich zgody.
Bo nie wiedzą... No faktycznie że strony prawa to jest różnica, ale nie dziwne, że adminka tego portalu zawsze będzie na bieżąco wiedziała, że jej zdjęcia tu latają.


@dioxyna: Dlatego, jeśli mówimy o kwestiach prawnych to jest jak pisałem.

A i pewnie jest wiele użytkowniczek których zdjęcia są tutaj używane bez ich zgody.


@dioxyna: Owszem. Ale odpowiedzialność w tym zakresie w sumie spoczywa na wrzucających :)
nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

To nie ma znaczenia. Nadal ma prawa do tego wizerunku - na takiej samej zasadzie działa to w przypadku piractwa. Jeśli ktoś udostępni jakąś kopie w jakimś serwisie (np. tpb), to nadal nie będzie to legalne by ją pobierać.

@johny-kalesonny nigdzie nie pisałem o prawie do wizerunku (cokolwiek to znaczy), a pobieranie treści z internetu jest legalne. Nawet filmów udostępnionych z łamaniem prawa. Poza tym nie działa to na tej samej zasadzie,