Wpis z mikrobloga

Czemu uważacie, że podróżowanie to nie jest dobre hobby i zawsze to wyśmiewacie, zwłaszcza u różowych pasków?

Przecież podróżując:
- poznajesz nową kulturę, język (choć kilka słów xD)
- rozwijasz te języki, które już znasz w komunikacji z innymi
- ćwiczysz umiejętności planowania, ogarnąć super kwaterę w dobrej cenie nie będąc milionerem - wcale nie jest takie łatwe, plus zgraj wszystkie sposoby komunikacji ze sobą, nie zgub się i ogarnij wszystko to, co chcesz zobaczyć
- zwiedzasz ciekawe miejsca historyczne czy dzieła matki natury - dowiadujesz się wielu nowych rzeczy o świecie, poszerzasz swoje horyzonty

Jak dla mnie ciężko zwiedzać świat będąc tępym, nieogarniętym człowiekiem - może jak się ma bardzo dużo kasy i jeździ na same "allinklusif" ;-)

Nie rozumiem też hejtu typu "hehehe skąd ktoś ma na to pieniążki w tak młodym wieku". Na studiach nikt nie zabrania pracy dodatkowej + niektórzy mają rodziców, którzy lubią zabierać swoje dzieci w ciekawe miejsca. Żyjemy w czasach, gdzie podróżowanie nie jest wcale drogie.

Nie mogłabym być z kimś, kto nie lubi zwiedzania świata czy wymyślania fajnych wycieczek. Dziwnie bym się czuła nie wyjeżdżając na ciekawe wakacje kilka razy w roku.

#rozowepaski #logikarozowychpaskow #podroze i #tinder mimo, że mnie te tag w sumie w ogóle nie dotyczy, ale na tym właśnie tagu to zazwyczaj wyśmiewacie XD
  • 93
Nie, idziesz na porównywarkę cenową albo boking oi w minutę masz rezerwacje.


@RoastieRoast: XD

To tak nie działa jeśli chcesz coś znaleźć w dobrej lokalizacji, w dobrym standardzie i przede wszystkim - za dobre pieniądze. Sporo ludzi nie ma pojęcia o fajnych sposobach na tanie (a nawet i po części darmowe) podróżowanie.

Więcej się nauczysz z jednej książki historycznej niż trzech dni chodzenia po miescie


@RoastieRoast: zależy czego się chcesz
@Krupier: no iksde, podróżowałem wiek, byłem też w Plitvicach i obecnie w dobie materiałów HD albo nawet 4k fatygowanie sie osobiście to czasem głupota. No ale iks dr bo każde hobby związane z wydawaniem kasy jest "prestiżowe" więc jak ktoś się w to nie bawi ton"iks de" co za przegryw ;)
@ruok: paradoksalnie więcej dobrego dla świata byś zrobiła gdybyś się niebsswedala po świecie. Poza samym zanieczyszczeniem atmosfery to kazda przyrodnicza lokalizacja jest obciążona ruchem turystycznym.
@RoastieRoast: dotyk i stymulację ciała też sobie można w XXI wieku zafundować jak cię na to stać, na pewno jest już odpowiednia seks-lalka ;)

Ja i tak w miarę ekologicznie żyję, patrzę na to co kupuję, nie jem mięsa, dbam o środowisko, jeżdżę komunikacją miejską, więc dla świata i tak nie jestem aż tak uciążliwa jak większość z nas ;)
A na pewno świat będzie się stopniowo zmieniał co do zanieczyszczeń
@ruok: Nikt nie wyśmiewa podróżowania jako hobby, tylko nadintepretowanie "podróżowania" przez osoby, które przez "pasja: podróżowanie" mają na myśli - jadę na 2 tygodnie do egiptu i leżę na leżaku.
@ruok: Zdradzę sekret, (prawie) każdy lubi podróżować, tak jak prawie każdy lubi słuchać muzyki (najczęściej ze spotify'a w czasie pracy), oglądać seriale czy filmy, czy czytać książki. Samo hasło "podróżowanie", jest po prostu zbyt szerokie.
@ruok: ja nie wyśmiewam podróżowania jako takiego. Wyśmiewam podróżowanie na zasadzie allinclusive w kurorcie i siedzenie na plaży. A tak zazwyczaj spędzają czas ludzie którzy mają w hobby jeszcze wpisane DOBRE jedzenie i Netflix.
@ruok
Ze względu na pracę, wyjeżdżam czasem.do różnych krajów na 5-10 tygodni. Nawet nie wiesz, jak zmienia się pogląd na kraj i ludzi, przez tak krótki okres :)
Poza tym, właśnie pracując i wychodZąc "na miasto" z ludźmi z innych kultur, widzisz jak to wszystko wygląda.
Tydzień wakacji na Majorce nijak ma się do poznawania świata.