Wpis z mikrobloga

Tatuaż dla Jezusa: wiara na własnej skórze

Koptów od pozostałych chrześcijan wyróżnia wytatuowany krzyż. Znajduje się on na wewnętrznej stronie prawego nadgarstka. Ten zaszczytny znak koptyjskiej tożsamości jest niezwykle doniosły. Historia wiary i powstania tatuażu dla Jezusa.

UWAGA! Znalezisko dodane że względu na ciekawe informacje i nie ma wymowy religijnej.
Jesteśmy neutralni poglądowo

Link do znaleziska: https://www.wykop.pl/link/4708193/tatuaz-dla-jezusa-wiara-na-wlasnej-skorze/

Znalezisko dodał : @Smog_Warszawski

Coś fajnego nam umyka? Poinformuj mnie @RFpNeFeFiFcL lub @menypeny
Jeżeli chcesz obserwować osobny tag dla tych wpisów, obserwuj: #botpoziomu

Ten wpis to inicjatywa podnoszenia poziomu na wykopie przez wołanie do znalezisk o merytorycznych treściach.
Jest nas już ponad 500 osób.
Żeby dołączyć należy kliknąć na ten link https://mirkolisty.pvu.pl/list/1UH8sCyT1AtCCdXr nastepnie zalogowac sie swoim kontem wykop.pl i kliknąć dołącz w tej grupie.
Przepraszam jak trochę wymagające nie my to wymyślaliśmy :(

#nauka #qualitycontent #gruparatowaniapoziomu #swiat #kultura #ciekawostki #wiara #katolicyzm
Pobierz
źródło: comment_vKx4FXBVRzApQTWMBJMNRIfLRKmlglk9.jpg
  • 56
Moje podejście jest proste. Nie wierzę w brednie wymyślone dla koczowniczych plemion analfabetów sprzed tysięcy lat. Wyraziłam się jasno?


@xandra: A kogo to obchodzi?

Religioznawstwo jest nauką i tyle.

Ja nie wierzę w komunizm, ale nie przeszkadza mi to interesować się historią ZSRR i realiami społecznymi w tym państwie na przestrzeni lat, ani nie jestem tak zabobonnym antykomunistą, żeby twierdzić, że historia badająca ZSRR to nie nauka.
@Strzelec_Kurpiowski: Tu skończymy tą dysputę, ponieważ jesteś preferenycjnym obrazem wazonu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nauka o bzdurach, jakież to piękne. O #!$%@? dla kleru. Równie dobrze możesz nazwać naukę o jednorożcach nauką. Ta sama wiarygodność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nauka o bzdurach, jakież to piękne. O #!$%@? dla kleru. Równie dobrze możesz nazwać naukę o jednorożcach nauką. Ta sama wiarygodność ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xandra: Tak, zaneguj jeszcze psychologię i psychiatrię, bo to "nauka o wymysłach idiotów".

Naprawdę jesteś jak antyszczepionkowcy i plaskoziemcy, skoro uznajesz tylko tą naukę która ci się podoba, a resztę negujesz.
Nie, to ty jesteś jak oni, ja wierze w naukę


@xandra: w naukę się nie wierzy, bo nauka polega na dowodzeniu swoich tez, a nie na wierze w nie.

Ty jesteś co najwyżej scjentystką, czyli zabobonnym czlowiekiem, który nauki nie rozumie, ale przypisuje jej emocjonalne przymioty, bo wmówiono mu że tak trzeba.

Nie przekręcaj kota ogonem, w tarota też wierzysz? I w jasnowidzów? Media? xDDD


Co ma tarot do naukowego badania
Pobierz
źródło: comment_dzDsmmBJbinc8FvtPpIoE79GzfN4GUGx.jpg
@RFpNeFeFiFcL: dzięki za informację i zaproszenie.

Dodałem to znalezisko ponieważ uważam za ciekawe i pokazujące inne kręgi kulturowe. Sam znalazłem je ponieważ wiarę uważam za 1 wartość w życiu i chcę się w niej rozwijać. Mimo to nie dodałem tego jako „materiał do nawracania” ( ͡° ͜ʖ ͡°) lecz jako pogłębienie wiedzy dla wierzących lub ciekawostkę dla reszty.

Co do „neutralności” podzielam poglądy @wojna_idei a @xandra doskonale
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@RFpNeFeFiFcL: po tutejszych komentarzach widać że nawet najdelikatniejsza próba podjęcia tematyki religijnej wywołuje wiele emocji. Jednak dobrze żeby takie treści i ciekawostki się pojawiały, ludzie powinni nauczyć się o tym rozmawiać w cywilizowany sposób, a tag #gruparatowaniapoziomu wydaje się być dobrym środowiskiem żeby to poćwiczyć. Wiadomo że nie przyjdzie to od razu.

Wiem że to idealistyczne podejście, ale uważam że powinniśmy kreować środowisko w którym przebywamy zamiast tak, aby stawało się
@TynkarzCzwartejSciany: @Smog_Warszawski:

Każda rozmowa merytoryczna jest warta aby ją podjąć.
Bez znaczenia czy to religia, seksuologia, polityka z nawet danielmagical ( no dobra co do ostatniego to żartowałem :) )
Najważniejsza jest kultura osobista i szacunek do rozmówcy - bez względu czy podzielamy jego poglądy czy nie.
Każda rozmowa z mądrym i kulturalnym oponentem jest dla mnie wartością dodaną.

Tak przy okazji powiem - jestem osobą niewierząca.
Prywatnie w kręgu
@RFpNeFeFiFcL: Ciekawy pogląd nt świata i wszechświata ma ks. prof Michał Heller jest prof fizyki, dużo jest jego na yt

Dla mnie dużo ciekawsze jest pytanie, oczywiście w kwestii wiary katolickiej, gdzie fizycznie jest Niebo...?
Mam już ciekawą teorie, powiedzmy, że popartą rozważaniami paru fragmentów roznych dzieł, ale musiałbym skonfrontować ją z kimś kto jest dużo wyżej w tej tematyce.