Wpis z mikrobloga

Baloniki pokazały, jak powszechne jest parkowanie groźne dla pieszych
Rowerowy Szczecin oznaczył w piątek balonami samochody parkujące zbyt blisko przejść dla pieszych. Zdjęcia z akcji to smutny obraz powszechnego lekceważenia bezpieczeństwa pieszych.

Fotografie, które publikujemy, otrzymaliśmy od stowarzyszenia Rowerowy Szczecin, które w piątkowe popołudnie prowadziło pierwszą część akcji „Bezpieczny i widoczny pieszy”. Chodzi w niej o wyeliminowanie najbardziej niebezpiecznego dla pieszych, nielegalnego parkowania, czyli bliżej niż 10 metrów od przejścia. Szerzej o tej akcji informowaliśmy w piątek w południe na szczecin.wyborcza.pl. Jej finałem będzie zablokowanie takiego parkowania w sąsiedztwie 30 szczecińskich przejść przy pomocy nowych parkingów rowerowych.

(...)


http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24279985,baloniki-pokazaly-jak-powszechne-jest-parkowanie-grozne-dla.html

#szczecin #polskiedrogi #parkowanie
BaronAlvon_PuciPusia - Baloniki pokazały, jak powszechne jest parkowanie groźne dla p...

źródło: comment_EORvbUdOC4alqIVREo5DTzomrWVyThl5.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zdjęcia z akcji to smutny obraz powszechnego ignorowania problemu, jakim jest niedobór miejsc parkingowych, a każdego roku samochodów przybywa.


@zolwixx: Pytanie czy ten problem da się rozwiązać w sposób zapewniający wygodne i darmowe miejsce do parkowania dla wszystkich chętnych?

Bo obawiam się że nawet dziś, gdyby pozwolić parkować na każdej wolnej powierzchni - chodnika, trawnika, cokolwiek, to nadal by się okazało że tego miejsca po prostu fizycznie nie ma.
Bo ilość chętnych samochodów przekracza po prostu powierzchnie
  • Odpowiedz
@zolwixx Mamy powielać błędy państw zachodnich i to z lat 70 i 80? Nie da rady zrobić u nas miejsc parkingowych dla każdego kto zechce zaparkować obok miejsca docelowego. Nie mamy miejsca w naszych ciasnych miastach to nie USA w którym mają miejsce.
  • Odpowiedz
@sad_pepe: Fakt, że to nie USA. Fakt, że nie da się zawsze stanąć dokładnie tam gdzie się chce. Ale dlaczego w centrach miast gdzie przydałby się parking stawia się kolejne galerie i biedry? Pół biedy jeśli to Galeria Krakowska, bo tu jej parking akurat ratuje często dupę. Gorzej jak się robi biedagalerię z miniparkingiem i okolica jest jeszcze bardziej obłożona.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Baron_Al_von_PuciPusia: niestety ale chęć zaparkowania jak najbliżej jest mocniejsza niż dbanie o bezpieczeństwo swoje lub innych. Nawet jak wybudujemy parkingi naziemny, podziemny czy piętrowy to kierowca chce zaparkować jak najbliżej punktu docelowego no i oczywiście nic nie płacąc za to. Jedynym wyjściem jest karać takich buraków, i to nie 100zl i 1 punkt karny, ale 1000zl i 10 punktów za stworzenie bezpośredniego zagrożenia w ruchu ulicznym. Jak dostaną kierowcy po
  • Odpowiedz
awet jak wybudujemy parkingi naziemny, podziemny czy piętrowy to kierowca chce zaparkować jak najbliżej punktu docelowego

@dymaczdusz: najpierw zacznijmy od wybudowania tych parkingów. potem zobaczymy ilu faktycznie jest buraków :)
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Na tym zdjęciu ul. Gorkiego. Mieszkałem tam przez kilka lat, a teraz mam tam mieszkanie. Tam nawet w weekend nie ma gdzie zaparkować. I nie chodzi o płatną strefę parkowania tylko brak parkingów nawet dla mieszkańców. Poza tym ulica jest tak wąska, że przy zaparkowanych samochodach ledwo dwa na pasie się mieszczą. Na równoległej Beyzyma jest jeszcze gorzej.
Miejsce na parking piętrowy jest (wyburzenie kilku naziemnych + teren po
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
awet jak wybudujemy parkingi naziemny, podziemny czy piętrowy to kierowca chce zaparkować jak najbliżej punktu docelowego

@dymaczdusz: najpierw zacznijmy od wybudowania tych parkingów. potem zobaczymy ilu faktycznie jest buraków :)

@zolwixx: oczywiście ale widząc to co się dzieje w moim mieście, to w takich miejscach parkują głównie buraki, bo nieopodal (kilka, kilkanaście metrów dalej) są wolne miejsca do zaparkowania ale niestety płatne.
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia No elo Gorkiego. Mieszkałam w jednym z tych bloków przez ponad 25 lat. Widoczne na zdjęciu przejście dla pieszych nie jest żadnym problemem, bo pieszy mają je gdzieś i wychodzą na każdej wysokości ulicy spomiędzy aut. Trzeba zawsze jeździć ostrożnie i tyle. Nie zdziwi mnie też jak zdjęcie było robione w weekend. Obecnie największym problemem w kwestii parkowania w okolicy są studenci z zaocznej szkoły zarządzania kałem z siedzibą kawałek
  • Odpowiedz