Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 510
Zamawiałem sobie właśnie obiad w ukraińskiej knajpie i słuchając wymiany zdań klienta z ekspedientką usłyszałem jak ta na jego "jak to jest po waszemu?" odpowiedziała mu z idealnym polskim akcentem "jakiemu naszemu jak ja już Polką jestem" i wzięło mnie na przemyślenie czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.

#neuropa #4konserwy #ukrainiec #wroclaw
  • 115
Od szczucia


@Andreth: Dokładnie. Od szczucia na całe grupy ludzi, np.: tylko dlatego, że inaczej głosują, że popierają inne partie. I zastanówmy się teraz, kto na tym portalu tak codziennie szczuje na jedną partię i ich wyborców?
@hasztag_andrzej: A Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Nigdzie nie przypisuje narodowości żadnych win - napisałem, że tak samo jak Polaków, Amerykanów, Greków, tak samo Ukraińców można spotkać różnych i podałem dwa przykłady dla porównania, w tym jeden tłumaczący OPowi skąd niechęć.
@Herubin kiedyś poznałem 2 gości na Woodstocku, jeden był Ukraińcem, pogadaliśmy, wypiliśmy flaszkę ale Dima na początku od mnie przepraszał za Wołyń. Pytam się go:
-byłeś tam, zabijałeś, gwałciłeś
-nie
-to po #!$%@? mnie przepraszasz

Polacy w historii też napsuli krwi innym narodom, sobie na wzajem też więc głupio jest wyciągać takie rzeczy podczas rozmowy z boguducha winnym szarym człowiekiem
@Herubin: taka ciekawostka. Matka w robocie ma Ukrainkę i pytała jej co myśli o Putinie. Powiedziała w skrócie, że jest git i chcieliby przyłączenia Ukrainy do Rosji lub Polski bo teraz są takim niewiadomo czym.
ta nienawiść do ludzi z Ukrainy to stosunkowo nowe zjawisko, sztucznie wygenerowane przez miejsca takie jak to.


@lechudewalestorm: wiesz, i tak, i nie. Duża część Polaków ma przodków pochodzących z dawnych terenów II Rzeczpospolitej. Dla nich hasło Wołyń nie jest pustym słowem...
@Herubin: Bo Polska to kraj, który dobrze przyswaja innych Słowian. Moja żona wychowała się od połowy podstawówki w Niemczech, ale w Polsce czuje się jak w domu, mimo że żyje się pod paroma względami trudniej. A nawet lepiej niż w domu, bo dom (kraj ojczysty) jej zniszczyli. I w życiu byś nie poznał ani po akcencie ani po niczym, że nie jest rodzoną Polką.
@Andreth: Dokładnie. Od szczucia na całe grupy ludzi, np.: tylko dlatego, że inaczej głosują, że popierają inne partie. I zastanówmy się teraz, kto na tym portalu tak codziennie szczuje na jedną partię i ich wyborców?


@fryferykkompot: No już tak nie obrażaj tych PiSowców. Ja wiem, że ich przekaz to kłamliwy ściek skupiający się jedynie na generowaniu kolejnych kłamstw mających udupić przeciwnika ale przynajmniej tutaj możesz dać im spokój.

@Herubin:
Idąc arabskimi ulicami we Francji możesz w ogóle nie usłyszeć arabskiego bo oni nawet między sobą po francusku mówią. Kiedyś parę godzin w arabskiej dzielnicy Lyonu siedziałem i ani przez chwilę arabskiego nie usłyszałem.


@Herubin: Przecież to na ogół Tunezyjczycy i Marokańczycy, francuski znają od kołyski od wielu pokoleń.

Problem to mają Niemcy, którym asymilacja Turków zupełnie nie wyszła.


@Herubin: Nigdy tego nie próbowali. Integracja, nie asymilacja. Wyniki różne, czasem
@Herubin No nie wiem, jakoś nie mogę zapomnieć o Wołyniu, o tym co tamta dzicz robiła Polakom, nawet małym dzieciom. Zwłaszcza, że sporo obecnie żyjących popiera czy tam miło wspomina tych zbrodniarzy. Chyba żaden naród nie był tak bestialski, w każdym razie raczej mało który. Zwłaszcza, za to było dość niedawno, a nie w głębokim średniowieczu. Na myśl, że są potomkami, czyli płynie w nich krew tych zbrodniarzy, jakoś mi się źle
Ludność żyjąca w jednym kraju przez większość historii która praktycznie się nie różni od Polaków. Narodowcy powinni ich na rękach nosić by chcieli tu przyjeżdżać i byśmy nie musieli nikogo sprowadzać z bliskiego wschodu a są najbardziej hejtowaną grupą imigrantów.


@Herubin: a propos historii jest takie przysłowie:" Historia lubi się powtarzać", lepiej ją znać żeby nie powtarzać błędów
Nigdy nie będzie Polką, jej dzieci również nie będą Polakami.


@Notabene: A praprapraprawniku?

A jak ona będzie miało dziecko z Polakiem, a to dziecko pół-Polak, pół-Ukrainiec będzie miało dziecko z pół-Polską, pół-Białorusinką to czym to dziecko będzie? w 50% Polakiem, w 25% Białorusinem a w 25% Ukraińcem?
Chyba żaden naród nie był tak bestialski, w każdym razie raczej mało który.


