Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 510
Zamawiałem sobie właśnie obiad w ukraińskiej knajpie i słuchając wymiany zdań klienta z ekspedientką usłyszałem jak ta na jego "jak to jest po waszemu?" odpowiedziała mu z idealnym polskim akcentem "jakiemu naszemu jak ja już Polką jestem" i wzięło mnie na przemyślenie czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.

#neuropa #4konserwy #ukrainiec #wroclaw
  • 115
  • Odpowiedz
ta nienawiść do ludzi z Ukrainy to stosunkowo nowe zjawisko, sztucznie wygenerowane przez miejsca takie jak to. Ja na studiach spotykam od czasu do czasu ludzi z tego kraju, zwykli studenci tacy jak wszyscy inni, wcześniej też nikt z nim problemów nie miał. Smutne.
  • Odpowiedz
ta nienawiść do ludzi z Ukrainy to stosunkowo nowe zjawisko, sztucznie wygenerowane przez miejsca takie jak to.


@lechudewalestorm: wiesz, i tak, i nie. Duża część Polaków ma przodków pochodzących z dawnych terenów II Rzeczpospolitej. Dla nich hasło Wołyń nie jest pustym słowem...
  • Odpowiedz
@Herubin: Bo Polska to kraj, który dobrze przyswaja innych Słowian. Moja żona wychowała się od połowy podstawówki w Niemczech, ale w Polsce czuje się jak w domu, mimo że żyje się pod paroma względami trudniej. A nawet lepiej niż w domu, bo dom (kraj ojczysty) jej zniszczyli. I w życiu byś nie poznał ani po akcencie ani po niczym, że nie jest rodzoną Polką.
  • Odpowiedz
@Andreth: Dokładnie. Od szczucia na całe grupy ludzi, np.: tylko dlatego, że inaczej głosują, że popierają inne partie. I zastanówmy się teraz, kto na tym portalu tak codziennie szczuje na jedną partię i ich wyborców?


@fryferykkompot: No już tak nie obrażaj tych PiSowców. Ja wiem, że ich przekaz to kłamliwy ściek skupiający się jedynie na generowaniu kolejnych kłamstw mających udupić przeciwnika ale przynajmniej tutaj możesz dać im spokój.

@Herubin: niby tak, ale część po wielu latach się nie asymiluje. Przykład - allahy we Francji. Tak więc obawy kompletnie wyssane
  • Odpowiedz
@Whizkazzz: Nastroje probanderowskie? To jest mit. Warto zobaczyć jakie poparcie otrzymują takie partie jak Prawy Sektor w matecznikach ukraińskiego nacjonalizmu (i identyfikacji narodowej) - Wołyniu i Lwowie. Nawet Krul miał w Polsce większe poparcie.
  • Odpowiedz
Idąc arabskimi ulicami we Francji możesz w ogóle nie usłyszeć arabskiego bo oni nawet między sobą po francusku mówią. Kiedyś parę godzin w arabskiej dzielnicy Lyonu siedziałem i ani przez chwilę arabskiego nie usłyszałem.


@Herubin: Przecież to na ogół Tunezyjczycy i Marokańczycy, francuski znają od kołyski od wielu pokoleń.

Problem to mają Niemcy, którym asymilacja Turków zupełnie nie wyszła.


@Herubin: Nigdy tego nie próbowali. Integracja, nie asymilacja. Wyniki
  • Odpowiedz
@Herubin No nie wiem, jakoś nie mogę zapomnieć o Wołyniu, o tym co tamta dzicz robiła Polakom, nawet małym dzieciom. Zwłaszcza, że sporo obecnie żyjących popiera czy tam miło wspomina tych zbrodniarzy. Chyba żaden naród nie był tak bestialski, w każdym razie raczej mało który. Zwłaszcza, za to było dość niedawno, a nie w głębokim średniowieczu. Na myśl, że są potomkami, czyli płynie w nich krew tych zbrodniarzy, jakoś mi się
  • Odpowiedz
Ludność żyjąca w jednym kraju przez większość historii która praktycznie się nie różni od Polaków. Narodowcy powinni ich na rękach nosić by chcieli tu przyjeżdżać i byśmy nie musieli nikogo sprowadzać z bliskiego wschodu a są najbardziej hejtowaną grupą imigrantów.


@Herubin: a propos historii jest takie przysłowie:" Historia lubi się powtarzać", lepiej ją znać żeby nie powtarzać błędów
  • Odpowiedz
Nigdy nie będzie Polką, jej dzieci również nie będą Polakami.


@Notabene: A praprapraprawniku?

A jak ona będzie miało dziecko z Polakiem, a to dziecko pół-Polak, pół-Ukrainiec będzie miało dziecko z pół-Polską, pół-Białorusinką to czym to dziecko będzie? w 50% Polakiem, w 25% Białorusinem a w 25% Ukraińcem?
  • Odpowiedz