Wpis z mikrobloga

@mBank mój wuj właśnie dostał list że ma do zapłaty kilkanaście złotych za wypłaty z bankomatów Euronet, do tego 18 zł za 3 karty do konta, problem w tym że on nigdy NIE MIAŁ KONTA W MBANKU. Ktoś go robi na słupa? Brał coś na raty w @morele_net, czyli jego dowód jest publicznie dostępny. Czyżby ktoś zaczynał żniwa po wycieku bazy? Zapraszam @niebezpiecznik-pl i @ZaufanaTrzeciaStrona do tańca ;) Na razie zablokował konto na infolinii, jutro ma podejść do oddziału, jaka jest procedura w takich sytuacjach? Podejrzewam że on ma już konta 35 różnych bankach, ciekawe ile kredytówek i chwilówek... #security #mbank PS. Zawsze mnie to ciekawiło że wystarczą dane z dowodu i cyk można prać pieniądze/brać kredyty a zdjęcia dowodów to ma 90% giełd krypto, airbnb, FB, wszyscy zgodnie mówią że tych zdjęć nie przetrzymują, ale wiadomo jak jest... Nie mówiąc o sklepach, tym że w wielu krajach hotele robią zdjęcia dowodów a często nawet prywatne kwatery (wymóg np. w Portugalii czy Włoszech).
  • 11
@Silvestre_Cucumeris, sugerujemy kontakt samodzielny Twojego wuja z mLinią, jest to najłatwiejszy sposób na sprawdzenie sytuacji. Nie znamy wielu szczegółów tej sytuacji. Niestety zdarza się, że klienci zapominają o tym, że mieli jakiś produkt w danym banku, więc na podstawie Twoich słów nie możemy przesądzić, czy faktycznie Twój wuj padł ofiarą jakiejś formy oszustwa. Czy na piśmie zgadzały się dane osobowe i adresowe z danymi Twojego wuja?
Gruba inba, w skrocie - moja ciocia ma konto w mBanku, podobno jak ktos nie ma apki mobilnej to mBank na koniec roku wysyla list z oplatami, w tym wypadku ten list zostal zaadresowany na meza ciotki ktory w zyciu w mBanku nie byl, ani on, ani jego dowod, nie rozumiem totalnie tej sytuacji bo wg pani z BOKu jest on wspolwlascicielem konta mimo ze ciotka tez w tym temacie z bankiem
@Silvestre_Cucumeris

jest on wspolwlascicielem konta mimo ze ciotka tez w tym temacie z bankiem slowa nie zamieniala.


Nie bądź taki pewny w to co mówi ciocia. Moja "babcia" (niespokrewniona osoba, bardzo dobra starsza znajoma) poprosiła mnie abym towarzyszył jej w założeniu konta. Wszystko ok, konto założone, wszystko zostało wytłumaczone w banku, babcia potwierdziła, że wszystko rozumie i na wszystko się zgadza. W domu jeszcze raz na spokojnie z nią obgadałem co i