@lubiejablecznikzkruszonka: Faktoza, te wszystkie obozy zagłady, palenie całych wioch, planowe zburzenie Warszawy i przerabianie ludzi na mydło w wykonaniu "cywilizowanych" Niemców to miki przy czystce na Wołyniu (ciekawe, że podobnej wielkości czystka na Pomorzu i w Wielkopolsce jakoś #!$%@? umyka uwadze opinii publicznej...).
@lubiejablecznikzkruszonka: Mózg wyprany antyukraińską propagandą diagnozuję. Mniej ruskich portali zalecam, więcej wiedzy i zdrowego rozsądku. Po pierwsze, znakomita część bylych OUN-wców została albo zamordowana przez NKWD, albo zdążyła wyemigrować do Kanady. Po drugie, stanowili znikomą część społeczeństwa i na ograniczonym obszarze. Po trzecie, spotykali się z oporem ludności także ukraińskiej (i wielu Ukraińców padło ich ofiarami). Po czwarte, wielu Ukraińców ratowało Polaków (znacznie więcej niż Polaków ratowało Żydów - a także
wzięło mnie na przemyślenie czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.


@Herubin: I ile lat to ma zająć? Przecież nawet po 15 latach Polski w UE wykopki (i nie tylko) plują na polskich emigrantów w UK.
@Herubin

czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.

A dlaczego uważasz, że chodzi tylko o Ukraińców? Ich jest najwięcej, więc siłą rzeczy są podawani jako pierwsi z brzegu.

Nie chodzi o Ukraińców. Chodzi o masową imigrację do kraju, w którym społeczeństwo jest homogeniczne i zasymilowane. Duży napływ imigrantów w krótkim czasie to zaburza. Ta
wielu Ukraińców ratowało Polaków (znacznie więcej niż Polaków ratowało Żydów


@Andreth: No to podaj jakieś dane i źródło. Bo oboje wiemy, że bredzisz.

Co robili twoi pradziadowie


Nie wiem jak ty, ale ja w rodzinie nie mam morderców.
przyjmuje się w prawie, że 100 lat pobytu wystarczy (np. nasza ustawa o mniejszościach narodowych) :-)


@Nieszkodnik: To nie dotyczy bycia Polakiem, tylko bycia mniejszością narodową.

Naprawdę, nie zajmuj się prawem...
To nie dotyczy bycia Polakiem, tylko bycia mniejszością narodową.

Naprawdę, nie zajmuj się prawem...


@hehenuanek: ale wiesz, co to jest analogia? Jakieś przywileje nadano jakiejś grupie po 100 latach mieszkania na ziemiach polskich. W tym przypadku prawo do nazywania się mniejszością narodową, jeśli, podkreślam, jeśli utożsamiają się z jakimś innym narodem, a nie z polskim. Czy jest jakaś inna ustawa, która mówi o cezurze czasowej w tym obszarze? Znasz taką?

Bo
ale wiesz, co to jest analogia?


@Nieszkodnik: Tu nie ma żadnej analogii...

Bo dla mnie, przez analogię, jeśli ktoś utożsamia się z narodem polskim, po ostatnich 100 latach zamieszkiwania jego przodków na ziemiach polskich, jest Polakiem z dziada pradziada - a tego dotyczyło pytanie...


@Nieszkodnik: TO BYŁO PYTANIE RETORYCZNE GENIUSZU XD

i nie, nie ma analogii pomiędzy uznaniem za mniejszość narodową a byciem Polakiem xDDDD

Nie zajmuj się prawem. Nie
Zaraz po tym, jak Ty przeprosisz za gang Pruszkowski i "uznasz się za odpowiedzialnego" za nich.


@fryferykkompot: *pruszkowski.

Towarzyszu trollu putinowski! Zapamiętaj: przymiotniki w języku polskim pisze się z małej litery. Towarzysz zyska wiele na wiarygodności opanowując podstawy języka polskiego na poziomie 3 klasy polskiej szkoły podstawowej.
@Herubin: Tak nasiąknęli polskością, że Ci postawili ukraińską knajpę we Wrocławiu, a ty dalej swoje. Tak samo jak Araby i ich kebaby. Dodatkowo rozciągasz postawę jednej osoby na całą grupę, po usłyszeniu akcentu płynącego z jednego zdania w twoim ojczystym języku. Może ludziom nie podoba się taka ich liczba w tym mieście/w Polsce, bo nikt ich nie zapytał o zdanie?
Przeprosisz za ten gang?


@fryferykkompot: Towarzyszu! W Polsce nie ma zwyczaju przepraszania interlokutorów za to, że nie zrozumieli chwytu retorycznego.

Ani odpowiedzialności zbiorowej - ja nie odpowiadam za *mafię* (nie gang!) pruszkowski ani za zbrodnie polskiej szlachty (której jestem potomkiem w linii prostej i z nazwiskiem) ani za zbrodnie "wyklętych". Ukraińcy nie przepraszają zaś za UPA.