Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 510
Zamawiałem sobie właśnie obiad w ukraińskiej knajpie i słuchając wymiany zdań klienta z ekspedientką usłyszałem jak ta na jego "jak to jest po waszemu?" odpowiedziała mu z idealnym polskim akcentem "jakiemu naszemu jak ja już Polką jestem" i wzięło mnie na przemyślenie czemu tylu osobom ci Ukraińcy tak przeszkadzają gdy kwestią lat jest gdy będą z nich bardzo dobrzy Polacy, dla których miejsce urodzenia będzie pieśnią przeszłości.

#neuropa #4konserwy #ukrainiec #wroclaw
  • 115
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 205
@Perkele93: Jeśli będziemy ich traktować z wrogością to na pewno. Spora ich część tu jednak znalazła drugi dom i nie rozumiem czemu dla niektórych są kimś gorszym.
  • Odpowiedz
@Herubin: różnice kulturowe pomiędzy Polską, a Ukrainą są bardzo małe, jako wypokowa konserwa, uważam, że Ukraińcy bardzo szybko się zasymilują i nie będzie z tym problemu. Trudniej może być z obywatelami Bangladeszu, czy innego Nepalu, których to PiS sprowadza na potęgę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
@Whizkazzz: No właśnie nie ma lepszego źródła imigracji niż Ukraina i ewentualnie Białoruś. Ludność żyjąca w jednym kraju przez większość historii która praktycznie się nie różni od Polaków. Narodowcy powinni ich na rękach nosić by chcieli tu przyjeżdżać i byśmy nie musieli nikogo sprowadzać z bliskiego wschodu a są najbardziej hejtowaną grupą imigrantów.
  • Odpowiedz
@Herubin: Narodowcem nie jestem, ale po części potrafię zrozumieć też obawy wobec społeczności ukraińskiej - bliskość kulturowa swoje, natomiast nastroje probanderowskie, które panują w ukraińskim społeczeństwie to zupełnie inna para kaloszy.
  • Odpowiedz
@Notabene: W następnym pokoleniu będziemy mieli lawinę dzieci urodzonych w Polsce z czysto ukraińskich par jak i obecnych par polsko-ukraińskich i te dzieci będą się już masowo wiązały z innymi Polakami. Różnice kulturowe między nami są tak niewielkie, że te wszystkie osoby całkowicie wtopią się w nasze społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@Herubin: Owszem nie odpowiada. Ale odpowiada moje sumienie i znieczulica do tego kraju która zrobiła krzywdę mojej babci. Chcą przebaczenia a sami przeprosić nie umieją i przy niektórych użędach wiszą flagi UPOwskie
tfu na ten kraj
  • Odpowiedz
@Herubin: Wszędzie są "Ukraińcy" i "ukraińcy". Ja nie mam nic do tych, co się asymilują, uczą języka, pracują uczciwie i zachowują jak cywilizowani ludzie. Pracowałem z takimi bardzo sympatyczną ekipą z Ukrainy i Białorusi i naprawdę czasem lepiej się z nimi było dogadać, niż z rodakami. Ale np. u mnie za ścianą (rząd szeregowców, po 2 mieszkania na jeden dom) sąsiad wynajął swojego bliźniaka bandzie ukrainskich podludzi. Śpią jak w
  • Odpowiedz