Wpis z mikrobloga

Czemu uważacie, że podróżowanie to nie jest dobre hobby i zawsze to wyśmiewacie, zwłaszcza u różowych pasków?

Przecież podróżując:
- poznajesz nową kulturę, język (choć kilka słów xD)
- rozwijasz te języki, które już znasz w komunikacji z innymi
- ćwiczysz umiejętności planowania, ogarnąć super kwaterę w dobrej cenie nie będąc milionerem - wcale nie jest takie łatwe, plus zgraj wszystkie sposoby komunikacji ze sobą, nie zgub się i ogarnij wszystko to, co chcesz zobaczyć
- zwiedzasz ciekawe miejsca historyczne czy dzieła matki natury - dowiadujesz się wielu nowych rzeczy o świecie, poszerzasz swoje horyzonty

Jak dla mnie ciężko zwiedzać świat będąc tępym, nieogarniętym człowiekiem - może jak się ma bardzo dużo kasy i jeździ na same "allinklusif" ;-)

Nie rozumiem też hejtu typu "hehehe skąd ktoś ma na to pieniążki w tak młodym wieku". Na studiach nikt nie zabrania pracy dodatkowej + niektórzy mają rodziców, którzy lubią zabierać swoje dzieci w ciekawe miejsca. Żyjemy w czasach, gdzie podróżowanie nie jest wcale drogie.

Nie mogłabym być z kimś, kto nie lubi zwiedzania świata czy wymyślania fajnych wycieczek. Dziwnie bym się czuła nie wyjeżdżając na ciekawe wakacje kilka razy w roku.

#rozowepaski #logikarozowychpaskow #podroze i #tinder mimo, że mnie te tag w sumie w ogóle nie dotyczy, ale na tym właśnie tagu to zazwyczaj wyśmiewacie XD
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nowywinternetach:

przecież ty pogardliwie wypowiadasz się właśnie o podróżach, nie wycieczkach XD

jak dla ciebie to są karynkowate pasje... xDDDDDD no nic, to sobie za dużo nie pogadamy, bo zupełnie inaczej widzę świat niż ty

i serio, nie muszę cię do niczego przekonywać, na pewno nie będę opisywać szczegółowo mojego życia na wypoku ;)
  • Odpowiedz
@nowywinternetach:

Oczywiście, to, że nie chce mi się tego pisać do anona w internetach udowadnia, że tego nie robię. Masz 100% racji.

Może założymy osobny wątek co gdzie i jak ciekawie zwiedzić, to tam się chętnie wypowiem ;)
  • Odpowiedz
@ruok: Podróżowanie u różowych jest tylko wyśmiewane w jednym przypadku - Moim hobby jest podróżowanie, nigdzie nie byłam, ale chce zacząć podróżować. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: Wycieczki nie są karynowate. Karynowate to jest wpisywanie "podróże" jako hobby na profilu tindera, gdzie w sumie nigdzie się nie jeździ (a jak się jeździ, to siedzi się na dupie w hotelu) i nie bardzo się pamięta gdzie się było ;)

I karynowate jest również uważanie podróżników za życiowych "wygrywów", gdzie to w sumie nie ma żadnego znaczenia, a jest jedynie spełnianiem wizji udanego życia wrzucaną przez media. Tego
  • Odpowiedz
@nowywinternetach:
mam naprawdę wymienić jakieś konkretne miejsce? ok, może nawet specjalnie ta wyśmiewana Grecja ;) choć w sumie częściej bywam w innych rejonach.

znam 3 języki, ale w sumie z greckiego nauczyłam się rzeczywiście kilku słów + wiadomo, jak zawsze poza krajem - była praktyka w użyciu innych języków
mieszkałam u lokalsów w górskiej wiosce gdzie codziennie mogłeś sobie obserwować codzienne czynności greków, np. takich typowych wypasaczy kóz (były tam też takie dzikie kozy, endemiczne dla miejsca), poznać osobiście właścicieli regionalnych knajp czy sklepików - mało tam było turystów bo i dojazd ciężki, tu gratulacje dla mojego niebieskiego ;) on sprawdził się po raz kolejny w roli superkierowcy, ja w roli nawigatora
zwiedziłam np. starożytną dość mało znaną wioskę, której części okazały się zdumiewająco dobrze zachowane, powiązaną z kilkoma różnymi cywilizacjami, o niektórych słyszałam po
  • Odpowiedz
@nowywinternetach: chociażby wybrzeże, masz tam wciąż bardzo dużo dziewiczych plaż, unikatowych ze względu na otaczające je sosnowe lasy, różne ciekawe zwierzaczki - ja lubię bardzo przyrodę więc chociażby wyspa Sobieszewska jest dobra do odkrycia jak ktoś nie lubi tłumów ogrodzonych parawanami, a woli np. pójść szukać foki w naturalnym środowisku
  • Odpowiedz