Wpis z mikrobloga

Czytając wykop czy jakieś komentarze, można wysnuć wniosek, że najwyraźniej takie akcje w Polsce są potrzebne, skoro ludzie piszą, że do gejów trzeba strzelać.


@Solidly: na wykopie można też przeczytać, że "Polaczki są takie i takie". Czy potrzebujemy "tramwaju polskości"?
a mi się wydaje, że to ty masz kuku na muniu, jeśli interpretujesz te grafiki inaczej, niż apel o szanowanie mniejszości etnicznych wzglednie ludzi, którzy z powodu swojej orientacji albo gustu ubierają się / wyglądają inaczej niż większośc.


@bacaa90: czemu więc to jest "tramwaj różnorodności" a nie "tramwaj szacunku"? Czy tylko mniejszości zasługują na szacunek i ochronę, a większość nie?

Zawsze mnie to w lewicy śmieszy i przeraża, że w dupie
czemu więc to jest "tramwaj różnorodności" a nie "tramwaj szacunku"?


Widziałem już w życiu wiele kampanii społecznych. Jedne dotyczą niepicia w czasie ciąży, inne niepalenia, jeszcze inne namawiają do codziennego spożywania mleka. To, że ta konkretna odnosi się do praw mniejszości nie oznacza, co starsz się nieudolnie wykazać, że jest ona wymierzona w większość.

Czy tylko mniejszości zasługują na szacunek i ochronę, a większość nie?


a ktoś tak tutaj twierdzi? Jeśli tak
@Solidly:

Czytając wykop czy jakieś komentarze, można wysnuć wniosek, że najwyraźniej takie akcje w Polsce są potrzebne, skoro ludzie piszą, że do gejów trzeba strzelać.

Mmm, bo oklejenie tramwaju śmiesznymi buźkami na pewno natchnie tych co piszą o strzelaniu głęboką refleksją. Otóż nie, jeden Freddie Mercury zrobił więcej dla akceptacji homoseksualistów niż wszystkie kampanie społeczne razem wzięte. Ale zostawmy LGBT i nie udawajmy że to o nich chodzi, podczas gdy chodzi
@beesAreAwesome: trochę tak, ale to tak jak z uczuleniem. zbyt duże natężenie alergenu powoduje reakcję organizmu, naturalny odruch
dziwi mnie tylko, że przy tym założeniu osób które tworzą takie akcje też nie zaliczasz do grona przewrażliwionych
a bez nich nie byłoby mojego przewrażliwienia
@Solidly: ale że co? myślisz że taka akcja oświeci kogoś kto pisze takie rzeczy?

xD


Mmm, bo oklejenie tramwaju śmiesznymi buźkami na pewno natchnie tych co piszą o strzelaniu głęboką refleksją.


@TwojStaryToKorniszon: @Dutch: Te akcje nie są kierowane do odpadów ludzkich tylko do szerokiego centrum. Ludzi, którzy tego tematu nie zauważają nawet w codziennym życiu, takich statystycznych niegłosujących, którym wszystko obojętne. Wraz z przekonaniem centrum, odpad ludzki zostaje na
a ktoś tak tutaj twierdzi? Jeśli tak to proszę o przytoczenie wypowiedzi wraz ze wskazaniem autora. Konkretny cytat.


Ty tak twierdzisz, pisząc że tramwaj różnorodności jest po to, żeby uczyć szacunku do mniejszości.

Fakt, że nie było nigdy akcji uczącej szacunku do większości mówi sam za siebie.

1. Jakich kilkaset zamordowanych Polaków? Chodzi o morderstwa Polaków na Polakach dokonywane w Polsce czy o co?


tak. Chodzi o te morderstwa.

Jak już wyżej
No jak to tak, patrzeć krytycznie na własny naród. xD


@puszkapandory: tak patrzysz krytycznie na naród, jak Sebki patrzą krytycznie na Murzyów i Arabów. Typowa racjonalizacja zachowania odpadu ludzkiego o której pisałeś.

Podziwiam, że Ty jeszcze bana za nic nie wyłapałeś, bo od założenia konta #!$%@? farmazony w każdym możliwym temacie.


Moze jednak moderacja nie jest do końca upośledzona i nie banuje za poglądy?

