Wpis z mikrobloga

Update:

1. Po naszych konsultacjach doszliśmy do zgody, że użytkownik @r50_ został zbanowany niesłusznie, a jego wpis wynikał z błędnej oceny, ze moderacja nie podejmuje działań w walce z treściami pedofilskimi. W związku z tym konto zostało odbanowane.

2. Przypominam także, ze Ania nie jest osoba publiczną i ma prawo do prywatności. Wrzucanie jej prywatnych zdjęć jest więc naruszeniem. Myślę, że każdy z wrzucających takie treści ma pełną świadomość swojego czynu, więc jest to jednoznaczne z prośbą o bana. \
Nie mam natomiast nic przeciwko treściom związanym z samym zbożem - dzięki za materiał o tym, jak działa elewator zbożowy :)

3. Zablokowaliśmy możliwość rejestracji i logowania się przez TORa z uwagi na to, że jego użytkownicy zbyt często mylili anonimowość i prawo do wolności wypowiedzi z wandalizmem.


Kolejne zmiany niebawem

#wykop #moderacja #nowosci
  • 425
@m__b: Sprawa @r50_ to był tylko wierzchołek góry lodowej, tak naprawdę chodzi o całokształt działań moderacji. Od bardzo dawna narasta irytacja związana z niezrozumiałymi banami, luźnym interpretowaniem regulaminu i nierównym traktowaniem użytkowników (niektórzy byli bardzo surowo karani, a inni mogli liczyć na szczególne względy).

Zapewne odbanowanie @r50_ kończy aferę, ale niestety, nie taki miał być efekt. Dobrze, że @r50_ jest wolny, bo na to zasługiwał, ale źródło konfliktu, czyli system moderowania
Od kiedy można na Wykopie zwracać się do użytkownika - per tłuku z zaślinionej budy?


@cacum3: ja zapytałem czy można mówić do kogoś per "stuleju #!$%@?" (bo nie zostało usunięte i nieprawidłowe zgłoszenie).
Zgłoszenie przyjęte, nic nie odpisali na moje pytanie, ale przyszedł mail "Jak oceniasz uzyskane wsparcie?". Machnąłem ręką, bo debile próbują zrobić z kogoś debila xD
@m__b

Przypominam także, ze Ania nie jest osoba publiczną i ma prawo do prywatności. Wrzucanie jej prywatnych zdjęć jest więc naruszeniem. Myślę, że każdy z wrzucających takie treści ma pełną świadomość swojego czynu, więc jest to jednoznaczne z prośbą o bana.

Zrozumiałbym to gdyby nie fakt, że te zdjęcia z tego co wiem wiszą na stronie fotografa w jego portfolio i są ogólnie dostępne.

Jeżeli Ania chce żeby ludzie nie wrzucali tych
Serio? A może w takim razie zareagować na #dupeczkizprzypadku #dupeczkizaliexpress i resztę tagów gdzie umieszczane są zdjęcia bez wiedzy autorów? Jeżeli wklejanie zdjęć adminki jest łamaniem prawa to dobierzcie się do tych 5 osób i dojedźcie w sądzie tak dla przykładu. Bo widzę tu pewną niekonsekwencję.


@dioxyna: Jest pewna różnica.

Póki co obowiązuje procedura notice&takedown.
Tamte dziewczyny nie zgłosiły żądań usunięcia, a elfik raczej to zrobiła.

A dojechać ich w sądzie