Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 510
Zamawiałem sobie właśnie obiad w ukraińskiej knajpie i słuchając wymiany zdań klienta z ekspedientką usłyszałem jak ta na jego "jak to jest po waszemu?" odpowiedziała mu z idealnym polskim akcentem "jakiemu naszemu jak ja już Polką jestem" i wzięło mnie na przemyślenie czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.

#neuropa #4konserwy #ukrainiec #wroclaw
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Też mnie to zadziwia. Parę miesięcy i często język jak rodowity Polak. Języki niby zbliżone ale i tak tempo zabójcze.


@Herubin: tak swoją drogą, to ukraiński do polskiego niezbyt jest zbliżony, zresztą generalnie Ukraińcy nie używają języka ukraińskiego a rosyjskiego. Po drugie, ze względu na zasięg polskiej TV, polski jest na zachodzie mocno osłuchany. Po trzecie, zaszłości historyczne powodują, że polski był używany na tych terenach powszechnie używany.
  • Odpowiedz
@Herubin: zadna Ukraina!! UPADLINA!!! Tylko Polska!! Polska dla Polakow! Wolyn!! Bandera!! Lwow na zawsze polski!!! Husaaa.... Dzyn-dzyn!! A good morning my good landlord! Yes! I have ja miec rest funtów na jutro. Tomorrow payment za masonry!! Yes! Money tomorrow! Promise! Thank you! You are so mily landlord!! Promise. Money tomorrow! Na czym skonczylem?AAa.. Husaaaaria!!! Zawsze dumni z pochodzenia!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°). Barwy biało-czerwone!!! Wielka Polska
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: chyba nie słyszałeś ukraińskiego jeśli nie widzisz podobieństwa a przynajmniej wspólnych słów których jest wiele. I powiedz to młodym Ukraińcom, że rosyjski używają i wola używać to Cię wyśmieją
  • Odpowiedz
chyba nie słyszałeś ukraińskiego jeśli nie widzisz podobieństwa a przynajmniej wspólnych słów których jest wiele.


@mikau: więcej niż z rosyjskim?

A tu rozpowszechnienie języków na Ukrainie:

Według badań Research & Branding Group, 68% obywateli Ukrainy swobodnie włada językiem rosyjskim (ukraińskim – 57%)
  • Odpowiedz
Od szczucia


@Andreth: Dokładnie. Od szczucia na całe grupy ludzi, np.: tylko dlatego, że inaczej głosują, że popierają inne partie. I zastanówmy się teraz, kto na tym portalu tak codziennie szczuje na jedną partię i ich wyborców?
  • Odpowiedz
@hasztag_andrzej: A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Nigdzie nie przypisuje narodowości żadnych win - napisałem, że tak samo jak Polaków, Amerykanów, Greków, tak samo Ukraińców można spotkać różnych i podałem dwa przykłady dla porównania, w tym jeden tłumaczący OPowi skąd niechęć.
  • Odpowiedz
@Herubin kiedyś poznałem 2 gości na Woodstocku, jeden był Ukraińcem, pogadaliśmy, wypiliśmy flaszkę ale Dima na początku od mnie przepraszał za Wołyń. Pytam się go:
-byłeś tam, zabijałeś, gwałciłeś
-nie
-to po c--j mnie przepraszasz

Polacy w historii też napsuli krwi innym narodom, sobie na wzajem też więc głupio jest wyciągać takie rzeczy podczas rozmowy z boguducha winnym szarym człowiekiem
  • Odpowiedz
@Herubin: taka ciekawostka. Matka w robocie ma Ukrainkę i pytała jej co myśli o Putinie. Powiedziała w skrócie, że jest git i chcieliby przyłączenia Ukrainy do Rosji lub Polski bo teraz są takim niewiadomo czym.
  • Odpowiedz