To że ty jesteś na tym polu
@puszkapandory:

Coś jak z biciem kobiet i przemocą domową. Wiele lat temu też wszyscy niby wiedzieli, że to coś złego, a jednak całkiem sporo osób było w stanie to sobie jakoś zracjonalizować, wskazać winę ofiary, ciężki los sprawcy lub problemu nie zauważać. Obecnie jest to postrzegane jednoznacznie jako skrajna patologia od której każdy się odcina.

Wszystko to prawda, tylko czy zmiany nastąpiły dzięki kampaniom społecznym? A może to po prostu znak
Moze jednak moderacja nie jest do końca upośledzona i nie banuje za poglądy?

@Strzelec_Kurpiowski: Za poglądy może nie powinna ale za stan umysłu jak najbardziej. Po co tworzyć przestrzeń pod trole, boty i oszołomstwo? Przecież to szybko widać kto ma po prostu jakieś poglądy i prezentuje inny punkt widzenia a kto jest płaskoziemowcem czy innym antyszczepionkowcem z misją.

Nawet nie wchodzę w dalszą polemikę. No wybacz, ale widać w całej Twojej
xD Nie może być tak, że katolikom się ulewa od wpajanej od dziecka miłości Bożej, odchodzą od wiary i jeszcze śmią ją krytykować. Biedny atakowany kościół katolicki, no czym on sobie na to zasłużył.


@puszkapandory: w takim razie imigranci zasłużyli na ataki z powodu zamachów.

Mam nadzieję, że jesteś trollem, a nie na serio bije od ciebie taka hipokryzja i podwójne standardy.
No bo jak to widzisz?


@Dutch: Widzę to tak, że w sferze publicznej nie ma miejsca na nietolerancje i jej akceptacje, bo na co dzień otacza Cię narracja tolerancji. I ludzie się do tego przyzwyczajają. To się nie dzieje z dnia na dzień i poprzez jakieś silne olśnienie. Takie przyzwyczajanie najlepiej działa u dzieci, bo one po kilkunastu latach wchodząc w dorosłość nie rozumieją już w większości jak można myśleć inaczej
@puszkapandory: w takim razie imigranci zasłużyli na ataki z powodu zamachów.


@Strzelec_Kurpiowski: Nikt nie atakuje katolików za bycie katolikami. Krytyce podlegają poglądy i jeżeli ktoś się z nimi utożsamia albo ich broni to cóż poradzić?

Ty w ogóle zauważyłeś, że tak krytyka katolików jak i polaków o której była tu mowa wypływa z wewnątrz? Nikt nie zabrania imigrantom krytykować imigrantów i byłoby to nawet dobrze widziane. Tylko wtedy byłaby to
@Strzelec_Kurpiowski:

Ty tak twierdzisz, pisząc że tramwaj różnorodności jest po to, żeby uczyć szacunku do mniejszości.


Bzdura. Nigdzie tak nie pisałem i tak nie twierdzę, to co piszesz to twoja autorska interpretacja moich słów, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego i nie wmawiaj mi, że w którymkolwiek miejscu nawołuje do nieszanowania / nienawiści Polaków. Po raz kolejny jakaś poroniona dychotomia - jeśli popierasz prawa mniejszości to jesteś przeciwko większości. Weź
Nikt nie atakuje katolików za bycie katolikami. Krytyce podlegają poglądy i jeżeli ktoś się z nimi utożsamia albo ich broni to cóż poradzić?


@puszkapandory: Tak samo jak LGBT krytykuje się za chęć adopcji dzieci przez homoseksualistów. Taka krytyka jest już spoko?

Ty w ogóle zauważyłeś, że tak krytyka katolików jak i polaków o której była tu mowa wypływa z wewnątrz?


Bo katolików i Polaków obrażają katolicy i osoby uważające się za
Bzdura. Nigdzie tak nie pisałem i tak nie twierdzę, to co piszesz to twoja autorska interpretacja moich słów, która z rzeczywistością nie ma nic wspólnego i nie wmawiaj mi, że w którymkolwiek miejscu nawołuje do nieszanowania / nienawiści Polaków.


@bacaa90: Twierdzę, że uważasz iż większość szacunku nie potrzebuje, skoro nie widzisz potrzeby aby tworzyć tramwaj większości. Nie pisałem nic o nawoływaniu, czy nienawiści.

Po raz kolejny jakaś poroniona dychotomia - jeśli