Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 510
Zamawiałem sobie właśnie obiad w ukraińskiej knajpie i słuchając wymiany zdań klienta z ekspedientką usłyszałem jak ta na jego "jak to jest po waszemu?" odpowiedziała mu z idealnym polskim akcentem "jakiemu naszemu jak ja już Polką jestem" i wzięło mnie na przemyślenie czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.

#neuropa #4konserwy #ukrainiec #wroclaw
  • 115
  • Odpowiedz
@asystent: Mi się nie podoba to, że szowniści żyją obok mnie i jakoś też mnie nikt nie pytał o zdanie choć najchętniej bym ich wysłał na Ukrainę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
nie, nie ma analogii pomiędzy uznaniem za mniejszość narodową a byciem Polakiem xDDDD


@hehenuanek: to, że ty jesteś ślepy, nie oznacza, że wszyscy są. To, że ty nie widzisz analogii, nie oznacza, że jej nie ma...
  • Odpowiedz
@Herubin: Każdy ma prawo do negatywnego zdania będącego wyrazem zaburzenia ładu społecznego, nie poglądów politycznych. Większość ludności ukraińskiej w Polsce są oportunistami, czy to znający język polski czy nie znający. Akcent nie świadczy o zasobności polskich słów. Dodatkowo jedna jaskółka ( którą może spotkałeś ) wiosny nie czyni. Przyszłe osadnictwo ukraińskie w Polsce nie powinno być rozpatrywane na poziomie: Pani Ukrainka ładnie mówi po polsku, założyła punkt gastronomiczny, zastępuje moje
  • Odpowiedz
@hehenuanek: szlachectwo poznaje się po zachowaniu a nie po epatowaniu nim.

A czy nie wzywałeś mnie przypadkiem do przeproszenia za Jedwabne?

byś się uznawał m. in. za odpowiedzialnego za Jedwabne.


To jak - uznajesz siebie za odpowiedzialnego za gang pruszkowski?
  • Odpowiedz
szlachectwo poznaje się po zachowaniu a nie po epatowaniu nim.


@fryferykkompot: Towarzyszu Rosjaninie - w polskiej systemie stanowym szlachectwo było dziedziczne, niezależnie od zachowania.

A czy nie wzywałeś mnie przypadkiem do przeproszenia za
  • Odpowiedz