Wpis z mikrobloga

Baloniki pokazały, jak powszechne jest parkowanie groźne dla pieszych
Rowerowy Szczecin oznaczył w piątek balonami samochody parkujące zbyt blisko przejść dla pieszych. Zdjęcia z akcji to smutny obraz powszechnego lekceważenia bezpieczeństwa pieszych.

Fotografie, które publikujemy, otrzymaliśmy od stowarzyszenia Rowerowy Szczecin, które w piątkowe popołudnie prowadziło pierwszą część akcji „Bezpieczny i widoczny pieszy”. Chodzi w niej o wyeliminowanie najbardziej niebezpiecznego dla pieszych, nielegalnego parkowania, czyli bliżej niż 10 metrów od przejścia. Szerzej o tej akcji informowaliśmy w piątek w południe na szczecin.wyborcza.pl. Jej finałem będzie zablokowanie takiego parkowania w sąsiedztwie 30 szczecińskich przejść przy pomocy nowych parkingów rowerowych.

(...)


http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,24279985,baloniki-pokazaly-jak-powszechne-jest-parkowanie-grozne-dla.html

#szczecin #polskiedrogi #parkowanie
BaronAlvon_PuciPusia - Baloniki pokazały, jak powszechne jest parkowanie groźne dla p...

źródło: comment_EORvbUdOC4alqIVREo5DTzomrWVyThl5.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
Mój tata ostatnio zaparkował przy pasach, ktoś nakablował i przyjechała Straż Miejska. Tata zapytał strażnika dlaczego tylko jego się czepiają, skoro na oko przepisy przy tym skrzyżowaniu złamało z 6-7 kierowców. Gość odpowiedział, że on najbardziej złamał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo łamiemy przepisy albo nie. Co to ma być?
  • Odpowiedz
@pan_kran: Potwierdzam.Co 2 tygodnie "every fucking together".Inna sprawa ze kilka lat temu zabroniono parkować po jednej stronie Leszczynskiego.Nikomu to nie przeszkadzało i nie zagrażało,przeciwnie,miedzy autami po obu stronach jeździli wolniej (co mogło denerwować "tranzyt").Teraz autostrada to dobrze,ale kwii nie ma gdzie parkować
  • Odpowiedz
@zolwixx: Najmniejsza krzywda dopóki nie #!$%@? ich samochód przez takiego #!$%@?.

SM powinna odholować tych debili parkujących na/tuż obok pasów.

Niech szuka miejsca gdzie indziej.
  • Odpowiedz
smutny problem braku miejsc parkingowych xD

Myślę, że bardziej smutne są potrącenia pieszych ale co ja tam wiem.


@b4kus: ale wiesz, że jeden smutny problem wynika pośrednio z drugiego smutnego problemu? Zwalczmy najpierw przyczyny, a później objawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A żartując, to częściej zdarza mi się nieznaleźć miejsca do zaparkowania, niż potrącić pieszego na pasach ( )

@piwakk:
  • Odpowiedz
Zaparkowany na chodniku zagrożenia nie stwarza.


@zolwixx: Oczywiście, że stwarza. Ogranicza widoczność a widoczność przy przejściach dla pieszych jest kluczowa. Wystarczy, że kurier zaparkuje i już gówno widzisz. I teraz zatrzymuj się do zera na każdym przejściu w centrum bo jeden z drugim debil nie ma wyobraźni. Nie mówiąc już o kompletnie zerowej widoczności gdy np dziecko wbiegnie. Ja rozumiem brak miejsc w centrum, ale nigdy to nie usprawiedliwia debili którzy tworzą w ten sposób niebezpieczne sytuacje.

rzyjeżdżasz do obcego miasta umówiony na 12:00, jest 11:30, stoisz w korku, wszystkie miejsca w okolicy pozajmowane, objeżdżasz, wszystko pozajmowane, godzina 14:00 udało się znaleźć miejsce. Super opcja,
  • Odpowiedz
a co to pieszy ma przed sobą metr maski że nic nie widzi jeśli auto stoi tutaj? Jaki problem wejść metr na przejście, tam stanąć i wtedy wszystko super widać?


