Wpis z mikrobloga

Jak robicie w laravelu formularze? Z tego co widziałem w oficjalnej dokumentacji jest tak, że się formularze skrobie staromodnie w HTMLu, a potem w kontrolerze przepuszcza request przez validacje i wyciąga dane.

Widziałem też, że jest do zaciągnięcia paczka, laravelcollective/html, ale nie zagłębiałem się w nią (nie jestem miłośnikiem używania jakichś 3rd parties na etapie nauki nowego frameworka).

Pytanie brzmi: lepiej robić w wersji domyślnej, czy jednak warto od razu zaciągnąć laravelcollective/html bo każdy tego używa?

Jeżeli zdecydowanie laravelcollective/html, to dlaczego takiej paczki nie ma w oficjalnej wersji frameworka?

#programowanie #php #laravel
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nielegalny_imigrant: Kiedyś była w core ale ja wywali.
Ja osobiście preferuje po prostu zwykła htmlkę napisać. IMHO jest czytelnie, nie trzeba bawić się z dodatkową dokumentacją i robić jakiś haków bo okazuje się że czegoś tam brakuje co chcesz akurat zrobić.
im mniej paczek tym lepiej


@jacobsonik: awe szatan!

@czarny_mercedes: @Sadaharu: dzięki, chyba zdecyduje się na powrót do korzeni i napiszę formularze w HTMLce, oleje ten collective, przynajmniej na etapie nauki, jak w robocie kiedyś dostanę coś w larvie to się wtedy pewnie zainteresuje dodatkowymi paczkami :)

Swoją drogą, zawsze uważałem że te formularze w symfony są do podstawowych zastosowań zbyt przerośnięte, ale z drugiej strony podpinianie query builderów do