Wpis z mikrobloga

@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Gdzie pod którymś z wcześniejszych filmów pisałem o co mi konkretnie chodziło. Odnoszę wrażenie, że Twoja/wasza robota sprowadza się do zrobienia prasówki - dużego skrótu znalezionego gdzieś byle jakiego opracowania a potem mechanicznego i nieuważnego wyklepania tego tekstu do mikrofonu (co do warstwy wizualnej - widać inspirację Kurzgesakt, to fajnie, równajcie do nich też w merytoryce).
ale przegryw to nie jest ktoś, kto jest brzydki, tylko ktoś, kto jest brzydki więc cały dzień gra w gry.


Przegrywem finansowym nie jest ten, kto zarabia najniższą krajową, tylko ten, który mówi że on nigdy nie będzie milionerem, wiec będzie bezdomnym żulem.

@tomtom666: Bycie milionerem to szansa jedna na miliony, a mieć normalne życie uczuciowe i towarzyskie to normalność. Jest kolosalna różnica pomiędzy nie zostać milionerem, a być odrzuconym przez
( ͡° ͜ʖ ͡°) jak zwykle pieprzenie. „Zrzućmy wszystko na przeszłość i na innych bo od nas tak na prawdę nie zależy nasze życie” ( ͡° ͜ʖ ͡°) matka chlała, koledzy bili to oznacza, że nic nie da się zrobić. Domorośli psycholodzy z YouTube.
@Martenzo: tak, a materiał "Pijany Prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego" powstał na podstawie nagrania z udziałem Andrzeja Dudy. To mniej więcej taka sama wartość przekazu.
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Czy ja napisałem, że z czymś się nie zgadzam? Pytam o wykształcenie autora tego filmiku :-)

No i przydałoby się wiedzieć jak dużo osób z tagu #przegryw to przegryw spowodowany rzeczami z filmiku- i jaka jest szansa by sobie z nimi poradzić

No i filmik to góra uproszczeń, trzeba by zacząć od gruntownej analizy słowa przegryw, potem badania ankietowe określonej grupy społecznej i można by dopiero jakoś sensownie o tym
@temekx: a Ty potrzebujesz żeby wypok takimi propagandowymi zabiegami wkładał Ci do głowy pseudonaukowe opinie? Czekam aż wrzucą na główną, że Ziemia jest płaska ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PowerCube: Porównujesz fakty czyli:

- Traumy psychiczne lub infekcje wirusowe matki w ciąży (drugi trymestr).

- Okres noworodkowy (separacja od matki).

- Uszkodzenia kory przedczołowej (np. przy nauce chodzenia lub jazdy na rowerze).

- Prawie 80% traum wynika z zaniedbania rodziców.

- Darwinizm neuronalny.

- Hierarchia potrzeba według Maslowa - W przypadku braku potrzeby podstawowej (rozmnażania) lub przynależności, wiele osób staje się podatnych na samotność, lęk społeczny, i depresję kliniczną.

-
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: ustalmy fakty:
1. Administracja wrzuca film na główną który ma 14+
2. Film jest duplikatem
3. Na filmie nie wypowiada się specjalista jest to komentarz, rozprawka
4. Brak w opisie przypisów do badań
5. Wydzwięk filmu jest pesymistyczny
6. Komentator popełnia błędy merytoryczne
@rodvupoxi: żadne wojny, żadne uszkodzenie kory od jazdy na rowerze (kek)
po prostu lochy to coorvy, jesteśmy biedni, a społeczeństwo ssie. Każda średnio inteligentna jednostka jest narażona na depresję przez brak sensu życia i brak czerpania z niego jakiejkolwiek przyjemności. W Polsce jest wielki % osób z depresją przez zderzenie ciemnogrodu katolickiego z rozwojem który na każdym kroku pokazuje w jakim zakłamanym gównie żyjemy
@PowerCube: Film ma na celu spopularyzowanie publikacji Jerzego Vetulaniego, w opisie jest jak byk link do playlisty z wykładami 20h: https://www.youtube.com/playlist?list=PLW1bYsO1F4k_PjPCDvjDxZreiiqGqroj1

W pierwszych 10 sekundach filmu jest powiedziane, że powstał na podstawie publikacji, nie badań. To, że film jest duplikatem i był niedawno na głównej, a moderacja go wrzuciła, nie ma nic wspólnego z Twoim porównywaniem treści do płaskiej ziemi.

