Wpis z mikrobloga

Tatuaż dla Jezusa: wiara na własnej skórze

Koptów od pozostałych chrześcijan wyróżnia wytatuowany krzyż. Znajduje się on na wewnętrznej stronie prawego nadgarstka. Ten zaszczytny znak koptyjskiej tożsamości jest niezwykle doniosły. Historia wiary i powstania tatuażu dla Jezusa.

UWAGA! Znalezisko dodane że względu na ciekawe informacje i nie ma wymowy religijnej.
Jesteśmy neutralni poglądowo

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4708193/tatuaz-dla-jezusa-wiara-na-wlasnej-skorze/

Znalezisko dodał : @Smog_Warszawski

Coś fajnego nam umyka? Poinformuj mnie @RFpNeFeFiFcL lub @menypeny
Jeżeli chcesz obserwować osobny tag dla tych wpisów, obserwuj: #botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach.
Jest nas już ponad 500 osób.
Żeby dołączyć należy kliknąć na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknąć dołącz w tej grupie.
Przepraszam jak trochę wymagające nie my to wymyślaliśmy :(

#nauka #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu #swiat #kultura #ciekawostki #wiara #katolicyzm
RFpNeFeFiFcL - Tatuaż dla Jezusa: wiara na własnej skórze

Koptów od pozostałych c...

źródło: comment_vKx4FXBVRzApQTWMBJMNRIfLRKmlglk9.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Smog_Warszawski:

Musisz poszukać takich osób w odosobnionych od świata klasztorach, najlepiej tych oddalonych od ogólnie pojętej cywilizacji.

Ja kiedyś często rozmawiałem na takie tematy ( jeszcze jedna mega ciekawą rozmowę odbyłem w Chinach w mieście SzinCzań gdzie rozmawiałem z głową ( najstarszym w hierarchii ) klasztoru buddyjskiego.
Siedziałem z min ze 2 godziny na ławce i rozmawiałem, a wydawało mi się że minęło 10 minut.
  • Odpowiedz
@Smog_Warszawski: położenie jest własnością ciał materialnych, Bóg nie ma żadnej rozciągłości (nie zajmuje żadnej przestrzeni, nie ma żadnego położenia), podobnie aniołowie i dusze, zatem niebo nie ma fizycznego miejsca, to nie jest jakiś obszar w chmurach czy w kosmosie, to są rzeczy które po prostu są. niebo to jest stan duszy oglądającej Boga. ale ciekawy jestem jakie pisma czytałeś i do jakich wniosków doszedłeś
  • Odpowiedz
@StaryWilk: @FakeModerator: @RFpNeFeFiFcL: @Smog_Warszawski: @Daleth2202: @xandra:

Wołam bo zwrócił się do mnie jeden z najstarszych członków grupy @sorek w celu wyjaśnienia tej dyskusji

Jeszcze raz podsumuje. Religijne wątki będą ale w sposób obiektywny na bazie filozofii i religioznastwa, aby lepiej poznać dany nurt jako ciekawostkę, tak jaki cel był z tymi koptami. To czego tutaj nie będzie to nieobiektywne
  • Odpowiedz
@Daleth2202: chodzi mi o dwa fragmenty jeden z NT „ Moje królestwo nie jest z tego świata...” oraz fragment z Dzienniczka św. s. Faustyny „ Córko Moja, jeżeli chcesz, stworzę w tej chwili nowy świat piękniejszy od tego, a resztę dni w nim przeżyjesz”

A jeśli „świat” odczytamy jako planetę, jakiś układ czy galaktykę?

Wtedy można by było przyrównać jedną planetę do konkretnego „zaszeregowania” świętości. Niebo jako galaktykę, w której
  • Odpowiedz