Wpis z mikrobloga

@bacaa90: uważam, że takie publiczne podkreślanie tych różnorodności prowadzi do ich utrwalania, braku możliwości zapomnienia, że istnieją. podobnie jak marsze równości itp.
nie zauważyłem poza tym żeby tramwaje były nieróżnorodne, pełno w nich starych baba, zakonnic hindusów i chłopów ubranych jak baby, jak na obrazku, bez oklejania.
i wiesz co? nikt nie ma do tych ludzi #!$%@? o to jacy są, nie widzę takich akcji.
to, że w tvn raz na
@bizonsky:

uważam, że takie publiczne podkreślanie tych różnorodności prowadzi do ich utrwalania, braku możliwości zapomnienia, że istnieją. podobnie jak marsze równości itp.


jeszcze niedawno uważałem i pisałem dokładnie to samo. Wychodziłem z założenia, że skoro mi nie przeszkadza w żaden sposób odmienność, to mówienie o niej i 'promowanie' jej tylko te podziały umacnia. To była dokładnie moja retoryka i na pewnym poziomie jest ona poprawna. Niemniej, jakoś tak wyszło, że od
@bacaa90:
trochę się zgadzam, ale nie do końca.
owszem jest dużo rasistów itp. z ich prawactwa też się otwarcie śmieję tak samo jak z promowania lewactwa
wiem, że problemy na tle rasowym/kulturowym/#!$%@? istnieją, ale promowanie wartości "równości" w taki sposób jest tożsame z promowaniem rasizmu, narzucaniem komuś "jedynej słusznej" ideologii co na ludzi o przeciwnych poglądach nigdy nie działało dobrze i do niczego ich nie przekonywało.
po co Ci wszyscy skrajni
@bizonsky: teraz będę zmuszony posłużyć się modnym ostatnio pojęciem symetryzmu, który w swojej wypowiedzi stosujesz. Otóź nie ma w mojej ocenie równości pomiędzy głośnym nawoływaniem do rasizmu i głośnym nawoływaniem do tolerancji. Rasizm jest obiektywnie zły, tolerancja (mieszcząca się oczywiście w granicach zdrowego rozsądku) jest czymś obiektywnie dobrym. Dlatego promowanie rasizmu zawsze będzie moralnie naganne, a promowanie tolerancji moralnie dobre. Nie można zaprzestawać promowania poglądów obiektywnie dobrych tylko dlatego, że może
@bacaa90: ale to nie jest głośne nawoływanie do tolerancji tylko stwarzanie sztucznego wrażenia że jest jej mniej niż rasizmu
a tak nie jest
to jest taka jednostronna wolność słowa i wyznawania pewnych wartości/poglądów, wkurza mnie że nieważne jak przesadzone by były u osób z lewej strony dla przeciwników wartości które promują albo sposobu w jaki to robią zawsze będzie to równoznaczne z nietolerancją, a w drugą stronę ze słusznym działaniem
to
@Solidly: Oczywiście, że są. Po samej reakcji widać. Pozytywna akcja, propaganda respektu do ludzi, a ci mają ból dupy. Bo respektu nie mają. Gonią własny ogon, spierdoxy rasowo-narodowe.
@RatKing: w mojej wypowiedzi na temat Twojego komentarza chciałem zwrócić tylko uwagę na tolerancyjny fragment:

Gonią własny ogon, spierdoxy rasowo-narodowe.

który nienawistnie obraża szerokie grono osób, które niekoniecznie obrażają innych mimo własnych nietypowych poglądów

tolerancja ale do granic, co nie? na tym to polega ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Herubin: dlaczego nazywasz mnie rasistą? jesteś #!$%@?ęty jakiś czy co?