Przestań opierać swoje zdanie na opinii, proszę. Widać, że Cię boli,
@tomtom666: Nie zawsze jest to wynik czyjejś świadomej decyzji. Czasem to wynik podjęcia ryzyka, które mogło przynieść zysk, ale coś nie wypaliło. Podejmowanie ryzyka to chyba nie jest cecha przegrywów, co nie? Ale czasem wynik nie zależy od działań takiej osoby, bo nie da się wszystkiego przewidzieć. Ktoś kupuje na kredyt sad, by zarabiać na przetworach. Rok potem Rosja nakłada embargo na jabłka. Ktoś kupuje dom, potem wybucha pożar... Takie sytuacje.
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: przede wszystkim wypowiadam się na temat manipulacji ruchem na stronie głównej wykopu. Druga sprawa to wartość merytoryczna tych materiałów. Jeśli ktoś uważa (zwłaszcza nastolatkowie z wykopu), że przegrali życie bo udeżyli się w głowę w dzieciństwie, to jest to bardzo pesymistyczna wizja. Którą z resztą promuje administracja. Ale cóż, gorący temat ostatnio tak więc liczba kliknięć będzie się zgadzać.
@KrystianLa: mam kilku alkoholików w rodzinie - jeden na emigracji po piętnastu latach ciągnie od pierwszego do pierwszego, drugi w PL mieszka w przytułku, reszta orze jak może waląc gaz dalej. Za każdym razem gdy ich spotykam mają tylko jeden temat (co ciekawe wspólny a między sobą się nie kontaktują) - przeszłość. „Bo matka mi nic nie dała” „bo w szkole ciagle mnie zaczepiali” „bo system ich zerżnął”. Po kilku latach
Zrób filmik mający odrzucać stereotypy na temat ludzi niesukcesu
Jako ilustrację wykorzystaj przypadkowe zdjęcie nie znanego ci chłopaka, którego winą jest wygląd
Merytoryka?
@GrandL: Kogo jest relatywnie więcej - osób, które miały łatwy start i daleko zaszły, czy osób które miały trudny start i daleko zaszły? Czy każda osoba o trudnym starcie może osiągnąć swoje (i społeczne) cele?
@KrystianLa: Nie można generalizować na podstawie pojedyńczych przypadków. Ogólnie ludzie są stworzeni do prokreacji i szukania najłatwiejszych rozwiązań aby władać jak najmniejszy wysiłek w drodze do osiągnięcia celu. Znałem ludzi z mojej wsi którzy nie mieli nawet cieplej wody w domu albo obojga rodziców a wyszli na porządnych ludzi a spotkałem i takich co weszli w dorosłe życie dostając nowy dom od rodziców a teraz spłacają jedną chwilówkę biorąc kolejną.

Przykładów
Czasem to wynik podjęcia ryzyka, które mogło przynieść zysk, ale coś nie wypaliło.


@KubaGrom: nawet jak masz miliony długu, to komornik i tak nie zabierze wszystkiego z wypłaty, zostawi tyle, żebyś mógł spokojnie przeżyć. Zostanie bezdomnym żulem to jest wynik decyzji, chyba że ktoś jest naprawdę ciężko upośledzony albo poważnie chory, ale tu stosujemy inną terminologię.
Niestety nie wystarczy przestać wchodzić na internet aby zostać wyrywem. To nie gry komputerowe przeszkadzają ludziom w osiąganiu sukcesów.


@DisasterMaster: to tak jakbyś napisał, że nie wystarczy przestać pić, żeby zostać bogatym, bo bogacze czasami piją lampkę wina - będąc żulem który mieszka pod mostem i nic innego nie robi, tylko pije.

I tak właśnie definiuje się przegrywa - gość, który nic nie robi, tylko gra / pisze na wykopie /
Najwyższy czas nauczyć się poznawać ludzi. A żeby się nauczyć, trzeba... wyłączyć internet. I trenować, trenować, trenować. To trudniejsze od grania w gry, ale to właśnie definiuje przegrywa - że tego nie robi. I to jest wynik świadomej decyzji.

@tomtom666 Najwyższy czas zacząć regularnie pisać artykuły. A żeby to zrobić, trzeba... zaprzestać grania w gry. To trudniejsze od grania w gry, ale to właśnie definiuje przegrywa - że tego nie robi. I
Najwyższy czas nauczyć się poznawać ludzi. A żeby się nauczyć, trzeba... wyłączyć internet. I trenować, trenować, trenować. To trudniejsze od grania w gry, ale to właśnie definiuje przegrywa - że tego nie robi. I to jest wynik świadomej decyzji.

@tomtom666: Dlaczego ty zawsze sprowadzasz wszystko do internetu i gier? Ty nadal nie łapiesz, że tu chodzi w ogóle o to co się robi tylko, że to się robi samemu.

Poznawanie przypadkowych
wymaga zgrabnej elokwencji i przebojowości


@push3k-pro: nie, wymaga pracy nad sobą. Zgrabnie elokwentni i super przebojowi mają miliony przyjaciół i mogą wybierać kogo chcą. Ale żeby mieć kilkunastu, kilkudziesięciu wystarczy nie zachować się chamsko i odrażająco. A także mieć zainteresowania - nawet wymuszone - które podziela grupa osób. Oczywiście łatwiej siedzieć na wypoku albo grać w gry, ale jak pisałem, to już jest wybór.

Znowu ten sam schemat, w ogóle nie
@tomtom666:

nie, wymaga pracy nad sobą.

Chciałbym zobaczyć tych ludzi, którzy sobie to wypracowali nie będąc takim od samego początku. Nie, trenerzy personalni i różni szarlatani nie są zgrabni, elokwentni i przebojowi.

Ale żeby mieć kilkunastu, kilkudziesięciu wystarczy nie zachować się chamsko i odrażająco.

Jasne. Żyj w tej iluzji. Po za tym tak można utrzymać kilku ludzi przy sobie, a nie znaleźć zupełnie nowych.

A także mieć zainteresowania - nawet wymuszone