Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 510
Zamawiałem sobie właśnie obiad w ukraińskiej knajpie i słuchając wymiany zdań klienta z ekspedientką usłyszałem jak ta na jego "jak to jest po waszemu?" odpowiedziała mu z idealnym polskim akcentem "jakiemu naszemu jak ja już Polką jestem" i wzięło mnie na przemyślenie czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.

#neuropa #4konserwy #ukrainiec #wroclaw
  • 115
  • Odpowiedz
Chyba żaden naród nie był tak bestialski, w każdym razie raczej mało który.


@lubiejablecznikzkruszonka: Faktoza, te wszystkie obozy zagłady, palenie całych wioch, planowe zburzenie Warszawy i przerabianie ludzi na mydło w wykonaniu "cywilizowanych" Niemców to miki przy czystce na Wołyniu (ciekawe, że podobnej wielkości czystka na Pomorzu i w Wielkopolsce jakoś #!$%@? umyka uwadze opinii publicznej...).
  • Odpowiedz
@lubiejablecznikzkruszonka: Mózg wyprany antyukraińską propagandą diagnozuję. Mniej ruskich portali zalecam, więcej wiedzy i zdrowego rozsądku. Po pierwsze, znakomita część bylych OUN-wców została albo zamordowana przez NKWD, albo zdążyła wyemigrować do Kanady. Po drugie, stanowili znikomą część społeczeństwa i na ograniczonym obszarze. Po trzecie, spotykali się z oporem ludności także ukraińskiej (i wielu Ukraińców padło ich ofiarami). Po czwarte, wielu Ukraińców ratowało Polaków (znacznie więcej niż Polaków ratowało Żydów - a także niż Ukraińców ratowało Żydów, jeśli już o to chodzi). Poczytaj sobie choćby Motykę i spróbuj obliczyć prawdopodobieństwo, że Ukrainiec, z którym masz do czynienia jest "potomkiem zbrodniarza". (A nawet jeśli, to co? Co robili twoi pradziadowie? O wszystkich masz informacje?)

Chyba żaden naród nie był tak bestialski,


Nie, jasne, jak Niemcy, Łotysze, Litwini, Rumuni, Polacy mordowali, to robili to
  • Odpowiedz
wzięło mnie na przemyślenie czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.


@Herubin: I ile lat to ma zająć? Przecież nawet po 15 latach Polski w UE wykopki (i nie tylko) plują na polskich emigrantów w UK.
  • Odpowiedz
  • 2
@Herubin

czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.

A dlaczego uważasz, że chodzi tylko o Ukraińców? Ich jest najwięcej, więc siłą rzeczy są podawani jako pierwsi z brzegu.

Nie chodzi o Ukraińców. Chodzi o masową imigrację do kraju, w którym społeczeństwo jest homogeniczne i zasymilowane. Duży napływ imigrantów w krótkim czasie to zaburza.
  • Odpowiedz
wielu Ukraińców ratowało Polaków (znacznie więcej niż Polaków ratowało Żydów


@Andreth: No to podaj jakieś dane i źródło. Bo oboje wiemy, że bredzisz.

Co robili twoi pradziadowie


Nie wiem jak ty, ale ja w rodzinie nie mam morderców.
  • Odpowiedz
przyjmuje się w prawie, że 100 lat pobytu wystarczy (np. nasza ustawa o mniejszościach narodowych) :-)


@Nieszkodnik: To nie dotyczy bycia Polakiem, tylko bycia mniejszością narodową.

Naprawdę, nie zajmuj się prawem...
  • Odpowiedz
To nie dotyczy bycia Polakiem, tylko bycia mniejszością narodową.

Naprawdę, nie zajmuj się prawem...


@hehenuanek: ale wiesz, co to jest analogia? Jakieś przywileje nadano jakiejś grupie po 100 latach mieszkania na ziemiach polskich. W tym przypadku prawo do nazywania się mniejszością narodową, jeśli, podkreślam, jeśli utożsamiają się z jakimś innym narodem, a nie z polskim. Czy jest jakaś inna ustawa, która mówi o cezurze czasowej w tym obszarze? Znasz taką?
  • Odpowiedz
ale wiesz, co to jest analogia?


@Nieszkodnik: Tu nie ma żadnej analogii...

Bo dla mnie, przez analogię, jeśli ktoś utożsamia się z narodem polskim, po ostatnich 100 latach zamieszkiwania jego przodków na ziemiach polskich, jest Polakiem z dziada pradziada - a tego dotyczyło
  • Odpowiedz
Ale gdybyś nie był hipokrytą


@hehenuanek: Nie wiem, czemu mi coś takiego zarzucasz.

byś się uznawał m. in. za odpowiedzialnego za Jedwabne.


Zaraz po tym, jak Ty przeprosisz za gang Pruszkowski i "uznasz się za odpowiedzialnego" za nich.
  • Odpowiedz
Zaraz po tym, jak Ty przeprosisz za gang Pruszkowski i "uznasz się za odpowiedzialnego" za nich.


@fryferykkompot: *pruszkowski.

Towarzyszu trollu putinowski! Zapamiętaj: przymiotniki w języku polskim pisze się z małej litery. Towarzysz zyska wiele na wiarygodności opanowując podstawy języka polskiego na poziomie 3 klasy polskiej szkoły podstawowej.
  • Odpowiedz
@Herubin: Tak nasiąknęli polskością, że Ci postawili ukraińską knajpę we Wrocławiu, a ty dalej swoje. Tak samo jak Araby i ich kebaby. Dodatkowo rozciągasz postawę jednej osoby na całą grupę, po usłyszeniu akcentu płynącego z jednego zdania w twoim ojczystym języku. Może ludziom nie podoba się taka ich liczba w tym mieście/w Polsce, bo nikt ich nie zapytał o zdanie?
  • Odpowiedz
Przeprosisz za ten gang?


@fryferykkompot: Towarzyszu! W Polsce nie ma zwyczaju przepraszania interlokutorów za to, że nie zrozumieli chwytu retorycznego.

Ani odpowiedzialności zbiorowej - ja nie odpowiadam za *mafię* (nie gang!) pruszkowski ani za zbrodnie polskiej szlachty (której jestem potomkiem w linii prostej i z nazwiskiem) ani za zbrodnie "wyklętych". Ukraińcy nie przepraszają zaś za UPA.
  • Odpowiedz