Wpis z mikrobloga

Hej miraski spod tagu #macbook #programowanie #programista15k
Jestem na początku nauki programowania, każdy wspomina o tym Macu, bo ułątwia pracę, ale nikt nie mówi w jaki sposób xD Wytłumaczy ktoś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@243Win: mac to unix, tak jak linux. Większość narzędzi programistycznych była i jest projektowana pod unixy. Dodatkowo w porównaniu do linuxów mac jest dobrze zaprojektowany pod względem funkcjonalnym i estetycznym.
  • Odpowiedz
@243Win: MacOs posiada zalety Linuksa w postaci świetnych narzedzi konsolowych i mozliwości bezproblemowego postawienia dowolnego środowiska do pracy. Posiada tez to co super w Windows czyli baze świetnych komercyjnych aplikacji których nie uświadczysz na Linuks. Jak dla mnie to idealne połączenie (co nie oznacza, że MacOS nie ma wad)
  • Odpowiedz
Maki łączą to co najlepsze z "obu światów":
- dostajesz schludny i intuicyjny interfejs, w którym możesz wszystko wyklikać + większość znanych programów okienkowych też dostaniesz
- macOS jest z rodziny unixów więc jest w miarę niezawodny, dostępnych jest masa narzędzi konsolowych, które z czasem (w zależności jaką drogę kariery wybierzesz) mogą drastycznie ułatwić/usprawnić pracę i jednocześnie dostajesz tą ukochaną powłokę systemową (shell), w której docelowo możesz zrobić wszystko bez myszki =
  • Odpowiedz
@243Win: system przede wszystkim jest mega wygodny i działa bez żadnych problemów. Samo wykonanie sprzętu też jest świetne. Jak to dla Ciebie teraz duży wydatek to nie warto kupować, bo to tylko komputer - poczekaj aż dostaniesz w firmie, a tak to warto mieć ;)
  • Odpowiedz
@243Win: zapominają, że:
- to przerost formy nad treścią
- nie ma profesjonalnych macbooków w normalnej cenie
- docker-machine to g---o, a natywnie nie odpalisz, a to aktualnie podstawa wszystkich środowisk.
- śmierdzi hipsterstwem.

Kup sobie dobrego notebooka z serii biznesowych, postaw linuksa, będzie lepiej.
  • Odpowiedz
@243Win:
Powiem tak - jako jedyny w pracy nie pracuje na Macu tylko na Linuxie (Ubu) i zasadniczo jedyny problem jaki mam, to używać Maca kogoś innego na prezentacjach. :P
Zależy co robisz, ale jak nie potrzebujesz programów graficznych to za dwukrotnie mniejszą kasę kupisz tylko nieco mniej wygodny komputer.
  • Odpowiedz
@Djelon: pytam z ciekawości. Niedawno wyładowałem 4k zł w PC i nie mam zamiaru nic kupować. Jeśli na serio wyjdzie coś z mojego into #programista15k to warto co nieco wiedzieć o tym sprzęcie bo dużo osób sobie go chwali i go używa. Ja tam nigdy nie byłem fanem jabłka
  • Odpowiedz