@davidoff_OB: Bo pieszy nie zawsze jest kierowcą i myśli, że jak jest na pasach to ma pierwszeństwo (słusznie zresztą). Bo piesi zwłaszcza stare baby i dzieci mają tendencję do nie oglądania się? Bo parkują tak także dostawczaki/wyższe auta i nie
  • Odpowiedz
Zwalczmy najpierw przyczyny, a później objawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zolwixx: I chcesz to zwalczyć parkingowcem jak sam usilnie dajesz argumenty, że ty musisz SZYBKO I BLISKO znaleźć miejsce? Już widzę jak kierowcy twojej logiki zaparkują 7 minut dalej od docelowego miejsca i idą z buta. Najlepiej to by #!$%@? do sklepu wjechali jakby mogli.
  • Odpowiedz
@void1984: doczytaj mój trzeci komentarz, albo ostatni. tak, stwarza.
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: jak wyżej (odnośnie Twojego przedostaniej odpowiedzi do mnie). Odnośnie ostatniej nie czytając nawet reszty, bo nie odnosi się do mojego przypadku (patrz wyżej):

I chcesz to zwalczyć parkingowcem jak sam usilnie dajesz argumenty, że ty musisz SZYBKO I BLISKO znaleźć miejsce?

@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: GÓWNO a nie SZYBKO i BLISKO. Jeśli jedynymi parkingami w centrum są boczne ciasne
  • Odpowiedz
@hellfirehe: powiadomienia chyba mi nie działały, bo jesteś kolejną osobą która pisała i której wypowiedź widzę dopiero teraz.

PARKINGI PIĘTROWE.

Gdyby tak zbudować parking piętrowy, to było by łatwiej upchać samochody na małej powierzchni centrum miasta :) Niestety nieopłacalna to inwestycja, stąd pojawiają się tylko przy galeriach, oraz lotniskach i dworcach, gdzie kasują za to srogą
  • Odpowiedz
powiadomienia chyba mi nie działały, bo jesteś kolejną osobą która pisała i której wypowiedź widzę dopiero teraz.

PARKINGI PIĘTROWE.

Gdyby tak zbudować parking piętrowy, to było by łatwiej upchać samochody na małej powierzchni centrum miasta :) Niestety nieopłacalna to inwestycja, stąd pojawiają się tylko przy galeriach, oraz lotniskach i dworcach, gdzie kasują za to srogą cebulę.


@zolwixx:
Oczywiście, tylko jak sam zauważasz - jest to
  • Odpowiedz
@hellfirehe: Galeriom opłaca się robić parkingi, nawet bezpłatne, bo bez nich sklepy miały by mniejszy zysk. Dla miasta jest to też jeden ze sposobów na odciążenie ulic i może nie jest aż tak nieopłacalny. Ciekawe po ilu latach piętrowy parking by się zwrócił przy stawce 2 zł za godzinę, miejsc 1000, średnio 500 miejsc zajęte przez 8h dziennie.
  • Odpowiedz
Ciekawe po ilu latach piętrowy parking by się zwrócił przy stawce 2 zł za godzinę, miejsc 1000, średnio 500 miejsc zajęte przez 8h dziennie.


@zolwixx: Wyliczenia które kiedyś widziałem mówiły o zwrocie po 10 latach przy stawce 8zł/h, czyli w rzeczywistości było to nierealne do sfinansowania za prywatne pieniądze. W każdym razie zysk "z ziemi" nieporównywalnie mniejszy niż budownictwo biurowe/mieszkaniowe.

Galerii handlowej się opłaca, bo po prostu przeciętnie zarabiają na tym przyjezdnym samochodzie znacznie więcej niż
  • Odpowiedz