Wpis z mikrobloga

Załamałem się. Czeka mnie konkurencja z ukrami i praca za najniższą stawkę, o ile w ogóle... Sorry, muszę o tym napisać, bo po raz pierwszy w życiu poczułem prawdziwy strach egzystencjalny. Jeśli ktoś wam powie, że w Polsce istnieje rynek pracownika, to możecie go wyśmiać... Może istnieje w ochronie, gdzie biorą każdego, przy wykładaniu towaru, albo do pracy w gastronomii, jako kelner czy zmywak. (Albo, gdy jest się dobrym programistą - ale to inna bajka). Nikogo z ludzi pracujących w tych branżach nie urażając xD Ale gdy idzie o coś wyżej, to porażka. Mnie sprawa jeszcze nie dotyczy, ale mój kuzyn właśnie zaliczył glebę. Facet 34 lata, z wyższym wykształceniem, świetny angielski (C2) i rosyjski (C1), do tej pory pracujący w biurze tłumaczeń, potrafiący tworzyć teksty, tłumaczyć, poprawiać i mający swoje portfolio, nie może znaleźć innej pracy od pół roku... Setki wysłanych CV, ponad 30 rozmów kwalifikacyjnych i najwyższa oferta jaką dostał to... 3000 zł netto. SERIO! A to naprawdę mądry kolo i obyty.To jak ja skończę? :( I to na koniec roku :(
#praca #przegryw #porazka #masakra #wykop #depresja #strach #ekonomia #zarobki #mlm
  • 17
Facet 34 lata, z wyższym wykształceniem, świetny angielski (C2) i rosyjski (C1), do tej pory pracujący w biurze tłumaczeń, potrafiący tworzyć teksty, tłumaczyć, poprawiać i mający swoje portfolio, nie może znaleźć innej pracy od pół roku


@blunek: Gość zna jedynie j. rosyjski - wymień mi proszę 3 zawody, w których powinien zarabiać np. 6000 zł.

Wyższe wykształcenie i znajomość angielskiego to teraz standard.
@niemamnasmsy: Oni musza dostosować się do polskich realiów a nie my do nich. Ewentualnie zrobić ogłoszenie o pracę i tyle. Nie jest to nie wiadomo jaka kasa. Więc możesz sobie strugać takie rzeczy. Ale największa kasa np. jest z tłumaczenia umów handlowych na grubą kasę. A nie rozkazywanie jewgieniemu co ma robić.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wqdqweff: No tak , tylko jakich kwalifikacji jak on nawet nie napisał jakie studia skonczył. Nic o swych kwalifikacjach nie napisał.Znam kilka języków,pisałem niejedno CV i znajomość języków obcych to umiejetnosci dodatkowe,a nie kwalifikacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wqdqweff: Kwalifikacje zawodowe lub też kompetencje twarde[1] – rozumiane są jako zestaw wiedzy i umiejętności wymaganych do realizacji składowych zadań zawodowych (w wybranej specjalności) Wikipedia.
znajomość języków obcych to umiejetnosci dodatkowe,a nie kwalifikacje.


@Yoe1: U robociarzy tak.

@blunek: Jakby rozważał przyjazd do W-wy to by spokojnie ogarnął coś za 4-5k... języki są słabo płatne. Nawet papiery tłumacza przysięgłego niewiele tu dadzą.

No i #!$%@? kombinacja - angielski jest tani, tłumaczenia ROS-ANG i ROS-POL obsadzone przez tanich&lepszych Rosjan i Ukraińców.